Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 - 2,5 évessel a családban...

2 - 2,5 évessel a családban hogyan zajlanak a családi vacsorák?

Figyelt kérdés
Mindenkinél zökkenőmentes?
2011. aug. 3. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap múlva lesz 2,5 éves. Nálunk úgy zajlik, hogy körülüljük az asztalt, elkezdünk enni, de 3-4 perc múlva lejön a székről, nem bír tovább ülni és "csak" enni. Ilyenkor elfoglalja magát mellettem, hoz játékokat, én pedig adom a szájába a falatot, esetleg 5 perc múlva magától visszaül megint 1-2 percre. Hát így. :-)
2011. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kistesó 2 éves. Leülünk elé rakjuk az ételt. Általában végig mondja a névsort. Olyan mindenki mondja hogy egyél szépen. Amennyit jónak érez megeszi aztán az anyja kezébe pakolgatja. Amikor ő végez mondogatja, hogy ki-ki. Mondjuk, hogy mi még eszünk. Addig ő elbeszélget és ha a család nagyrésze befejezte akkor valaki elviszi megmosni a kezét és mehet tovább játszani.


17/L

2011. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bő egy hónap múlva lesz 2,5 éves, etetőszékben ül, mi 3-an többiek ( nagyfiam, párom, én) az étkezőpultnál, magasított széken, asztalunk nincs.

Nemsokára szézszedem az etetőszéket, akkor a kisszékben fog enni kisasztalnál.


Nála ez evés szent dolog, úgyhogy minden étkezés zökkenőmentes.

2011. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesen magasított széken ült már jó ideje. Többnyire együtt eszik velünk, de van, hogy egyedül ő eszik, én főzök mellette. Sajnos néha az is előfordul, hogy teljesen egyedül eszik, mert a kistesójával kell foglalkoznom.

Felül, elé teszem, villával, kanállal tud szépen enni vagy kenyeret kézzel. Amit késsel kell vágni, azt felkockázom, amit nem, pl a kenyeret csak 3 felé vágom és szépen harapja.

Amikor nem kér többet, akkor mondja, hogy köszönöm szépen, nem kérek többet. Ha megette mind vagy legalábbis a nagy részét akkor iszik, leszáll és elmegy. Ha szerintem keveset evett, akkor 2 mondat erejéig megpróbálom rávenni, hogy egyen még, de nem tovább. Vita nincs a mennyiségről, nálunk nincs erőszak, mindenki annyit eszik amennyi jól esik.

Előkét nem tűri meg magán, íg megy a pólóra is a kajából :)

Az esetek 90 százaékában zökkenőmentesen megy.

2011. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon ragaszkodom hozzá, hogy a vacsora az együtt, az asztalnál ülve történjen. 22 hónapos a fiam, még etetőszékben van, azt az asztalhoz toljuk. Nagyon szépen eszik, némi segítség elkél még.
2011. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kislányom 2 éves 3 hónapos. Tud egyedül enni mindent, kivéve a levest. A baj az,hogy legtöbbször nem akar. Van úgy hoyg egyedül nem akar, van úgy hogy akkor sem ha etetnénk. Minden esetre, amikor éppen "jól" eszik, akkor is azért folyamatosan mondogatni kell neki,hoyg ezért meg azért enni kell. Nem csak a vacsoráknál van így,de az az egyetlen olyan étkezés amikr tuti mindannyian együtt ülünk az asztalnál (ő az etetőszékében).


Mindig is problémás volt az evés nélunk,de azt hallottam orrba szájba hogy ha majd ugyan azt eszi amit mi, és mág ráadásul már tudja majd egyedül is enni, akkor megváltozik ez a helyzet.


Nem ezt tapasztalom,és nem tudom hogy lesz-e valaha jobb.

2011. aug. 3. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!