Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lehet beíratni a gyereke...

Mikor lehet beíratni a gyereket az oviba?

Figyelt kérdés
Buta kérdés de tényleg nem tudom. Egy évben csak egyszer? Tavasszal is mehet oviba? Hogy zajlik az egész? Ha nem kapok egyértelmű válaszokat utánajárok,de égő hogy nem tudom:S Márciusban tölti a 3 évet és tavasszal szeretném ha ovis lenne.
2011. szept. 15. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
általában a legtöbb helyen nincs év közbeni felvétel, csak a bölcsiben. A jelentkezés májusban van, júniusban derül ki, hogy felvették-e, szeptemberben kezdődik az óvoda.
2011. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát erről lekéstél, szerintem. Mert az idei oktatási évre tavaly volt a beiratás. Persze érdeklődd meg, nálatok, hogy van, lehet, hogy évközben is felveszik, de azért sok reményt ne fűzz hozzá, mert a legtöbb helyen már 30-as létszámokkal mennek az óvódai csoportok, annyira telt ház van.

Mi magánoviba járunk, jöhet tavasztól, sőt tavaly megengedték pár gyereknek, hogy a nagycsoportba járjanak arra a két hónapra és most folytatták az úgynevezett minicsoporttal. Egész évben folyamatosan van beszoktatás, ahogy betölti a gyerek a hármat csatlakozhat a minisekhez.

Viszont én már két évvel korábban beirattam, hogy biztosan legyen helye. Így is csak azért lett hely, mert anyukám ott dolgozott nyugdíjazása előtt. És a 30-40 helyre 150 jelentkező volt és két évvel korábban, mikor listára irattam a gyerekem már voltak 15-en.

2011. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szia!sztem jóval elöre kell szolnod,mert sok a túljelentkező.már nem emlékszem milyen honapban kezdtünk,de tudom h kaparni kellett a helyért.

bölcsibe is ugy jutott be h valaki vissza mondta.

2011. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nálunk egy évben egyszer van beíratás akkor mindenkit beíratnak aki abban a nevelési évben tölt a 3.-at megkapja a jelét és vár hogy betöltse és vagy akkor megy oviban vagy a köv év szept.

tehát neked nálunk már be kellett volna íratnod aztán vagy márc-megy oviba vagy szept.

de biztos vannak kivételek mikor valaki költözik és új ovija lesz.

2011. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú hogy azzal jönnek hogy csökken a népesség,nem születnek gyerekek,sajnos a már meglévő gyerekeknek sincs hely az ovikban,bölcsikben,annyira telthaz van mindenhol.
2011. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

utolsó, de ez egyébként logikus.

Nem született sok gyerek, leépítették az óvódákat, iskolákat-mindent.

Aztán az úgynevezett Ratkó unokák logikusan megdobták a születések számát, nem jelentősen, nem lett bébibumm, de emelkedett. Tehát ez várható volt. Viszont ez lecsengett. Ha most felfejlesztenék az ovikat, akkor pár év és üresen tátonganának, nehéz kérdés. Kormány legyen a talpán, aki igazodni tud rugalmasan a változásokhoz.

2011. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi falun lakunk itt simán lehet beíratni év közben is, amelyik hónapban betölti a 3-at mehet is oviba. Érdeklődd meg nálatok hogyan működik.
2011. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk minden évben egyszer, valahogy április végén, május elején vannak a következő tanévre a beiratkozások. Érdeklődd meg a körzeti ovitokban, hogy van-e hely és ha betölti a 3-at, másnaptól elvileg mehet oviba. Bár én meggondolnám, mert már egy beszokott társaságba kerülne, legkisebbként, mert kb. pont egy évvel lesznek idősebbek a társai, hiszen aki az előző év márciusában született, az megy hivatalosan most szeptembertől kiscsoportba. Szerintem most már csak a következő tanévre írasd, addig meg kérdezd meg a helyi bölcsit esetleg, ha nagyon vissza kell menned dolgozni! Az én lányom január végén töli a 3-at, de ő is csak jövő szeptemberben kezdi az ovit és addig bölcsis!
2011. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen elmentem a kiszemelt oviba és megkérdeztem. Egy évben egyszer van beiratkozás, általában az iskolai beiratkozással egy időben. Ha még nincs 3 éves, akkor is be kell iratni, hogy benne legyen a csoport létszámban. Amikor betölti a 3-at mehet oviba, minden gond nélkül. Mi is márciusban iratkoztunk be, vagy áprilisban? hát látod nem is emlékszem már...., de csak novemberben volt 3. szülinapja előtt pár nappal kezdtük a beszoktatást, és hajrá!
2011. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden városban máskor van a beiratkozás, erről a városod honlapján, vagy az önkormányzatnál tudakolhatsz, hogy mikor lesz, általában januárban már pontosan tudják, de mindig és mindenhol tavasszal van. Évközben az én decemberi születésű lányom sem veszik fel, de márciusban sem vették volna, mert még túl fiatal.. Majd írathatom be tavasszal, és nagyon remélem, hogy felveszik..
2011. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!