Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak félig kitört elől...

Kisfiamnak félig kitört elől a foga, csak pépes dolgokat ehet egy hétig, miket csináljak neki?

Figyelt kérdés

26 hónapos nincs semmilyen botmixerünk meg semmi amivel pépesíteni tudnám a kaját.

Csak szendvicseket evett eddig meg husikat.Szinte csak a szilárd ételt ette eddig meg.A pudingokon kívül semmilyen pépes ételt nem evett eddig meg.

Segítsetek mit adhatnék neki.Pláne,hogy 1 teljes hétig nem ehet szilárd ételt.De az is lehet,hogy lesz az két hét is.

A főzelékeket egyáltalán nem eszi meg.

Most mikor hazajöttünk csináltam neki krumplit.Összetörtem tettem bele vajat meg felvizesztem pépesre,és szépen bevágott egy jó nagy tányérral belőle.De krumplit se ehet állandóan két hétig.


2011. júl. 19. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor vegyetek egy botmixert. Már 3-4 ezerért lehet kapni!
2011. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt csinálj neki amit kicsinek szivesen megevett.
2011. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyu vett nemrég botmixert 1000 Ft-ért, tökéletesen jó, működik. Szerintem megéri beruházni később is jól jöhet. (Pl. krém leveseknél)
2011. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért kell pépeset ennie??

A fiamnak is letört 20 hónaposan, de ugyanúgy ehetett mindent, nem kellett pépesíteni.

Én vigyáznék ezzel amúgy, mert hamar megszokja, hogy csak nyelni kell, aztán nem kell majd neki a szilárd kaja, mert azzal meg kell dolgozni.

2011. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tejbegríz, levesek (pl. paradicsomleves, gyümölcsleves)

Csinálhatsz fasírtot, aztán a külső kérges részt leszeded, a belső puha részt meg eheti...


Én 12 éves voltam, amikor tesiórán letört az egyik metszőfogamból egy darab, akkoriban még napokba tellett, mire tudott fogadni a magán fogorvos. Azalatt az idő alatt végig csokipudingon éltem :)

2011. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tört krumplit tudod variálni: pl. paradicsomos húsgombóccal (a gombócot csak szétnyomkodod), vagy resztelt máj kis hagymával, paprikáskrumplinak megfőzve...
2011. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt mondták a doktornők,hogy 1 hétig mindenképp csak pépeset ehet semmilyen szilár ételt nem lehet adni neki.

Csúnyán letört a foga.A fele letölt.Holnap reggel megyünk vissza, nem tudom mit fognak csinálni vele.


Sajnos nincs 3 ezer forintunk botmixerre.Jelenleg ezer forintom sincs botmixerre.Ha botmixert veszek akkor azt kell ennünk 5-6 napig.

2011. júl. 19. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!