Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol hogy ment a beszoktatás...

Máshol hogy ment a beszoktatás? Kedvesek és segítőkészek az óvónénik, dadusnénik?

Figyelt kérdés

Én hatalmasat csalódtam. Én nem erre emlékszem kiskoromból. Kedves, segítőkész óvónénik és aranyos dadusnénik, akik mindenben segítenek. Erre számítottam, de úgy látszik ez már nem elvárható egy oviban!


Vegyes csoportba jár a lányom, 3 éves múlt. A gyerekek gyakorlatilag parancsszóra csinálnak mindent és azt vettem észre a többi anyukával együtt, hogy nem segítik a kicsiket a beszoktatásban. Ma voltunk 2. nap a lányom nagyon nyitott volt tegnap is ma is, gyakorlatilag ott hagyott és belevetette magát a játékba, ma már ott is hagytam és egy nyikkja nem volt. Viszont a szomszéd kisfiú sír egész nap. Ma reggel bementünk és az óvónéni úgy fogadott, hogy de jó hogy megjöttünk, mert a kisfiú nagyon sír, a lányomat legalább ismeri és leültette őket egy asztalhoz játszani ő pedig elviharzott a nagycsoportosokhoz rajzolni. A lányom megszeppent, de sikerült megvígasztalnom a kisfiút és játszottak a többiekkel.

Aztán tízórainál semmit nem mutattak meg nekik, hogy mit hogyan honnan vegyenek el, azt is én mutattam meg, a dadus néni egy síró kislánynak annyit bírt mondani, hogy mondtam már, hogy senki nem fogja eléd tenni a tányért, vedd el magadnak, az udvarra kivitték őket hosszú ujjúba a 30 fokba, pedig ki volt téve a kinti ruha (elvárják, hogy egyedül öltözzenek) és még sorolhatnám.

Komolyan a sírás kerülgetett. Nem szeretném, hogy ilyenek miatt elvegyék a gyerek kedvét. Olyan ügyes, és persze sajnálom a többi kicsit is sok a sírós és rájuk sem hederítenek. Néha odaszólnak, hogy majd jön anya és ennyi. Hozzáteszem hogy már most hiányzik a csoport fele, tehát azt sem mondhatják, hogy sokan vannak, mert van kb 15 gyerek. Mi lesz ha ott lesz mind a 30???


Máshol is van rossz tapasztalat?


2011. szept. 13. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi hétfőn kezdjük, de már görcsbe rándul a gyomrom ha rá gondolok.

De remélem mi kellemesen csalódunk.

Amit leírtál az nagyon szörnyű!!!

2011. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szomorú, amit írsz.

Ahol én dolgoztam oviban , szeptemberben a kicsiknél két hétig mindenki bent volt reggeltől estig. Dajka is ment hozzájuk pluszban segíteni. Nagyon sokszor ült az ölemben síró csöppség.És ez megvolt akár óvónővel, akár dajkával is. A vegyes csoportnál pedig egyszerűen csodálatos volt, ahogy a nagyobbak "pátyulgatták" a kicsiket.

Nagyon nem jó óvodát fogtál ki:((

2011. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És akkor azt még nem is írtam, hogy többen észrevettük, hogy az óvónéni idegei a plafonon vannak a síró gyerekektől már reggel fél kilenckor. Oké ha délutánra kiakad, én sem bírnám, de már korán reggel????????

Az egyik kisfiút ma pl jól leszidta, hogy már megint újra kezdi a sírást! :((((((((((((((

2011. szept. 13. 21:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ez az általános, legalábbis a gyerekek miatt remélem.

Az én fiam is most kezdte az ovit, nemsokára tölti a 3-at, kiscsoportos, mivel nálunk nincs vegyes csoport. Ő már elsején ment, tehát ez a 3. hete. Az óvónénik nagyon aranyosak, a dadus még aranyosabb, és az első napokban a másik 2 csoportból is sokat voltak ott a dadák segíteni a kicsiknek. Sőt, kimenetelkor mindenki a kicsiknek segít. Szó aszerint, mert még a gondnok bácsi is segített a gyerkőcöknek cipőt húzni.

Reggel, amikor viszem a fiamat, az az első, hogy mihelyst beér a csoportszobába fut az óvónénihez és megölelik egymást. Egy anyukától hallottam, hogy az egyik óvónéni, aki mellesleg 50 kiló sincs, 2 gyerekkel a karján futkosott a többiekkel az udvaron, így vonva be őket is a közös játékba.

