Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermeketek mikor tudta...

Kisgyermeketek mikor tudta először kimondani rendesen az "r" betűt? Magától ment, vagy valaki gyakorolt vele?

Figyelt kérdés
Húgom 6 és fél éves, most kezdi a sulit, és már idegeskedik, hogy mi van, ha az összes gyerek ki tudja már mondani az osztályban csak ő nem.
2011. aug. 29. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az lesz, hogy elküldik logopédushoz. Semmi vész. Lehet hogy másnak is lesz problémája.


A nagyobb lányomnak már 4 évesen minden hang megvolt, gyönyörűen, tisztán beszélt.

A kicsi amikor az elsőt kezdte, neki az L és az R hangok hiányoztak. Heti egy alkalom logopédia, plusz otthoni gyakorlás után már év végére meg volt mind a kettő.


Viszont egy barátnőméknél az iskolai logopédus elég hanyag volt, így a kislányának csak most (9 évesen) alakul, már inkább külön járatják.


Amúgy a húgod igyon sokat szívószállal, szopogasson cukorkát, nyaljon nyalókát, egyen úgy zizit, hogy a markába önti és a nyelvét kinyújtogatja érte, hogy erősödjön a nyelve.

2011. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a kisfiam kb 1 éves korától, olyan szinten pörög a nyelve mikor meghallotta a doki nem bírta ki nevetés nélkül.

ő a tigris-t szerette volna kimondani így lett trrrrrrrrrrr

a mai napig a tigris trrrrrrrrrrr...

amúgy 2,5 éves és alig mond pár szót :(

viszont mindennek van neve amit ő talált ki.

pl.

béka-bígga

enni-nyanya

inni-nana

öcsi -töcsi


és még sorolhatnám...


:)

2011. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon aranyos, és nagyon köszönöm a válaszokat! :) Majd mondom neki! :)
2011. aug. 29. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

valamivel az 5. születésnapja előtt.


Egyébként, ha ő nem tudja kiejteni, nem tudom a korhatárt, meddig kell, de tételezzük fel, ő túl van ezen a koron.


Annak az az oka, hogy ő nem képes ennek a hangnak a képzésére. És meg kell tanítani neki, logopédus (szigorúan csak szakember)megtanítja neki, fizikailag, hogyan képezzük az adott hangot


így csinálsz az ajkaddal, így a fogaddal, nyelveddel stb-hangképző szervekkel. és ő ezt a fizikai dolgot fogja begyakorolni tükör előtt. Nem automatikus, mint azoknál, akik ki tudják ejteni.

Na most ha nem tudod egészen pontosan, hogy hogyan képzed adott hangot (márpedig ritkán vannak akik tudják, klasszikus: hogy például a Gomb és az inG szóban teljesen másképp képezzük a g hangot-holott sokan megesküdnének a magyarban egy G hang van. Illetve más az R hang az ara és az arra szóban)akkor nagyon félre tudod vinni az egészet.


Úgyhogy csakis szakember és akkor amikor mondja. Az oviban volt logopédiai vizsgálat illetve gondolom felmérték az iskolaérettségét, ha nem kell járnia, akkor nyilván ez nem elvárás egy 6,5 évestől.

Gyakorlás meg ő, kistükör előtt, meg a logopédusnál. Felesleges mondatni vele versikéket, gyakoroltatni..

2011. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az a furcsa nekem, hogy az iskolaérettségi felméréskor az oviban logopédus is megnézi a gyerekeket, és még nagycsoportban elküldi őket logopédiára, ha problémát észlel. Ilyen nálatok nem volt? Vagy ezen a vizsgálaton simán „átment” a húgod?

Egyetértek azzal, aki azt írta, bízzátok szakemberre, ő tudja, milyen játékos módszerekkel lehet ezt elsajátítani (ráadásul, bármennyire furán hangzik is, lehet, hogy ti sem képzitek jól a hangot, így nem lenne érdemes tőletek megtanulnia).


Jártam én is gyerekkoromban logopédiára az r hang miatt, pláne, hogy mind a vezeték, mind a keresztnevemben szerepel. :)

2011. aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még 5 évesen járt logopédushoz, mert a k hangot t-nek mondta, a g-t pedig d-nek, de ezeket már szépen tudja mondani. Amúgy ő volt a legfiatalabb az ovis csoportjában, de a szintfelméréseken simán átment, azért is javasolták neki az iskolát. Az osztályba ahová járni fog még volt felvételi is, az is nagyon jó lett neki. Én úgy emlékszem hogy 7 éves körül lehettem, mikor kimondtam rendesen. Csak ő van kétségbe esve. :)

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

2011. aug. 30. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!