Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meditáció gyermekkorban?...

Meditáció gyermekkorban? Szerintetek működik?

Figyelt kérdés
El tudnátok képzelni csemetéteket lótuszülésben csendben csücsülni? Mennyi idős a gyermeked? Szerintetek mikor lehet elkezdeni meditációs technikákat tanítani egy gyermeknek?
2011. aug. 22. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
milyen technikában gondolkodsz?
2011. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztos el lehet érni, hogy megmaradjon, de az neki nem kikapcsolódás, inkább unatkozás szerintem. Szóval egy gyereknek meditálni szerintem tök felesleges.

Ráér majd 10-12 évesen, de szerintem akkor sincs értelme. Tinédzser korban már talán szüksége lesz arra, hogy tudjon így pihenni, de ez is személy-függő szerintem. Én pl. sose meditáltam, még is halálosan nyugodt vagyok, és nem tervezem, hogy a gyerekemnek tanítanám meg valamelyik meditációs technikát.

Persze kivétel olyan családban, ahol mondjuk a vallás miatt vagy egyéb okok miatt mindenki meditál, a kicsik is. Ők valószínűleg jobban bírják.

2011. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!