Azóta megtanult szépen orrot fújni, nem ellenkezik a kézmosásnál, szebben fogja a ceruzát, .... és még sorolhatnám. pedig csak 9 napja kezdődött az ovi.

2011. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor ezt kifogtuk. Ilyent, hogy cipőt húzni segíteni, már az első szülőin közölték, hogy jó lenne, ha gyerek fel tudna öltözni egyedül és fel tudná venni a cipőjét, nálunk mondjuk ezzel nincs baj, mert megy, kivéve a póló, de nem győzöm összevariálni a gyerek ruháit, hogy segítség nélkül menjen neki az átöltözés, levetkőzés, mert nem szeretném jövő héten tüdőgyulladással itthon ápolni. És nagyon hiányolom, hogy egyáltalán nem látom, hogy segítenék a kicsik beilleszkedését, hogy összeismertessék őket a többi gyerekkel. Ja és dadát is csak onnan tudom, hogy ő a dada, hogy mondták, az egy dolog, hogy hozzám nem jön oda, nem rám kell vigyáznia, de hogy a gyereknek is nekem kell elmondani, hogy ő a dadus néni, mert rá sem bagózik a gyerekre hát ez már sok!


Na jól kipanaszkodtam magam

Kíváncsi leszek a holnapi napra!

2011. szept. 13. 22:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon jól ment.A kisfiam 3 éves,szept. 1.-én kezdte az ovit.Az óvónénik(és a dadus is) segítőkészek(öltöztetik őket,altatják,ha kell simogatják,ha valamelyik pici sír ölbe veszik,vigasztalják)kedvesek,babusgatósak.Olyannyira,hogy 2 nap után már ott is aludt a fiam(és a gyerekek többsége is)holott nem járt bölcsődébe,hanem itthon volt velem.Ja.Ez egy állami óvóda bp.-en a XVI.ker.-ben!
2011. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hat nalunk is ez a helyzet mint a kerdezonel.....itt pl miota masfel hete jar a gyerek egyszer lattam az ovonoket,mert ok csak uzenofuzeten keresztul tartjak a kapcsokatot a szulokkel.....nem mondanak semmit h mit csinalt,evett,ivott e,nem lehet bemenni az oltozobe,a dadus ott all a folyoso ajtoban es ha megerkezel a gyerekkel o megy be a zsakert valtociport,vagy a gyerek egyedul,es kihozza,atoltozunk,majd o viszi vissza.mi csak a dadussal talalkozunk,mondom az ovonot egyszer lattam eddig,pedig ismerosunk amugy....a multkor az udvaron a szeles 20-22fokban nem oltoztettek fel oket,rovidbe voltak kinnt,meg is faztak....kerdeztem h miert nem vett pulcsit,kiderult h azert mert egyedul kellett felvennie,es nem sikerult neki,es itthon szomoruan mondta h anya nem tudtam felvenni a pulcsimat....a szivem szakadt meg......:( az ovono nevetve mondta arra h meg nem tudja kitorolni a feneket-hogy akkor gyorsan tanitsuk meg mert ok nem huzgaljak a gyetekek bugyijat......tehat egyedul weceznek,es meg azt is hozza tette h akkor lehet kakis bugyival lesz egesz nap......

Alig varom a legkozelebbi szuloit,mert azert ez nem allapot.ja valamelyik nap most a 30fokban,reggel meg ugye hosszu gatyat adok ra,de mondtam ha meleg lesz vegyek at,hat rajta hagytak a zoknit,hosszu gatyat,es amugy is izzados,folyt rola a viz,majd gumival a hajaban aludt!!! Meg hosszu nadragban bennt a meg melegebb csoportban,ami nem kell mondjam 30gyereknek irto kicsi.a lanyom bolcsibol ment at,egyutt a kis barataival,tehat sokkal ugyesebb onallobb mint aki most kezdi.10en mentek at,az elso heten csak ok voltak,es kozli az ovono h fogat mosni meg meg sem probaltak,mert lehetetlen,csak lestem,mondom mi van????hat ezek a gyerekek a bolcsiben minden nap fogat mostak,hozza vannak szokva,miert nem mosnak fogat???es meg mindig nem!!!!!ha 10gyerekkel nem tud fogat mosatni,akkor mi,lesz ha mind a 30 ott lesz....

