Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le kell mondanom a GYES-ről?

Le kell mondanom a GYES-ről?

Figyelt kérdés
8 órában dolgoztam a munkahelyemen, most visszamennék, de csak 4 órában.Azt mondtak, hogy ahhoz, hogy kivehessem az összegyült szabadságomat, először 8 órásnak kell hogy visszavegyenek, majd, ha lejárt a szabim,akkor fogják módosítani 4 órásra a munkaszerződésemet.Így viszont a GYES-t,amit okt.1-től kapnék, vissza kell mondanom masfel honappal kesobb, mikor elkezd ketyegni a szabim.Nem lehet ezt vhogy elkerulni?Szuksegem lenne arra a penzre a gyermek 3 eves koraig, nem akarnek elesni tole.
2011. szept. 2. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
En laikusan ugy gondolom, hogy az oszegyult szabijaid (a 8 oras allasod szabijai) utan jaro penz, az a 8 oras allasod szabadsagos penze, igy akkor tenyleg nem jar melle a GYES. Amint lejar a szabid, akkor mar jar, ha tenyleg 4 oras allasba mesz vissza. Bocs, de en igy gondolom.
2011. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoval szerintem, amikor elkezded letolteni a szabijaidat, akkor le kell mondanod a GYESt, a szabid idejere. De ezt csak en, mit hozza nem erto mondom. Remeljuk lesz, aki erdemben is mond valamit neked.
2011. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit kerestél, de valószínűleg jobban jársz a teljes fizetéseddel, mint egy részével+ a gyessel.


Ha mindenképpen akarod a gyest, akkor a munkahelyeden szólj, hogy a szabadságodat is 4 órás bérrel számfejtsék, így járni fog a gyes mellette. Biztosan nem mondanak nemet, mert így a fele pénzt kell kifizessék.


Számold át, hogy jársz jobban, de ha pl. minimálbért kerestél, akkor 8 órában 60-at kapsz, 4 órában meg 30-at. Ha ehhez hozzáadod a 25 ezer gyest, akkor még mindig rosszabbul jársz, havonta 5 ezerrel.


Miért baj, ha lemondod arra a másfél hónapra, aztán meg igényled újra?

2011. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Újra lehet igényelni utánna? Ezt nem tudtam.Akkor ez lenne a legjobb megoldás nekem.Azt hittem, hogy ha lemondom, akkor újra megigényelni már nem lehet.

KEdves utolsó válaszoló, ezt még megírnád nekem?Előre is köszi.

2011. szept. 2. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet újra igényelni:)

AMint 4 órás leszel, mész a MÁK-hoz és kéred újra.

2011. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!