Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kisfiam nem beszél. Ha...

3éves kisfiam nem beszél. Ha akar valamit, megérteti magát. Ha kérem, hogy mutassa meg a bocit, nem mutatja, ha szólok, hogy álljon meg, nem fogad szót, a labdát sem nekem gurítja, csak ha akarja. Várjak még, vagy tegyem ki sorozatos vizsgálatoknak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rég el kellett volna vinni kivizsgálásra, ne halaszd tovább
2011. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mond semmit?Mit jelent az hogy megérteti magát?Mutogatással?13 hónaposom is megmutatja bocit.Soha nem is mutatta?
2011. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem is feltétlenül amiatt, hogy nem beszél, hanem mert nem mutatja jelét annak, hogy egyértelműen megérti, amit mondasz neki, szerintem itt az ideje, hogy megvizsgáltasd.

Hogyan érteti meg magát? Mutatja, mit szeretne?

Az, hogy nem fogad szót, nem szempont ebben az esetben, hiszen hároméves. Viszont az szerintem nem jó jel, hogy nem mutat rá az ismert dolgokra...

2011. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amúgy más dolgokkal hogy áll?

Eszik egyedül? Szoba tiszta? Játszik más gyerekekkel?

2011. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A védőnő, gyerekorvos nem vett észre semmit?

Lehetséges, hogy a hallásával van gond?


A beszéd miatt én annyira nem aggódnék, unokatesóm 6 évesen szólalt meg, hogy "papó". Ő is megértette magát, elmutogatta, hogy mit szeretne. Most 22 és be nem áll a szája.


Ha viszont a hallása rossz, az válasz lehet arra, hogy miért nem beszél, miért nem figyel oda és miért nem mutatja meg az állatokat.

2011. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szeritenm is nezed eloszor meg a hallasat, hgoy meggyozodj nincs semmi gond. Kozossegebe jartok gyerekek koze? Ha igen ott, hogyan viselkedik? Ezt csak azert kerdem mert nagyon sok kisgyerek "lusta" megszollalni vagy erot venni magan mert "anya ugyis megerti mit akarok". Tehat ha mutogatassal, gagyogassal is eleri amit akar akkor ezt csinalja mert ez egyszerubb. Ugyhogy a beszeddel talan meg nincs is gond. Kisfiam igaz meg csak 2 eves lesz de ha a bolcsibe van es gyerekek kozott akkor erdekes modon megszollal. Mert rajott, hogy maskent a gyerekek nem ertik meg. Ha a maci kell neki odamegy a bolcsis nenihez es szoll, hogy maci vagy kocka stb. Ha szomjas akkor vizet ker. Itthon meg egyiket sem hallottam a szajabol elhangzani. Csak mutogat es gagyog. Ha nem lenne bolcsis szerintem egyaltaln nem is beszlene. Ezert nem hinnem, hogy ez nagy gond lenne. Az, hogy nem mutat meg dolgokat kicsit aggaszto. De most az is lehet, hogy megtudna csak nem akarja. Sokat probalkoztok ezzel? Mert lehet ez is zavarhatja es annal inkabb nem mutat ra a kert targyra.
2011. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem is orvosi vizsgálatra van szükség bár anno mi is így voltunk. nekem 4 évesen kezdett beszélni a cseppem voltunk hallásvizsgálaton logopédián. de semmit nem találtak. azt javasolrták vigyem sokat közösségbe az majd segít. nekem ez bejött azóta le sem lehet lőni annyit beszél
2011. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az hogy nem hallgat rád az lehet a dackorszak is
2011. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Voltunk hallásvizsgálaton,minden ok.Mutogatással fejezi ki amit akar,ha úgy csinálok,hogy nem értem,akkor nagyon hisztizik.Járunk játszóházba.játszótérre,nézi a gyerekeket,de egyedül játszik.Most próbál egyedül enni,nem szobatiszta.
2011. aug. 29. 13:26
 10/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok,akkor már nagyon rég ki kellett volna vizsgáltatni :(

A gyermekorvosotoknak nem tűnt fel semmi???Vagy a védőnéninek???

2011. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!