Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel kezelitek a horzsolásoka...

Mivel kezelitek a horzsolásokat, hogy szépen meggyógyuljanak és ne maradjon meg a helyük?

Figyelt kérdés
A kisfiam elesett, és most a szokásosaknál jóval nagyobb horzsolást szedett össze, ráadásul az arcán. A betonon történt a sérülés. Látszólag nem fáj neki, de aggódok, hogy meglátszik majd a helye. Ti mit csináltok ilyenkor?
2009. ápr. 17. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bepanthen plus, persze előbb mosd le.
2009. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Én Betadine oldattal fertőtlenítek.
2009. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. ápr. 17. 21:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A neogranormon is szépen gyógyít.
2009. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Én sosem kentem, semmivel, kimostam és annyi.

Pedig a fiamnak volt egy pár sérülése, de az ő bőrük még sokkal jobban regenerálódik.

Másfél évesen összevarták a tenyerén a bőrt pár öltéssel és már a helye sem látszik.

2009. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint elmúlnak a hegek a kis finom gyerekbőrükön is. :-)
2009. ápr. 17. 23:52
 7/8 anonim ***** válasza:

ha természetes cuccokat keresel, akkor beválhat az ezüst-kolloid oldat, ez fertőtlenít, bár nyílt sebbe szerintem ezt sem szabad belekenni, az majd begyógyul magától.


Egyébként a gyerekeknek jól gyógyulnak a sebei (amúgy gyerekfüggő is!), de ha mély a seb és az arcán, akkor adhatsz neki homeós bogyókat is, a Staphisagria c15-ös vagy d12-es bogyókból lehet bevenni 3x vagy 4x 5 golyócskát. Ez a hegeket nyom nélkül gyógyítja. Ugyanígy van homeós oldat is, Arnika annak is a neve, mint a gyógyszernek, ami szintén sérülés esetén szedhető. Az oldattal be kell kenni, mint a bepantennel és gyönyörűen gyógyul! Hamarabb is mint más seb. Próbáld ki legközelebb! :-) Mi mindig ezt használjuk.

2009. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Épp most ültem le a gép elé, úgyhogy pont jókor jött a válaszod! :-)

Már szépen gyógyul a kisfiam sebe, lejött a sebekről a var, de még rózsaszín a felülete és egy kicsit látszik a heg még. Majd kipróbálom a homeos dolgokat! Köszi még egyszer!

2009. ápr. 22. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!