Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel mennétek dokihoz? Vagy...

Ezzel mennétek dokihoz? Vagy itthon is jól gyógyítható? (köröm-gyulladás? )

Figyelt kérdés
Kislányomnak, aki 18 hónapos, nagyon begyulladt a körömágya. Nem is tudom, mitől lehet...A körmét múlt héten kedden vágtam, de a gyulladás kb 2 napja kezdődött. És mára lett igen csúnya, duzzadt, gennyes. Most elalvás előtt Tetránnal bekentem neki, nem tudom, használ - e valamit? Orvoshoz nem akartam vinni, pont a bárányhimlője közepén van, nem akarom gyerekek közé vinni. Mivel kezeljem szerintetek? vagy hagyjam, majd gyógyul magától?
2011. júl. 26. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a körömvirág krémet javasolnám, nagyon jó gyulladáscsökkentő!
2011. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én paradicsomot szoktam félbevágni és azt kötöm rá dunsztként. Az is gyulladáscsökkentő.
2011. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha duzzadt, gennyes fájhat neki. Az orvos telefonon is biztosan ad tanácsot, hogy mivel érdemes kenni. Lehet, hogy a mellette levő körme hosszabb, és ahogy egymáshoz ér a cipőben, megkarcolta, és begyulladt. Az biztos, hogy kezelni kell. Sőt, ha mellette levő köröm irritációja okozza, akkor arra is oda kell figyelni. Szellőzzön sokat addig is a lába. Én biztos felhívnám az orvost, hogy mivel kenjem, ha 1-2 nap alatt nem javul, meg is mutatnám. Rendelés végén biztos lehet időpontot is kérni bárányhimlős picivel. Gyógyulást!
2011. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak párakötést raktak az ujjára,amikor be volt gyulladva a körömágy.Esetleg ha ilyent lehet venni patikában,megpróbálhatnád.
2011. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Utána néztem,házilag lehet párakötést készíteni,nézz utána te is.
2011. júl. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már csak az kell, hogy elviselje a kötést az ujján :)

Igen, azt nem írtam, szóval ez a kezén van, úgyhogy szellőzik neki.

Mégegyszer köszi, készítem is a kötést.

2011. júl. 27. 08:34
 7/7 Petra0011 válasza:
Én 12 éves vagyok eddig 3x műtötték, most megint be van gyulladva! JÓ ORVOS KELL!
2012. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!