Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mogyoróallergia okozhat...

Mogyoróallergia okozhat csalánkiütést?

Figyelt kérdés

Tegnap a lányom nutellát evett, arra gyanakszom, ettől lett tele csalánkiütéssel. Elvittük ügyeletre, ételallergiát mondtak. Állítólag csak akkor fogják kivizsgálni, ha ismétlődik. Egész éjjel rettegtem, nehogy befulladjon, de semmi. Reggelre elmúltak az este még tenyérnyi vörös foltok. Egyébként nem szenvedett, nem vakarta, volt étvágya is.

Minden egyéb kaja, amit tegnap evett, elég gyakori az asztalunkon, de nutellát még csak pénteken evett először, utána meg tegnap. Másfelől viszont mogyoró minden csokiban, nápolyiban van, szal nem tudom. Ráadásul úgy tudtam, a mogyoróallergia légzési problémákat okoz.

Szerdán azért elviszem a körzetihez, remélem, ad majd beutalót kivizsgálásra, addig is (amúgy is egy hétig) diétáznia kell.

Esetle akad közöttetek mogyoróallergiás gyerek szülője?


2011. szept. 26. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Allergia elöszőr csalán kiütéseket okoz és általában fokozodik a következő alkalmommal mogyorónál/gyógyszernál/darázs,méh csípésnél .

Vidd elallargia vizsgálatra,ésmindig legyen otthon fenistil csepp,camusk ampulla.

2011. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!A nagylányomnak volt ovis korban mogyoró allergia,viszont mi elég későn jöttünk rá.Csak a fenekén jött ki,tenyérnyi foltban.Hát hogy légzési nehézséget okoz-e nem tudom,de a lányom nagyon gyakran volt hörghurutos,és tüdőgyulladásos(még nyáron is,köhögés tünettel).Mindenesetre mikor elhagytuk a nutellát elmúltak a foltok,ha evett ilyesmit előjöttek.Allergiavizsgálatra nem küldtek ezután,csak jóval később,és kijött a poratkára:(
2011. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyira félek, mert a mogyoróallergia nagyon veszélyes, a lehető legveszélyesebb az allergiák közül, és én nem vagyok minidg mellette. Nagyon kicsi még, bölcsis. Egy iskolásnak már meg lehet mondani, hogy ha baj van, ezt igya meg, de egy 2 évesnek ?! Ti hogy kezelitek ezt?
2011. szept. 26. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Utolsó vagyok.Ne félj nem lesz semmi baj,ha tudod mitől van hagyd el neki,otthon meg tudod nézni miben van ilyen származék.A mi allergiánk megállt a kiütésnél,az oviban szóltam hogy mi van,nem adtak neki nutellát.Otthon se,meg bekorlátoztam a csokifogyasztást.Ha evett valahol egyből láttam a fenekén,de ennyi.Mára meg kinőtte,ez kb 2 év volt,addig volt neki.Remélhetőleg ha vigyáztok arra hogy ne egye kinövi ő is lehet.De jó ha kivizsgálják,mert ennek is vannak fokozatai,és ha nem találkozik allergénnel nem lesz baj.Minden jót Nektek:)
2011. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj köszi, ez kicsit megnyugtat, hogy kinőheti. Holnap viszem a körzetihez, mindenképp kisírok egy beutalót kivizsgálásra, ha ő nem adna, akkor van ismerősöm az egyik kórházban. Egy szakorvos majd biztos el tudja mondani, mivel jár ez az egész (kénytelen lesz, mert kérdezgetni fogom, másképp tapasztalatom szerint semmit se mondanak).

Köszönöm mindenkinek!

2011. szept. 27. 08:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bölcsibe szólj,h a mogyoró kiütést okozott,ott nem is adhatnak mogyoró tartalmút.

Nálunk a bölcsibe nem adnak olyan ételt ami allergizáló lehet(magvas gyümölcsök,mogyoró tartalmúak stb.)

Ne aggodj a bölcsibe tudni fogják mit tegyenek egy esetleges allergiás tünetnél,és azonnal értesíteni is fognak.

2011. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!