Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MR vizsgálat? Milyen lesz? 2...

MR vizsgálat? Milyen lesz? 2 éves a lányom,2 hét múlva megyünk. Altatni fogják. Akinek a gyermekének volt, leírná mi volt a tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok neked tapasztalatból segíteni, de mivel nem írt senki gondolom valamit mégis írok. Nekem a férjem volt kétszer. Természetesen őt nem altatták. Úgy történik, mint amiket lehet látni a filmekben (Vészhelyzet...). Egy nagy gépbe betolták és az "ágy" (leginkább a szolira tudta hasonlítani) körül folyamatosan forog maga a gép, ami végzi a vizsgálatot. A fülkében nem tartózkodik senki és a vizsgálat alatt nem lehet mozogni. Nagyon hangos a gép maga, a vizsgálón is volt fülvédő. (ezért kell szegényt altatni, hogy ne mozogjon és ne féljen a hangtól). De gondolom, csak annyira kábítják el, amennyire nagyon muszáj.
2011. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt tapasztalatunk, legalábbis a gyermekem terén. A gép eléggé kattog, ahogy pörög, de nekem elviselhető volt. Nagyon fontos volt a mozdulatlanság, a gyermekeket tényleg emiatt kell altatni.

Az altatás terén is van tapasztalatom, nem is egyszer! Ébredés után valószínű nagyon szomjas lesz. Elvileg nem szabad rögtön sokat inni, mert kihányhatja. Én nedves törülközőből szipákoltam ki a vizet. Aztán fejlődött az orvos tudomány :) és egy fa pálcikára gézcsíkot tekertek fel, és azt tették egy bögre vízbe. Nagyon kába lehet ébredésnél, ne aggódj, magához fog térni. Eleinte lehet, hogy azt se tudja hogy hol van, és beszél össze-vissza. Én pl a dokikat egyszer nagyon megnevettetem. Szüleim a rendelő előtt űlve hallották, és nekem is rémlik valami.

2011. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekünk SAJNOS van tapasztalatunk.Kislányunk epilepsziás 21 hónapos eddig 5-ször voltunk MR-n jövő héten megyünk hatodszor.Remélem ez lesz az utolsó jó darabig.Mire számíthatsz:előtte 5 órával nem ehet semmit,3 órával nem ihat semmit,kap egy branült valószínűleg a kezébe.Bemész vele,nem lehet nálad kulcs,telefon,bankkártya stb.,fogod a kezedbe vagy lefektetik.Beadják az altatót pillanatokon belül "kidől".Ez elsőnek elég ijesztőnek tűnik,sajnos nekem már volt időm hozzászokni a látványhoz.

Utána kiküldenek nem lehetsz bent.Semmit nem érzékel a pici belőle,nem kábítják,altatják a teljes mozdulatlanság miatt.Kb 30 percig tart,azután kihozzák,az öledbe ültetik.Van aki kába,van aki teljesen magánál van.Borzasztó szomjas lesz.Fél óra múlva kortyonként itathatod,talán két óra múlva ehet pépeset.Aznap kerülni kell a testmozgást az a jó ha pihen.Semmi gond nem lesz.Kívánom,hogy a felvételen se legyen semmi!

Remélem tudtam segíteni.

2011. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Hát elég ijesztően hangzik, főleg az altatás része. De remélem semmi gond nem lesz. Kb eredményt mikor tudunk meg? Ott azonnal vagy várni kell?


Kedves utolsó, sajnálom a lányodat, borzasztó ez az epilepszia. :( Láttam min mennek keresztül szegény gyerekek/babák és anyukájuk a kórházban. Jobbulást kívánok Nektek!

2011. szept. 27. 08:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Utolsó vagyok,igen a lényeget elfelejtettem,1 hetet kell várni az eredményre,kivéve akkor ha van olyan orvos akihez eltudjátok vinni leleteztetni.Hát igen,az ellenségemnek sem kívánnám amin mi eddig átmentünk,de tudom hogy megfogunk gyógyulni,csak évekbe telik.

Sok szerencsét nektek is!

2011. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Kedves Utolsó! Sajnos mi is ebben a cipőben járunk, kislányunk 8 hónapos. Most megyünk majd Mr-re. Nálatok hogy alakultak azóta a dolgok? Mire lehet egyáltalán számítani?
2013. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az egész testét Mr-ezik?
2014. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért kell altatni ?
2014. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen volt?
2014. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell tőle félni
2014. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!