Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legjobb rendszer egy...

Mi a legjobb rendszer egy kisgyermeknek, ha a szülei elváltak?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazából megfogalmazni a kérdést, mert eléggé összetett.

Elvált szülők bevált rendszere felől érdeklődök.

Kinél, hány napot tölt a kisgyerek? Jár-e valamilyen szakkörre? Hogy néz ki egy napja az anyukánál, és az apukánál?

Illetve, hogy a két szülő csinál-e közös programot a gyerekkel, és hogy ez jó hatással van-e a gyerekre?


Nem vagyok szülő, mostoha szerepben vagyok. Éppen ezért kutakodom, hogy más családok ezt hogyan oldják meg.

Köszönöm!


2011. jún. 16. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az vált be, hogy a gyerekek az anyánál laktak, mert ö maradt a lakásban, ahol elötte is éltek (a saját lakása volt), a gyerekek élete nagyrészt ugyanúgy ment, mint elötte. Az apának - hivatalosan - kéthetente lett volna láthatásra joga, de ez csak elvi szabályzás volt. Gyakorlatban akkor találjoztak, amikor ráértek (azaz majd minden nap), néhány szabály betartásával.

A gyerekek csak akkor mehettek el vele, ha elötte az iskolai feladatok készen voltak, és nekem röviden szóltak, hogy ott vele vannak.

Az apa is jöhetett, ha mindkettönknek megfelelt - azaz nekem nem volt olyan programom, ahol zavart volna (pl. TV-s este, stb).

Ilyen módon nem igazán volt bajunk ezzel a témával.

2011. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam még kicsi, három éves, kéthetente van egy hétvégét az apjánál. Mivel messze lakik az apja, így a suli és szakkörök témában ez eleve eldöntött. De lehet, hogy később majd kérem, vigye el valami állandó ottani foglalkozásra. (karate, vagy torna)

Ha itt a közelben lakna az apja, akkor is törekednék valami rendszerességre, mert úgy látom, az ad neki biztonságot, kiszámíthatóságot. (persze, ha ő kérné, akkor hogyne) De nekünk nagyon jó a kapcsolatunk az apukával, az a kulcsa az egésznek, együtt kell az ilyet kiötölni.

2011. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából náluk is jó a kapcsolat, csak nincs rendszer, sokszor még aznap döntik el, hogy hol lesz a gyerek, emiatt semmi biztonságérzete nincs a kisgyereknek...
2011. jún. 19. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!