Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Első osztályban mobil telefon?...

Első osztályban mobil telefon? Jó dolog?

Figyelt kérdés
Kislányom most kezdte az iskolát. Már az első nap úgy jött haza, hogy telefonja van az egyik osztálytársának....Kiakadtam!!
2011. szept. 8. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen gyerekek voltak is lesznek is, én hülyeségnek tartom, főleg hogy nincs semmi értelme, egyébként nálunk a tanárok nem is engedik, de gondolom elég értelmes a kislányod hogy ne akadjon fel ezen, hogy az egyik behozta a mobilját, amúgy én nem törődnék vele.
2011. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen felesleges! És minden órában hazatelefonál vagy kit hívogat? Ha valami gond van a gyerekkel a tanító úgy is jelentkezik és majd ő telefonál.
2011. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2. osztályba ment a lányom,egyedül járt a busszal,ezért volt neki.Amúgy semmi értelme még szerintem,hacsak nem hasonló okból.
2011. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, nem feltétlnül baj, ha egy 1. osztályos gyereknek van mobilja, feltéve, ha normálisan használja. Jobban mondva nem használja az iskolában, hanem csak arra van, hogy a szülők el tudják érni őt suli után, hogy rendben hazaért-e a gyerek, meg ilyesmi. Az természetesen tök értelmetlen dolog, ha felvág vele, vagy telefonálgat. Nagyvárosban élünk, és nekem is megfordult már a fejemben, hogy kap egy mobilt a lányunk. Csak éppen annyi kimenővel, hogy tudjon hívni engem, ha szükséges. Ha megérti a gyerek, hogy mire való, és nem ész nélkül telefonál és felvág vele, akkor szerintem nem rossz egy mobil neki.
2011. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt a gyereknek, mert egyedül járt suliba. Elmagyaráztuk neki, hogy az iskolában nem veheti elő, nem dicsekedhet vele. A másik, hogy nagyon alap készüléket vettünk neki, 3500Ft volt a Tescóban.. Nem akkora kár érte, ha elveszíti, nem tud vele villogni, és nem éri meg elvenni tőle egy nagyobb gyereknek.

Volt, hogy hasznát vettük. felhívott, amikor leállt a metróforgalom, és nem ismert más útvonalat, érte tudtunk menni.

2011. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ok, vannak speciális esetek. De nem gondolom, hogy egy 7 évesnek szüksége lenne rá. Remélem a tanárnő meg fogja tiltani, bár nem gondolom, hogy a lányomnak hátránya lenne ebből. Minden nap visszük és hozzuk a suliból, ha gond lenne, fel tud hívni a tanárnő. Neki biztos nem lesz, még ha megtehetem akkor sem. Eljutnánk arra a szintre egy idő után, hogy 10 évesen már saját autót akarna, holott még jogsija sincs....
2011. szept. 8. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

az én lányom is csak akkor kapta meg a régi telefonom mikor kulcsos gyerek lett


most 4ikes és nem is használja de ott van a táskájában hogyha kellene


szerintem ha nincs valami nyomos okod rá akkor nem kell még neki

2011. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Érettségtől is függ szerintem, például nekem nagycsoportos koromban már telefonom volt. 2 évente kaptam másikat. Akkor használtam, amikor kellett, egyszer nyomtam meg a net gombot és így sikerült egy nagyobb összegű számlát összeszedni. Akkor sem mondták, hogy telefonmegvonás, meg azt sem, hogy kártyás telefonom lesz. A mai napig előfizetésem van, mert az elején már sírva fakadtam, amikor megláttam, hogy neteztem. Sírva mondtam anyunak és nem lettem megverve, meg semmi,( és nem is felelőtlenek a szüleim, mielőtt még valaki azt mondaná). Tanultam belőle és soha többet nem fordult elő.

Tehát, ha nagyon szeretné én nem vonnám meg tőle. Én nem azért akartam, mert másoknak volt, hanem egyszerűen szerettem volna.

2012. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem másodikos koromban lett mert nagyon szerettem volna már előtte is tudtam kezelni apum telefonjat.(9.vagyok most)Eleinte kicsit felvagtam vele h nézd ban rajta 2megapixeles kamera :-D ennek ellenére 1 hétig tartott ez a felvàgas aztán rendeltetés szerűen használtam hívásra...azóta 2-3 évente van új mostani az 1 éve van meg karácsonyra kaptam 80ezer ft volt de volt megspórolt pénzem nyáron füvet vágtam stb meg ugye nagyszülőktől is kaptam pénzt így meg lett :) Akkoriban szüleim megbíztak bennem h a telefon nem veszi el az eszem nem vette azóta is 5-ös tanuló vagyok mindig az is voltam.Unokatesom most másodikos most kapott egy Okos telefonft 10ezerért neki tökéletes szoktunk beszélgetni telefonon mióta megvan és ő is ötös tanuló szóval valahol benne van az h.mennyire bízol meg benne meg hogy mennyire érett a gyerkőc :))
2014. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem gondolnám.

Semmi értelme, főleg nem valami 80ezres okostelefonnak.

(

2014. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!