Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves státusz vizsgálaton,...

3 éves státusz vizsgálaton, fülvizsgálat és szemvizsgálat lesz, volt másnál is, ez kütelező? Hogyan működik együtt egy 3 éves gyerek, hogy emelje fel a kezét ahol hangot hall?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kötelező, de ne aggódj, ez nem olyan, mint a felnőtteknek. Simán megcsinálják a gyerkőcök, élvezik. :)
2011. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát el se tudom képzelni,hogy az én fiam felemeli a kezét amikor zenét hall.
2011. szept. 22. 18:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Nekünk egyik sem volt! Vérnyomás sem. 3,5 éves. Gáz? Kérjem a vizsgálatokat?
2011. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt egyik sem.

Vérnyomás, súly, magasság, lábboltozat, gerinc és fütyi vizsgálat volt, az alapokkal (tüdő, has tapintás, torok, fül kukuccs)

És pár kérdésre kellett válaszolni, hogy tud e ezt meg azt csinálni.

2011. szept. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk minden volt, kivéve a hallást, azt mondták, hogy azért, mert a 3 évesek általában össze-vissza mutogatnak. Van, aki szépen csinálja, van, aki játszik...
2011. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk "kötelező",benne van a 3 éves státuszban.Semmi gond,ha nem együttműködő később megismétlik,vagy megpróbálják.Kisfiam sem a hallás,sem a szem vizsgálatot nem engedte(mert meghallotta a vizsgálat-szót :)!)a vérnyomás mérés sírva ugyan, de megvolt.A védőnénit szereti,a beszélgetés részére válaszolt szivesen.A "vizsgálat" játékosan zajlik egyébként,sok gyerek szívesen végig csinálja egyébként,de bizony 3 évesen van aki nem kapható erre-ezt semmiképp nem erőltetik mert nem sok értelme lenne úgy.Szóval gyerek függő... :)
2011. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviba sem veszik be a gyereket vizsgálatok nélkül.Azon kívül minden évben kötelezően végzik.Neked is jobb ha mindent rendben találnak,vagy időben kiderül aprobléma.
2011. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk volt. Az én lányom annyira visszahúzódó, hogy én sem tudtam elképzelni, hogy akárcsak megmoccan, de simán emelgette a kezeit, amikor hallotta a hangokat, meg is dicsérte a védőnő.
2011. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát megpróbáljuk,aztán majd meglátjuk.Az a baj,hogy még csak "gyakorolni" sem tudok vele játékosan,nincs ötletem hogyan lehetne.Ha nem éri felkészületlenül szerintem együttműködő lesz.
2011. szept. 26. 11:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt,a fiam abszolút együtt működött.A szemvizsgálatnál is nagyon édes volt,a kis kezéből villát kellett csinálnia,és úgy fordítani,ahogyan a táblán látta(jobbra-balra,le-fel).Tökéletesen sikerült neki.A hallásvizsgálat is jól ment.Ráadásul sok kérdést neki tett fel a védőnőnk(igaz,mi elég jó kapcsolatban vagyunk vele,mert nagyon aranyos,és segítőkész,ergo ismeri őt a gyerek)és ő ügyesen válaszolgatott is.A barátnőm kislánya(másik védőnőről van szó)viszont el se mozdult az anyja mellől,és semmiben nem volt hajlandó részt venni.Rá is írták a papírjára,hogy nem együttműködő...
2011. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!