Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hós lányom dadogni kezdett...

21 hós lányom dadogni kezdett ez az élettani dadogás lesz? A védőnő szerint az 2 éves kor után van, és biztos vmi trauma érte.

Figyelt kérdés
De nem érte semmilyen trauma, semmi extra akárhogy gondolkozom. Lehet hogy nála ez hamarabb jött el? Mivel már 15 hós kora óta mondatokban beszél és most is többszörösen összetett mondatokat mondd, csak mindig dadogva kezdi.Mikor kell ezzel vhova fordulni?
2011. szept. 19. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha hamarabb kezdett beszélni, akkor előfordul, hogy előbb is kijöhet. Annyi az egész, hogy nem szabad kijavítani, türelmesnek kell lenni hozzá, hogy elmondhassa amit gondol.

Előbb jár a kis agyuk, mint a nyelvük. :)

Az én lányom 3,5 éves is korán kezdett el beszélni, és ha valamit nagyon magyaráz még most is néha beledadog.


Egyenlőre sehova nem kell fordulni. Ha esetleg (de nem fog) még középsőben is dadogna, na akkor fogják logopédushoz küldeni. De ez szerintem csak életkori sajátosság.

2011. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:) Csak olyan furcsa hogy szinte látszik hogy ő is küzd hogy ki tudja mondani..
2011. szept. 19. 12:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is korán kezdett beszélni és kb. annyi idősen, mit a tiéd ő is dadogott, aztán 2-3 hét után elmúlt.

3 éves most a kincsem és azt tapasztalom, hogy amikor meg van fázva és tele az orra, megint elkezd dadogni, de ez a megfázással együtt el is múlik.

Soha nem volt olyan nagyon komoly dadogása, de vannak szavak amikbe beledadog a fenti esetekben.

2011. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!