Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha 3 évesen Farmerama...

Baj, ha 3 évesen Farmerama nevű játékot játszik a gépen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és nagyon szereti ezt a játékot. Van már saját farmja, ellátja az állatokat, arat, ültet. Minden nap, amikor eszébe jut, odaül és megcsinálja. kb. 20 perc az egész. Ugye nem lesz gépfüggő emiatt?
2011. szept. 4. 13:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

De igen, pont az ilyen játékok miatt lesznek gépfüggők a felnőtt emberek is, nem hogy az ilyen pici gyerekek. Tudom miről beszélek, ismerem azt a játékot, de egy idő után szerencsére abbahagytam. Van olyan ismerősöm, 35 éves férfi, aki ha nem tud hazamenni saját maga learatni a termését, akkor felhívja a nagy lányát, hogy menjen már fel és arasson és vessen helyette.

Szerintem ezt még ne hagyd, főleg, hogy egyedül, mikor neki épp tetszik és eszébe jut odaül a géphez és csinálja. Ez még nagyon korai!!!

2011. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez tényleg ilyen veszélyes ez a játék? Nekem is sok ismerősöm csinálja...nem is gondoltam volna...
2011. szept. 4. 13:45
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen kicsi gyereknek még semmi keresni való nincs a gép előtt. Mert ebből alakul ki később a függés.Tanulni meg nem sokat tanul belőle.És ha ezt tudja kezelni, akkor esetleg olyan oldalra is bukkanhat ami nem neki való. Én sem hagynám még 5 percre sem gépezni, inkább rajzoljon, gyurmázzon, építőzzön, az neki való játék.
2011. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a "baj" ott kezdődik, hogy a 3 éves gyereked gépezik. A hatéves ikreim is megvannak nélküle.


És de, valószínűleg gépfüggő lesz, az, hogy a barátaid is játsszák az más, egyrészt gondolom ők nem 3 éves gyerekek, másrészt nemcsak az a függő, aki 0-24 órában a gépet veri.

2011. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem a játék ilyen veszélyes, hanem maga a megszokás. Mindig ugyan azt kell csinálni, tehát tanulni nem tanul belőle semmit, mert hát beidegződnek, hogy ezt a gombot, utána erre megyek, és kész... Tényleg sok minden mást kellene még neki elsajátítani és nem bámulni a képernyőt. Vagy ha már bámulja, legalább a korosztályának megfelelőt nézzen és játsszon:

[link]

[link] Én nem vagyok a híve, de legalább már ezt, ha hagyod a gép előtt ülni!

2011. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Először is a kisfiad átlagon felüli intelligenciával rendelkezik, mert ezek a játékok nem óvodás korosztálynak vannak kitalálva. Ha tényleg csak napi 20 percre szorítkozik a számítógépes ténykedése, és a többi időben normálisan játszik, levegőn rohangál stb., akkor kizártnak tartom, hogy ártalmas legyen. Mi még egy másik generációhoz tartozunk, a mi gyerekkorunkban számítógép még nem is létezett, de azért nem kellene túlmisztifikálni a teljesen számítógépmentes életet sem. Nem mumus a gép, csak tudni kell mértéket tartani.
2011. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Ne üljön a gép előtt. Könyörgöm....3éves. Egy ilyen picinek mesekönyvek, logikai játékok, babák valók. Felesleges rontani a szemét. Megfigyeltétek már, hogy majd minden 2-dik ember szemüveges? Tv, számítógép....villogó/színes képernyők. Lehet, hogy neked pihenés az a 20perc, amíg nem kell foglalkozni vele, de ne a kényelem (nem sértésnek szánom) a legfontosabb. A tv-ben annyi hülye rajzfilm megy, a gyerek ott ül előtte és bámulja....rontja a szemét. A számítógép sem kivétel.
2011. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tényleg csak ezt a kb. 20 percet tölti a gép előtt naponta, bár van amikor a nekik való ovis logikai játékokat is megcsinálja. Nem azért ültetem oda, hogy ne kelljen vele foglalkozni, általában én is oda ülök vele. Ha ennyire mumus a számítógép, akkor miért van az óvodákban is? Vagy csak a korral van a baj? Hogy nagyon kicsi még? Ezen felül játszik kint is sokat, kirakózik, gyurmázik, fest...stb.
2011. szept. 4. 14:23
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Hát én bizony,még mesét sem engedek a gépen nézni.
2011. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen egyetértek azzal a hozzászólóval, a mai világban már létfontosságú kompetencia az informatika ismerete, (nem egy 3 évesnek, de) egyszerű hülyeség azt gondolni, hogy napi 20 perc gépezéstől baja lesz.
2011. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!