Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is hatalmas...

Szerintetek is hatalmas ökörség a beszoktatás?

Figyelt kérdés

Mert szerintem az.

1: a gyerek így megszokja, hogy anya a bölcsiben is ott van

2: akárhová viszem 2 percig ordít majd ügyesen játszik. Nem olyan dolog ez, hogy "a kutyának mindig csak egy kicsit vágni a farkából, hogy ne fájjon annyira"? Mik a tapasztalataitok?


2011. júl. 13. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gyerek és körülmény függő is. Bedobni a mély vízbe, nem mindegyik gyereknél válik be. Az én lányomat pl. egy idegen helyen hagyni-tudom, nem válna be. Meg kell, hogy szokja, kik bánnak vele, kihez mehet, ha sérelem éri. Mert fogja érni. ÉS akkor hiába mondja, hogy: anya, anya.
2011. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
53%

Én egyetértek veled, nem tartom "ökörségnek", akinek ez esik jól, csinálja, de én például bevittem a gyerekeimet az oviba, megmondtam, hogy ekkor meg ekkor jövök, és elmentem. Az első két nap sírtak, utána már tudták, hogy tényleg jövök, barátokat is szereztek, úgyhogy elvoltak.


Szóval én személy szerint nem vagyok beszoktatós.

2011. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
92%
Persze, sokkal jobb otthagyni azonnal, egyedül egy ismeretlen helyen, vadidegenek közt. Biztosan jót tenne a lelkivilágának.
2011. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azért egy ovis meg egy bölcsis korú gyerek értelmi szintje között van különbség. HA egy ovisnak elmondod, hogy jövök, akkor megérti, barátokat szerez és együtt játszanak. Egy bölcsis viszont nem biztos hogy érteni fogja, hiszen ennyi időre legtöbben még nem hagyták idegenekre a kicsit. És általában ők még nem együtt játszanak, csak egy helyen.
2011. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem hatalmas ökörség. Viszont hatalmas ökörség szerintem ezt a helyzetet egy farok levágásához hasonlítani. Te úgy gondoltad, hogy beviszed a gyereket egy sose látott környezetbe, és viszlát? Ne ismerje meg először a környezetet, az óvónőket, a társakat? Ezt nem is értem.
2011. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
79%

Hát úgy beszélsz, mint akinek nincs is gyereke.

Először is: minden gyerek más.

Másodszor: minden szülő más.

Harmadszor: minden óvónő más.

Ha mind a gyerek kiegyensúlyozott és gyakran volt már anya nélkül és a szülő nem óvja-védi-félti mindentől és az óvónő egy tündér, akkor nem kell beszoktatás, minden más esetben ajánlom.

2011. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sem ökörség. Ahogy írták előttem, minden gyerek más, és mást is igényel.

A fiam addig elvárja, hogy ott legyek, amíg oda nem szokik, ez akár 5 perc is lehet, de van, hogy nem talál senkit szimpatikusnak, akkor még velem sem szívesen marad.


És én sem szívesen hagynám ott teljesen idegenek között, hiszen egy felnőttnek is zavaró lehet az a helyzet, ha belökik egy nagy terembe, egy csomó idegen közé, hogy tessék aztán tenni a dolgodat. Még nekik is idő kell, (persze kivételek vannak) hogy feloldódjanak egy társaságban.


A faroklevágás meg hihetetlenül buta hasonlat, hiszen a bölcsiben ott hagyás nem fáj fizikailag, a kettőt össze se lehet hasonlítani - mintha pl. egy közeli hozzátartozó elvesztését egy kéztöréshez akarnád hasonlítani.

2011. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, van gyerekem és ismerve őt nem tartom jó megoldásnak hogy két hétig ott üldögéljek vele a bölcsiben. Volt már mamánál pár órát de ennyi, barátkozós, jól eljátszós gyerek aki feltalálja magát. Épp ezért voltam kíváncsi a tapasztalatokra, nem háborogni kell hanem elmondani te miért gondolod jó vagy rossz megoldásnak.
2011. júl. 13. 13:35
 9/65 anonim ***** válasza:
64%
Ha szeptemberben megy bölcsibe a gyerek, akkor nálatok nem kellett még menni szülőire. Mert ott elmondják, hogyan is zajlik a beszoktatás. Tévedés azt hinned, hogy 2 hétig ott ülsz vele. Azt javaslom, tájékozódj addig ez ügyben.
2011. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
85%
A beszoktatás nem feltétlenül tart 2 hétig. A gyerektől függően lehet egy nap, vagy akár két hét is. Node hallod nem lennék a gyereked. Jól elvan. Na ja.
2011. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!