Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha a másfél éves kislányom...

Baj ha a másfél éves kislányom nem akar enni? Pár napja alig eszik valamit. Hagyjam, vagy erőszakkal etessem?

Figyelt kérdés
Nagyon jó étvágyú,nem válogatós gyerek. De mostanában semmit nem akar enni,azokat sem amiket nagyon szeret. Mindenből pár falatot eszik aztán rázza a fejét hogy nem kell,szerintem nagyon kevés. Nem beteg,semmi változás,de nem eszik!
2011. szept. 20. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne erőltesd. Inkább akkor sokszor egyen egy keveset. Nem valószínű, hogy a foga jön? Adj neki pukit, az nálunk mindig beválik!
2011. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a foga jön? Szerintem semmiképp se erőltesd. Ne nassoljon, ha éhes enni fog. Próbáűlhatsz adni neki multivitamint, az jó étvágyat csinál
2011. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos fogacska kínozza. Próbálj meg neki adni vitamint, hátha megjön tőle az étvágya. a vitacolán, béres csepp, nagyon jó.
2011. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már rengeteg foga kint van,és nem vettem észre hogy mostanában is jönne,de attól lehet. Minden nap kap cebion multivitamint.
2011. szept. 20. 14:25
 5/7 Hallay Katalin válasza:
Igen eröltetni semmiképpn NEM SZABAD,a gyerekek tudják mikor mi kell nekik vagy épp nem :-D nem kell okokat keresni.A "nem eszik" gondolom nem azt jelenti h semmit csak kevesebbet mint eddig.Felnőtteknek se egyforma az étvágyuk.Gondozónőként dolgoztam bölcsiben ott is volt ilyen gyerekünk.
2011. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A mi gyerkőcünk is borzasztóan keveset eszik, 16hónapos.

Sokszor elfut előlem etetés közben vagy elbújik a függöny mögé :)

2 hete viszont abszolút nem akart szinte semmit sem megenni, hiába próbáltam bármit. Nem tűnt betegnek, az étvágytalanságon kívül semmi baja, tünete sem volt. Csináltattunk székletvizsgálatot és kiderült, hogy elkapta a Rota vírust. Ez azért meglepő, mert be van oltva, persze az oltás nem ad 100% védelmet. De valószínűleg ezért nem volt sem hasmenése és nem is hányt.

Érdemes csináltatni egy székletvizsgálatot, illetve Normaflore-t itatni vele.

2011. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad erőltetni mert akkor marad bene egy rossz élmény és örökös probléma lesz az étkezés,

és annyi minden befolyásolja a fogai, időjárás változás, lapang benne egy virús,

az is lehet hogy "sutyomban" eszik esetleg egy idősebb tesó vagy a szomszéd néni add neki valami finit és azza eszi tele magát.

2011. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!