A bolcsit imadtuk,eg es fold a ketto,pedig egymas mellett van,egy kerites valasztja el oket,ezert gondoltuk h jo lesz ez is,es mert a ferjem is oda jart,hat nagyot csalodtam,pedig csak masfel het telt el,mi lesz telen?nem adnak ra sapkat salat ha nem tudja felvenni??????alljak a sarkamra es magyarazzam meg nekik h ez nem igy mukodik???vagy maradjak csendben,mert ha esetleg kiabalok,mert ha a gyerekemrol van szo barmire kepes vagyok-akkor lehet neki teszek rosszat es majd miattam nem fogjak szeretni.....meg a legfontosabb-az ovono feladataa kapcsokattartas a szulovel-nem fuzeten keresztul.es en igenis minden nap elvarom h elmondja mit csinalt a gyerekem aznap,hogy viselkedett stb....ez jogszabalyban is benne van h kotelessege elmondani ezeket,ok meg bezarkoznak a szobaba es tenyleg nem lattam oket csak elso nap!!!!!!

2011. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak, mi vegyes csoportban kezdtünk, 3 kicsi 25 gyerekből. Az óvónénik nagyon odafigyeltek rájuk, hát még a dadusok!! Sajnos én nagyon korán vittem, viszem a lányom oviba, ő az első gyerkőc, de imádja, mert maximálisan figyelnek rá!

Én most vagyok nagyon csalódott, de ahogy hallom a másik két kicsi anyukája is meglepetten áll a kialakult helyzet előtt. A tavalyi csoport elment iskolába és a három kicsi egy tiszta kiscsoporttal kezdte ezt az évet. Az óvónéni párosunkat is szétválasztották a gyesről vissza térő óvónénik miatt, ráadásul a megszokott dadusunk felmondott, jobb állást kapott.

Képzelhetitek....

A három visszamaradt gyerkőccel senki nem foglalkozik, az öltözésnél alig kapnak segítséget, az indok: tavaly megtanultatok mindent.

Azon gondolkodunk, mi három anyuka, hogy átkérjük a gyerekeinket abba a csoportba, ahol az óvónéni-párosunk másik fele van. A gyerekek imádják, vele vannak az udvaron is mindig. Igaz az megint vegyes csoport lenne, de szerintem csak előnyükre válna.

Majd szülőin rákérdezünk erre a helyzetre.

Na meg az első szülői idén is érdekes volt, ugyanis minket hármónkat kihagytak a szülőiből, mondván, rátok ez nem vonatkozik, ti tudtok mindent. Arra sem volt lehetőségünk, hogy esetleg az új szülőkkel találkozhassunk....

Szerencsére a gyerekem még szeret oviba menni, de meddig,ha így viselkednek vele?!?!

2011. szept. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnapi válaszoló vagyok

Kakis -pisis bugyi: tegnap egyszerre érkeztünk egy másik anyukával a gyerekekért. Az óvónéni mondta neki, hogy a kislány bugyija a korláton van, rakják el, már biztos megszáradt. Anyuka pironkodva kérdezte, hogy bepisilt-e a kicsi. Erre óvónéni barátságosan, hogy igen, becsorgott neki, de semmi gond, előfordul ilyen másokkal is, átöltöztették a csajszit a bugyiját pedig kimosták.

2011. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9.21-es akkor kezet foghatunk.

Én sem tudom mit csináljak, szóljak vagy ne én is megvárom még a szülőit.

Tegnap úgy jöttünk el, hogy akkor ma megint megyünk reggelire kicsit ott leszek, aztán ott hagyom és ebéd előtt megyek. Erre reggel mondja a dadus, hogy na akkor a gyerek marad, anyuka megy. Néztem én is meg a gyerek is. Szegényem meg is szeppent, mert ugye azt beszéltük meg otthon, hogy maradok. De szerencsére ügyes volt nagyon, megértette, hogy mennem kell és ment játszani.

Délben úgy hoztam el, hogy a kocsiba elsírta magát, hogy nagyon szomjas, itthon majdnem fél liter vizet ivott meg egyszerre, pedig nem nagy ivó, keveset is iszik. Nem mert szólni és nem kérdezték tőle. Azt mondta hogy nem reggelizett, mert mondta az óvó néninek, hogy nem éhes, de gyanítom itt is az volt, hogy félt kicsit, mert előtte nap tök jóízűen evett mikor még ott voltam. Tudom én, hogy ezt mind meg kell tanulnia, de könyörgöm legalább az elején segítsék már őket.

2011. szept. 14. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!