Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem, türtőztessem...

Hogyan kezeljem, türtőztessem magamat? Próbálom szép szóval, majd elborul az agyam és megverem fakanállal a fenekét. Utána nagyon megbánom, de ha egyszer elborul, akkor nincs vissza út. Menjek el pszichologikushoz? Ti, hogy kezelitek az ilyet?

Figyelt kérdés
Tegnap pl, azért kapott ki, mert 2 napja az van rajta, hogy neki nem jó az ágya és vegyünk másikat. Szép szóval elmagyaráztam, hogy ez nem így működik és feküdjön le. Csak mondta, hisztizett és mindent kitalált, hogy ne aludjon. Elborult az agyam elvertem, majd elmentem otthonról és az apjával aludt el végül. 3 éves a fiam. Segítsetek sos.
2011. aug. 3. 09:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%

Te egy állat vagy, nem anya. Fakanállal verni egy 3 évest????

Pszichologikushoz ne menj, mert olyan nem létezik, te agyatlan. Pszichiáterhez kellene.

2011. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Nem ítélkezem, mert az már igen jó dolog, hogy belátod mekkorát hibázol. Semmire nem megoldás a verés.

Emberek vagyunk, és az természetes, ha elszakad a cérna, na de azért fakanállal. Én is sokszor kiborulok, de a kézrecsapáson kívül más nem volt/nem lesz, ez is indokolt volt, de olyan borzalmas lelkiismeret furdalás gyötört, hogy elmondani nem tudom. Még ők olyan picik, rengeteg türelem kell hozzájuk, hiába fenekeled el, szegényke marhára nem érti, hogy ezt miért is kapta.

Próbáld visszafogni magad, mert ennek így nem lesz jó vége......ha nem megy, akkor tényleg valami segítség kell, szedj nyugtatót, vagy ilyenkor vonulj el, most meg az arcod, de GYERMEKET NEM VERÜNK!

2011. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Könyörgöm van olyan, hogy indulatból valaki megver egy gyereket. Nade kimenni a konyhába egy fakanálért és azzal ütni??? Az apuka ezt hagyja???
2011. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg menj el orvoshoz és fog neked írni valamilyen nyugtatót!Vagy bármit....ez nem lesz megoldás hosszú távon!Csak rosszabb lesz.De ez már jó jel hogy segítséget akarsz kérni.Ne itt kérj menj dokihoz minnél hamarabb!!!!!
2011. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem 2 fiam van, egyik 5 eves mult, a masik masfel eves. Voltak nekem is huzos perceim, amikor az elsö fiam kiboritott, es racsaptam a fenekere. De utana NEKEM fajt a legjobban, es kb. 5-ször ismeteltem meg, mire megtanultam visszafogni magam. Olyan artatlanul es fajdalmasan nezett ram, amikor racsaptam. ;( persze en is elsirtam magam, es aztan bocsanatot kertem töle. Es mindig ugy bekültünk ki, hogy "Szeretlek!" Most mar 5 evesen ö is okosabb, nem hisztizik annyit es visszakapom a szeretet többszörösen töle, soha nem birnam fakanallal megverni. Az jutott eszembe, hogy annak idejen amikor eljart a kezem, voltak belsö vivodasaim, parkapcsolati es anyos teren. Lehet hogy nem tudtam 1-2 dolgot feldolgozni es a gyereken töltöttem ki...de ez nagyon rossz volt nekem is. Igen, fordulj pszichologushoz, mert lehet, hogy neked is lelki okai vannak. Nekem sikerült megvaltoznom, es a fiaim csillogo, mosolygos szemei adnak eröt, ha rosszalkodnak akkor sem verem öket.
2011. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne menj el úgy otthonról, hogy előtte veszekedtél a kisgyermekeddel. Ha nagyobb lesz, akkor sem. Ez benne úgy jöhet le, hogy anyu haragszik, megver, aztán otthagy... szegénykém.


A verésről fentebb leírták a dolgokat, én annyit tennék hozzá, hogy a gyerekverés már nálunk is büntetendő.


Igen, menj dokihoz. Ha nem tudod, pontosan hová és kihez, kérd ki a védőnő tanácsát, biztos tud nevet, telefonszámot mondani.

2011. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem jó, amit teszek. És most nagyon szarul is érzem magam. De igyekszem ezen változtatni, de nem tudom hogyan.
2011. aug. 3. 10:02
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterhez menj,mondd el a problémád,ő adni fog gyógyszert ami segit türtőztetni magad. Fakanállal tényleg nem kéne verni egy 3 évest. Sőt sehány évest sem.
2011. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak rossz napjai, neked is es a gyerekednek is. Emberek vagyuk es nem gepek, ez termeszetes. De nem megoldas a veres. Ilyenkor probalj egy nagy levegot venni es szamolj el 10-ig mielott cselekszel. Persze nem kell uj agyert rohanni de el kell fogadni, hogy a gyerknek nem tetszik, majd megbaratkozik vele de addig lesz egy kis hiszti. Nekunk sem tetszik sok minden de megtanultunk uralkodni magunkon es elfogadni a helyzetet. Egy 3 eves ezt meg nem tudja, o igy tudja kimutatni ha nem tetszik valami. Mi azert vagyunk szulok mellette, hogy megtanitsuk neki idovel elfogadni, hogy sajnos akkor is el kell fogadni. de meg nagyon pici a gyereked, csak most tanul. Ne legy turelmetlen es ingerult mert akkor o is igy fog majd reagalni valamire ha nem tetszik neki. Hiszen ha neked nem tetszik valami akkor utod fakanallal. Miert kene neki csendben turnie ha neki nem tetszik valami? Probalj meg uralkodni magadon. nem vagy rossz anya csak gondold at logikusan amit csinalsz mert tolled tanul a pici gyereked.
2011. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem kamu a kérdés: ÖNURALOM ba...sszus! Fakanállal nekiesni egy gyereknek? Nem vagy százas az biztos! Teljesen felháborodtam! Nem vagyok híve a "ne csapjunk rá a gyerekre" elvnek, én is egyszer-kétszer rácsaptam már a kezére vagy a popsijára, de kizárólag jelzésértékkel! Ha annyira felhúz, hogy nem bírom magam lehiggasztani (bementem a szobába, magamra csuktam az ajtót, akkor jött és nyitotta,hogy anya, anya. De eszembe se jutna fakanállal nekiesni egy gyereknek. Sürgős orvosi segítségre van szükséged, mert ez nem normális viselkedés. Az apja tűri ezt vagy netán ő is veri? Ha nem tudod megemberelni magad, remélem lesz, aki bejelenti ezt a gyámügyön! Felháborító!
2011. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!