Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves a kisfiam, nem nagyon...

2éves a kisfiam, nem nagyon akar (tud) kakilni, ez most van egy hete,2napja volt nagy erőfeszitések közt, előtte 4napig semmi. Most is szenved, már nem akarok hashajtot adni neki (Laevolac), eszik rendesen, mindent. Mit adhatnék neki? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nehezen kakil, akkor nem az akarattal van baj.

A Laevolachoz elvileg nem lehet hozzászokni, sőt az a jó, ha csinálsz egy 10 napos kúrát, reggel este 5-5 ml.

Amúgy meg sok gyümölcs, joghurt, egyéb tejtermék. És sok folyadék (levesek is.)

2011. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Visszatartja... Nem volt valami előzménye esetleg? Szobatisztaságra szoktatás??? Esetleg egy keményebb kaki? Ha rossz élménye volt a kakilással (mondjuk fájdalmas volt), akkor megesik, hogy visszatartják, amíg tudják. sajnos ez egy ördögi körhöz vezet: minél tovább tartja vissza, annál keményebb lesz a széklet és egyre jobban fog fájni amikor végül is kijön. Mennyit iszik a kicsi? miket kap? Kap édességet? Rostok?

Megpróbálhatod a kamillateát cukorral, de a Laevolachoz se lehet hozzászokni..

2011. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még ezt elfelejtettem elküldeni: [link]
2011. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos mi hasonló miatt voltunk kórházban. Hónapok óta csak 4-5 naponta volt valami, de nagyon megszenvedett vele. Kivizsgálták, azt mondták szervi baja nincs. Sajnos már ott tartottunk, hogy a Glicerines kúp meghozta hatását, de nem kellett volna használnom, mert az orvos szerint hozzá szoktattam 2 éves kisfiamat. Rostdús a táplálkozása, van egy ikertesója, akinek naponta 2-3 alkalommal van kaki. Nekünk a Laevolac szirup sem segített.

Most ezt a kúrát tartjuk: éhnyomorra (és ez nagyon fontos) aszalt szilva levet kap, fél decit. Ez édes szirup, simán megissza. Ezután jön a tej, most már kakaó nélkül (eddig 1 tápszeres kanál Nesquicket tettem bele reggel-este), köles golyót szoktak enni, vagy kenyeret. Ebédre zöldség/gyümölcsleves, főzelék, sóska, hús feltéttel, uzsonna gyümölcs joghurttal: szilva/barack/eper/málna és zabkorpa. Vacsorára szintén tej, vajas-mézes kenyér. Napközben sok folyadékot isznak: víz, nagyon híg szörp, kamilla/Hipp instant tea. Most adnom kell a Duphalac szirupot, éhgyomorra és délután, de 10-10 millit. A laevolacot is lehet adni 10-esével, orvos mondta. Lehet kapni keserű sós vizet (Ferenc József vagy Hunyadi János), ezt is éhgyomorra kell adni, megmozgatja a beleket. Borzalmas íze van, kamilla teával keverve tűrhető. Semmi édesség, csoki, kevés szénhidrátbevitel ajánlott. A vérkép vashiányt mutatott ki, most folsavat szed, de nem tudom, mi lesz ha vasat kell szedni, már kezdene pedig javulni. (Orvos szerint vashiány miatt is lehet székrekedés) Neki a banán és az alma is megfogja a hasát, a babapiskóta szintén. Paradicsomlé hatásos, szilva keverékek, zabkorpa kombinációi elég jók.

Remélem, tudtam segíteni és hamar megoldódik a problémátok!

2011. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Actimelt, egy kedves ismerősöm pont tegnap említette, hogy ettől jött helyre a picije.
2011. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

NÁlunk is ez ment, így kezdtük a kúrát:


Éhgyomorra:

2,5 ml ricinusolaj, vagy olivaolaj(fecskendővel, mert így tuti megissza)

1 db Mira Baby víz (sós-kesernyés víz, ezt szó nélkül megitta/issza, de belekeverheted gyümilébe is)

1 dl aszaltszilvalé (nehezen megy)

1 evőkanál szilvalekvár


mindezek után jöhet a reggeli stb.


Kap joghurtot, actimelt, sok rostdús kaját, sok leves, főzit, de pl a paprikát paradicsomot nem hajlandó megenni, pedig ez is jót tenne neki.


Este vacsora után

szintén 2,5 ml ricinusolaj


Doktornő szerint kell legalább 3 hét mire rendberakja ez a fajta "táplálkozás" a gyomrát.

Hozzáteszem, nálunk is lelki eredetű, hogy nem kakil :(

a fentiekkel egy kicsit könnyebbé teheted a székletét, hogy max ne fájjon neki, amikor kijön.


aztán nekünk igazából a vitacolan emúlzió hozott eredményt, mert attól szó szerint összef.ssa magát, azt nem tudja visszatartani. De mivel minden gyerekre más van hatással, nem biztos h ez nálatok is igaz lesz.


linkelek egy kérdést, oda is írtam, sőt abba is linkeltem a saját kérdésemet, hátha onnan is tudsz mazsolázni tanácsokat.


sok sikert, kitartást!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. jún. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek,eszik mindent levest joghurtot aktimelt,ezzel nincs is gond,a kakaot nem issza meg csak a tejet,ma kiprobáltam a glicerines kupot,de akkor csinálok én is egy heti kúrát a laevolacbol,és minden mást is kiprobálok.Az édességet már mellőztük,igen probálkoztunk bilizéssel,de ő akarta,nem erőltetem mert most már nem akarja,igen lehet,hogy a keményebb kaki volt a baj,de eddig meg semmi baj nem volt vele,remélem minnél hamarabb visszaáll normálisra.Mégegyszer köszönöm indenkinek!Remélem tényleg nincs semmi más baj!!!
2011. jún. 26. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!