Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagycsaládosok, meggyőznétek!?...

Nagycsaládosok, meggyőznétek!?!?!?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk a nagycsaládon habár eredetileg 2 gyereket terveztünk. Olvasom ezt a blogot [link] igyekszem tájékozódni pro-kontra a 3 gyerekes léttel kapcsolatban.

Nekem is vannak olyan félelmeim amiket ebben a blogban olvasok:


kiskamaszként ha 3 gyerekkel nem futja majd törökországi nyaralásra, hanem "csak" az Őrségbe megyünk akkor jön majd a csalódás a gyerekeknél, hogy bezzeg ha csak én lennék és nem lenne tesóm akkor futná sok mindenre.


Biztos nevelés kérdése is, de egy kamaszban szerintem felmerül ez így is, úgy is.


Most a két gyerekkel viszonylag normálisan élünk, de így sem költünk új ruhára (teszveszről bugázok mindent), meg semmi flancra, de nem tudom mennyire megterhelő egy harmadik gyerek (rövidtávon: kocsicsere, főleg a későbbiekben, belépők, táborok, szakkörök, utazás, taníttatás, stb.)


Milyen érveid, ellenérveid vannak a nagycsaládossággal kapcsolatban?!


2011. júl. 18. 14:10
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
82%

Én is kettőt akartam, aztán beszéltem egy nagycsaládossal. Most várom a harmadikat.

Azt mondta:

A problémák a kétgyerekes családokban szoktak lenni, mert a két gyerek a problémáit egymáson vezeti le (a másik a hibás). Háromnál, vagy ennél többnél, nem mindig csak az egyik a hibás, hanem hol ez, hol az.

2011. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
25%
.
2011. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
64%
Engem két gyerekkel is aggasztanak az állandó anyagi problémáink. Utálom, hogy szinte mindent csak használtan kapnak meg, hogy rokoni segítség kell ahhoz, hogy sportra járathassam mindkettőt (6800/hó/gyerek pl az úszás), és úgy érzem nem tudok már figyelemben sem többfelé szakadni. Ha még egy lenne, valakire nem figyelnék rendesen. Pedig a férjem 4-et kart. Én nem bírom.
2011. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekkel is lehet menni Törökoszágba,vagy akárhova be a kocsiba, kaja , sátor és indulás...

és az Őrségben is el lehet költeni egy hétvégén egy rahedli pénzt,.

Ez hozzállás kérdése, rugalmasság kérdése.


De ha már megélhatés múlik a 3. gyereken, akkor nagyon elgonodlkodtató.


Nekem 2 gyerekem ven én egyszerűen nem akarok harmadikat, elég kettő és kész, sosem akartam, sosem értettem miért akar valaki 3-at, 4-et, de ez mindekinek a saját dolga.

Ha valaki 1-et akar, vagy semennyit, akkor az

(mi 3-an vagyunk testvérek, páromék 2-en, hugaimnak nincs gyerekük, a párom öccsének sem)

2011. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
36%

elsőnek:

ez egy oltári nagy baromság!!


ismerek 3 gyerekes családot és, mi is gyapátuk egymást rendesen a hugaimmal, ő ketten meg főleg, pedig ikrek


utolsó volzam

2011. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
81%

:)

A logika pedig ott van. Sok nagycsaládot ismerek a probléma megosztódik.

2011. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
81%

Az elsőnél nem igazán értem, amit ír...én ismerek háromgyerekes családokat, és ott is megy a csihi-puhi, és leginkább az első két gyerek a hibás, persze emiatt utálják a kisit, mert ő soha nem tehet semmiről. :)

Szóval mindenhol van valamilyen probléma...de nem hiszem, hogy ebből kell kiindulni.


Ha nagycsaládot akarsz, akkor hajrá!

Én azt hallom a nagycsaládosoktól, hogy néha nehezebb egy gyerekkel, mint hárommal. 7 gyerekes barátom azt mondta, hogy egy gyerek nagy teher, kettő gyereknél már ügyesebb vagy, három gyerek után meg már észre sem veszed a gondokat.

Úgyhogy ha úgy érzed bírod a strapát, akkor vállalj több gyereket!


Ha a megélhetésetek viszont rizikós, akkor ne vállalj gyereket!

2011. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
90%

Négy gyerkőccel bőven nagycsaládos vagyok, de nem akarlak meggyőzni semmiről, ezt neked kell tudni, érezni, hogy mi fér bele, mind anyagilag, mint energia szempontjából, van-e segítségetek, ki tudtok-e kapcsolódni gyerek nélkül (garantáltan szükségetek lesz rá :)).


Nekünk anyagi gondot nem okoz ennyi gyerek, de ha ettől elvonatkoztatok, én inkább nevelnék kevesebbet, de mindent meg tudjak adni nekik, mint többet, és nélkülözniük kelljen - akár nyaralás tekintetében is, ami nem létszükséglet, de én, aki 18 évesen láttam először a Balatont és soha sehova nem jutottam el kamaszként, emlékszem, milyen érzés mások nyaralásainak történetét hallgatni.

2011. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
87%

Nekem három öcsém van, most már kirepültem otthonról, és van egy kislányom. Nagyon szeretem a testvéreimet, és nagy családot szeretnék. Egyik ismerősöm azt mondta, nagy különbség az egy és két gyermek között van, a harmadik tesó meghozza a családba a békességet. Bármiben számíthatok a testvéreimre, és jó az a tudat, hogy nem vagyok egyedül a világba, bármi történjék is.


Az, hogy hogyan nevelitek gyermekeiteket, csak rajtatok múlik. Mi nem mentünk együtt soha külföldre, nyaralni is azt hiszem csak háromszor voltunk. De a gyerekkorom szuper, élményekben gazdag volt. Hálás vagyok szüleimnek a három testvéremért. Sosem unatkoztam.


Ajánlom figyelmedbe: [link]


Én gyerekként így emlékszem, de persze szülőnek lenni más... Azt gondold végig, hogy ti a párotokkal mennyire vagytok szívósak.

2011. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

Az 56 pizsamát már végigbőgtem, köszi!


Kikapcsolódni nem tudunk, nincs semmi segítségünk, pl. nagyszülő. Az elmúlt 3 évet itthon töltöttem reggel 6-22-ig műszakokban :DDD, egy 2009-ben és egy 2010-ben született gyerekünk. Azt hiszem elég szívósak lennnk, itt a kérdés inkább "csak" a pénz.

2011. júl. 18. 14:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!