Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S.! Agresszív gyerek az...

S. O. S.! Agresszív gyerek az ovis csoportban, ti mit tennétek? Annyiban hagynátok? Bővebben kifejtem a kérdés alatt.

Figyelt kérdés
4 napja (cs., p., h., k.) jár oviba a nagylányom. Most nagycsoportos. Jött egy új gyerek (fiú)a csoportba nem tudom honnan, de nagyon durva és ocsmányul beszél. Mindenkit üt, ver, rúg, csíp, ahol éri. Először azt hittem, hogy csak a lányom tiszteli meg ezzel, de saját szememmel láttam, ahogy egy nyugodtan játszó kislányhoz odament a csoportba és hátulról elkezdte rugdalni a derekát. Azt hittem káprázik a szemem. De nem! Mindennap mindenkit jól elver. Én nem fogom hagyni. Ma szóltam az óvónőnek, hogy nagyon gyorsan csináljon valamit, különben nagy balhé lesz. Hát csak hebegett, habogott. Mondta, hogy szólt már az anyukának, de igazá ők nem tudnak vele mit tenni, kiutasítani nem tudják a csoportból. Na, ezzel aztán marhára megnyugtatott. Én nem fogom hagyni, hogy naponta elverje a gyerekem! De mit is lehetne tulajdonképpen csinálni? Gondoltam, hogy a szülőkkel aláírást gyűjtök, hogy takarítsák el onnan ezt a kis "férget". Ti mit javasoltok??
2011. szept. 7. 11:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a fiam kiscsoportos volt, és volt egy nagycsoportos gyerek is velük, aki agresszív volt, illetve viselkedési zavaros. Terrorizálta a többi gyereket. Szülőin külön fél órás "elmélkedés" volt a gyerekről, de semmit nem lehet vele csinálni. Kötelező a lakhely szerinti ovinak bevennie, mivel nagycsoportos, így iskola előtt muszáj. Nem lehetett vele semmit tenni. Próbáltak az óvónők jobban figyelni rá, de ez igazából nem sokat ért. Gyepálta egy éven át a gyerekeket, nem lehetett mit tenni :-(((( Szerencsére mostantól már iskolás, fellélegeztünk...
2011. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
én ismertem ilyen helyzetű szülőt mint te és ott is sok szülő panaszkodott a szembesítésre mármint hogy a két szülőpár leüljön az óvoda vezető nem volt hajlandó így aztán a vége az lett hogy elküldték a gyereket. hogy mit tehetsz hivatalosan azt pontosan nem tudom de én biztos hogy megvárnám a férjemmel meg egy két haverjával:-) a fiú szüleit ha az óvoda vezetőség nem hajlandó intézkedni
2011. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ez a gondolat bennem is felmerült, de akkor nem lennék különb nála egy fokkal se. Báááár, ha másképp nem megy....

Én nagyon szívesen leülök szembesítésre bármikor, de nem lennék egyedül, mert az összes szülő mellém mállna.

Arra gondoltam, hogy ha kérnének valami szakértőt a fiúhoz, és az adna szakvéleményt, akkor vajon lehetne-e tovább lépni? Én ezt nem vagyok hajlandó elviselni.

Ma reggel, mikor odaértem ,az a gyerek épp akkor ment be, gyermekem barátnőjével öltözött, a nagymama hozta, és a lányom barátnőjének a szülője és a hülyegyerek nagymamája mellett lökdöste, ütötte a kislányt. Tuti nem normális. De a szülők, nagyszülők se, ha rá se szólnak!

2011. szept. 7. 12:14
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
második vagyok, nem tudom hogy hiszel e ilyenekben és az sem biztos hogy a fiú szülei igen, de nagyon nagy a valószínűsége hogy a fiú indigó gyerek. természetgyógyász vagyok és ismerek jó pár indigót. hidd el nem könnyű esetek legtöbbjük agresszív hiperaktívnak minősített Add-s vagy adhd-s legalább is az orvosok szerint. persze ettől még lehet nevelni őket csak sokkal nehezebb és az a beszűkült látókör amivel az óvónők (tisztelet a kivételnek) rendelkeznek, hát...
2011. szept. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
még mindig én, sztem legelső lépésben próbáld meg a szembesítést kérni a szülőkkel az oviban.
2011. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
nekem egy ilyen fiú volt az óvodába,aki bántotta az enyém,egy darabig vártam hátha történik valami,aztán egyszer mikor mentem a gyerekért,ott sétált a verekedős kisfiú,jó erősen elkaptam a kezét úgy,hogy érezze hogy haragszom,és elég erélyesen mondtam neki,ha még egyszer megüti ezt a kisfiút,én fogom őt jó alaposan elverni,és nagyon fog neki fájni.hát soha többé nem bántotta,és előre hangosan köszönt ha meglátott.Sajnos sokszor a saját kezedbe kell venni az irányítást,és tapasztalatom szerint az ilyen gyerekkel semmit nem fog úgy sem csinálni a szülő.viszont a gyerekek nem hülyék,ha emberökre akarnak ezek a nagymenők is megszeppennek.
2011. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
azért más ám az ha egy gyereket szemel ki vagy mindenkit. meg ha te kapod el a gyereket lehet hogy az ő szülője meg téged és nincs vége, sztem először a beszéddel próbálkozz
2011. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek,hogy véded a gyermeked érdekeit,de a másik gyermekre használt kijelentés nagyon nem tettszik nekem !


Lehetséges,hogy valamilyen probléma van a gyerekkel,nevelési tanácsadóba kellene irányítani ,ha ilyen szélsőségesen viselkedik és az óvónéniknek folyton rajta tartania a szemüket,nem engedni,hogy másokat bántson.


Lehet,hogy hiperaktív,neki sem jó,hogy ilyen,nem jókedvében agresszív,hanem valamit kompenzál,lehet ,hogy nagyon rendes szülei vannak és hajlandóak is együttműködni a probléma megoldásában és elmennek vele a nevelési tanácsadóba ha az óvónéni jelzik ennek szükségességét.

2011. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy indigó, attól még veri a társait, ami rohadtul nem normális!! Vigyék speciális óvódába vagy legalább kezelje szakember. SOkáig nem fogom tűrni, az tuti. Így vagy úgy véget vetek ennek. Akinek nem verték még meg a gyerekét íly módon, úgyse tudja mit érzek!!

Ja, és azt is mesélte a lányom, hogy rondákat rajzol. Azért az se véletlen. Most ezt nem úgy értem, hogy rondán, hanem amit rajzol, az ronda. Én gyanítom, hogy Bakugánon és hasonszőrű rajzfilmeken nevelődik.

2011. szept. 7. 12:30
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

"második vagyok, nem tudom hogy hiszel e ilyenekben és az sem biztos hogy a fiú szülei igen, de nagyon nagy a valószínűsége hogy a fiú indigó gyerek. természetgyógyász vagyok és ismerek jó pár indigót. hidd el nem könnyű esetek legtöbbjük agresszív hiperaktívnak minősített Add-s vagy adhd-s legalább is az orvosok szerint. persze ettől még lehet nevelni őket csak sokkal nehezebb és az a beszűkült látókör amivel az óvónők (tisztelet a kivételnek) rendelkeznek, hát..."


Igen korrekt válasz!

2011. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!