Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2és fél éves gyereknek milyen...

2és fél éves gyereknek milyen sportot ajánlanátok és milyen rendszerességgel?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Játszótér, biciklizés, kirándulás, lubickolás, stb.

Ilyenkor a kifejezett sport nem hasznos, inkább árt, főleg, ha rossz kezekbe kerül.

Ha azért kérdezed, mert túlsúlyos, akkor az étrenden is változtathatsz az első mondatomban írtak mellett.

2011. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korától lovagolni jár. Imádja. Heti kétszer megyünk. Nemcsak jó szórakozás számára, hanem nagyon hasznos is, idegrendszernek, egyensúlynak, koncentrálásnak stb...Szereti a tanyasi környezetet is, simogatni az állatokat, tisztítani segít a lovat.
2011. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem túlsúlyos csak nagyon mozgékony. A nyáron nem volt gond, de most, hogy jön a rossz idő, szeretném valahova vinni, mert úgy gondolom a sport nem csak a testnek tesz jót. Én is a lovaglásra gondoltam (nagyon szereti), de attól félek, túl kicsi még ahhoz.
2011. aug. 30. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kicsi a lovagláshoz. Olyan helyre kell vinni, ahol jó szakemberek az oktatók. Természetesen nem egyedül ül rajta, valaki mögé felülnek, de valakinek elég ha mellette fogják a lábát. Nálunk a kistesó 10 hónapos kora óta ül a lovon. Ő nem jár rendszeresen, de amikor viszem magunkkal őt is felültetjük. Ő most múlt 2 éves , de már temészetes rutinsággal és biztonsággal ül a lovon. De sajnos ő nem tud rendszeresen járni, hisz elég költséges sport. Neki valami mást fogunk keresni. Bár ő nem annyira igényli a pluszt, mint pár éve ilyen idős korában a nagytesó. Neki azért találtunk ki sportot, mert nagy szüksége volt rá. Neki kevés a hétköznapi "unalmas" élet, a játszótér, bicaj stb...A kicsi az nyugodtabb.
2011. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Végül is a lovaglás tényleg jó. :) Nem is gondolnám, hogy ilyen picik is felülhetnek. :)

Megkérdezhetem, hova jártok? Mi még csak 10 hósak vagyunk, de mikor még gondolatban sem volt, már akkor gondoltam a lovaglásra, mint sportra. :)

2011. aug. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak helyek ahol felülhetnek, de tényleg jól meg kell nézni, hogy hova járatjuk a gyerekeket. Megbízható hely kell.

Mi vidékiek vagyunk, de nagyvárosokban, pláne Pest környékén szerintem még válogatni is lehet a lovardák közül.

Egyébként nagyon édesek, és hihetetlen ügyesek. Bármilyen virgonc kisgyerek a lovon maga a megtestesült fegyelem. Többmázsás lovon az a 10-20 kilós kisgyerek..tünemény.

2011. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
en most olvastam egy cikket, amiben gyogytornasz mondja, hogy sport rendszeresen 3-4 eves koratol legyen. (a lovaglas moka, nem sport :D az en fiam is szereti, bar mi ritkan megyunk, mert draga)
2011. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lovaglás alatt én lovastornát értek. Hisz az az első amit a gyerekek tanulnak az első pár évben a lovon. És az bizony sport! :) Nem arra gondoltam, hogy felül és sétál pár kört. Nyilván a 10 hónapos nem tornázik, de a 2 éves már igen. Mivel sportra irányult a kérdés azt hittem ez egyértelmű, hogy nem a 2-3 kör sétára gondoltam :) És igen, abban igazad van, baromi drága :( De az úszás mellett a leghasznosabb.A szenzomotorsos ingerlés amit a lovon kap mindent felülmúl és úgy fejlődik a gyerek, hogy észre sem vesszük, mert élvezi.
2011. szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!