Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tartjátok felháborítónak,...

Nem tartjátok felháborítónak, hogy csak 3 éves korban veszik be az óvodába?

Figyelt kérdés
A helyzetünk: a faluban, ahol élünk van egy szép ovi, és most épült a bölcsi is, szeptembertől fogadja a gyerekeket. A kisfiam októberben tölti a hármat, és idáig az ovi bevette azokat a gyerekeket, akik már betöltötték a 2,5. életévüket és szobatiszták. Most, hogy már van bölcsi is, csak a 3. szülinapja után mehet a gyerek oviba. Én már aktív álláskereső vagyok, így ha összejön valami, akkor a kisfiamat csak a bölcsi fogja fogadni az ovi nem. A probléma: a kisfiam egy zárkózott, nehezen megnyíló, félénk gyerek, és nagyon félek a beszoktatástól. Szobatiszta, folyékonyan beszél. Nem akarok kétszer beszoktatni! Egyszer a bölcsibe, majd az oviba? Sajnos a jelenlegi anyagi helyzetünk úgy kívánja meg, hogy minél előbb munkába álljak. Annyira kegyetlen, és logikátlan dolognak tartom, hogy egy óvoda érett gyereket 2 hónap vagy akár 1 kedvéért bölcsibe tenni. Ti hogy vélekedtek?
2011. aug. 7. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Felveszik a bölcsibe, és egy hónap múlva az oviba? Én ilyenről még nem is hallottam. Nálunk ha a bölcsiben kezd a gyerek szeptemberben, akkor egy évet oda jár, és csak jövő szeptemberben ovi. Még akkor is, ha csak egy hónap választja el a 3. évétől.

Szerintem érdeklődj utána, hogy van ez, mindenképp át kell-e íratni stb. Nem hiszem, hogy nagy hátránya származna egy év bölcsődéből, bár ez természetesen gyerekfüggő. De ha ezen múlik, hogy el tudsz-e menni dolgozni, akkor sajnos a mai helyzetben bele kell törődni.

2011. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz személyesen beszélni az óvónőkkel? De ha kötik az ebet a karóhoz, akkor hagyd a bölcsiben arra az évre, bár azt nem tudom, hogy évközben is vesznek-e fel gyerekeket.
2011. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mármint az óvodába :)
2011. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Az óvodát törvény köti, hogy csak betöltött 3 éves kortól lehet fogadnia a gyerekeket. Ha bölcsi felveszi, általában egy évet maradhat ott. Legalább a kicsi erősödik, a bölcsi még jobban a kicsik igénye szerinti időbeosztással működik.
2011. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a bölcsiben kezdi a tanévet a gyerek, akkor ott is fogja befejezni.Kérdezz rá, de szerintem biztos, hogy nem teszik át oviba októberben.
2011. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az óvodába is felvehetnék 2,5 éves kortól, ha minden 3 év feletti gyermeket elhelyeztek, akinek a szülő kérelmezte (közoktatási törvény). Persze így, hogy most újonnan lett bölcsi, szerintem úgy gondolták, örülni fognak neki a szülők, hogy azoknál a gyerekeknél sem lesz gond, akik a nevelési év közben töltik be a 3. évüket.

Szerintem tényleg semmi "baja" nem lesz egy évig a bölcsiben, én örülnék neki, mert nálunk többszörös túljelentkezés van, és még ki sem derült, hogy felveszik-e a kisebbik fiamat, pedig szeptemberben mennék vissza dolgozni.

2011. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem novemberben töltötte be a 3. évét, de szeptemberben már vihettem oviba. Mindenképpen beszélj velük.
2011. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az előző ovivezető azt mondta, hogy vihetem akár már szeptemberben is, ha van valami munka, ill. már augusztusban is menjünk be pár napra csak úgy. De most új óvodavezető van, aki köti az ebet a karóhoz. Azt a legfontosabb megemlíteni, hogy egy olyan kisfiúról van szó, aki (a fentebben felsoroltakon kívül) nem cumizik, eljátszik hosszabb időt is egy helyben stb., tehát fejlődése sem indokolná a bölcsit. Mindegy, talán még munkám se lesz októberig, de a dolog mindenképp aggaszt. Főleg, hogy a bölcsibe be sincs íratva, csak az oviba, mert a régi óvodavezető sokkal rugalmasabb volt...
2011. aug. 8. 06:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem boldogulsz az óvodavezetővel, akkor menj a fenntartóhoz (gondolom az önkormányzat az), pl. keresd fel a jegyzőt vagy a polgármestert. Nem kell megkerülni az óvodavezetőt, mert nem jó úgy kezdeni vele a kapcsolatot, de világossá teheted nála (nem agresszívan persze), hogy továbbmész, ha nem tudtok megegyezni.

Az önkormányzatnál meg tudják mondani, hogy jogos-e, amit az óvodavezető mond, pl. van-e erről önkormányzati, testületi döntés, rendelet, határozat, ami kimondja, hogy nem vehetik fel, még egyedi elbírálás alapján sem. Az intézményi elutasítások ellen úgyis a fenntartónál lehet fellebbezni. Nem szabad ettől félni, mert ha nem állunk ki magunkért, más nem fog.

Remélem, sikerül majd munkába állnod, és minden megoldódik!

2011. aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is októberben lesz 3 éves, és nem mehet szeptembertől, pedig anyósom az óvodavezető... Ha nincs hely, akkor csak 3 éves kora után mehet oviba, ez létszámfüggő. Bölcsiben kezdhetett volna úgy hogy marad egész évben ott és jövő tanévben lesz ovis.
2011. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!