Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2012 jan 1től tényleg kötelező...

2012 jan 1től tényleg kötelező lesz a 3 évet betöltött gyerekeknek az óvoda?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Tudtommal ez most is így van.
2011. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Én ezt annyiból hülyeségnek tartom, hogy ha Nekem van lehetőségem otthon maradni a gyermekem 5 éves koráig akkor hagy döntsem már Én el, hogy beíratom-e 3 évesen vagy sem. Ráadásul ha van már kistesó akkor nem éppen a legjobb ha a 3 éves hazahord minden nyavalyát mondjuk a 2 hetesemnek! Az 5 éves korral tökéletesen elégedett vagyok, hisz már tanítják /szoktatják őket az iskolához/tanórák nyugalmához!

Én nagyon nem értek vele egyet! Viszont ha a megélhetés forog kockán akkor természetesen megértem ha valaki beadja kicsit óvodába 3 évesen.

Na meg melyik óvodába fogják felvenni a kicsiket? Hisz nincs is elég minden gyereknek, van, hogy az 5 éveseket alig tudják felvenni? MI lesz a sok 3-4 évessel?

Először talán sok óvodát / bölcsit kellene építeni, hogy lehessen mondjuk hova beíratni! Barátnőm bölcsis gyereke a várólistán 23., óvoda listán a 3 évese 56. Erről ennyit. Budapesti intézményekről van szó!

2011. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, tudom bonyolult tovább olvasni, csak addig érdemes, amíg lehet háborogni. De senki nem mondta, hogy TE add be a gyerekedet, ha nem akarod. Még iskolába sem kötelező járatni. Soha nem is volt.

Ez a törvény is azokat a családokat, azokat a gyerekeket célozza meg, akik otthon sem ételt, sem közösségi, szocializáló nevelést nem kapnak. Hátha így 3 éves koruktól, ha tanítják nekik mondjuk a vécéhasználatot, eljutnak oda, hogy használják és esetleg még tovább is. Illetve heti 5 nap, 3-4 étkezéssel, mégis lesz valami a gyomrukban.

Ezen felháborodni és bármi rosszat mondani, hát nem véleményezném. Láss tovább az orrodnál, nem minden gyerek olyan szerencsés, mint a tied, hogy olyan család adatott meg neki és olyan anyuka, mint te.

A másik meg, az oviknak lesz kötelező felvenni a gyerekeket, ami szintén jó, az előbb említett halmozottan hátrányos helyzetűek illetve a dolgozó anyák szempontjából.


Úgyhogy én ezt mindenképpen jó és hasznos törvénynek tartom. De szerintem még nem most vezetik ezt be.

2011. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


Szerintem ha valami KÖTELEZŐ címszó alatt vezetnek be akkor nem hiszem, hogy lenne választásom. Mint írtam megértem ha valaki beadja a gyermekét a körülmények javulása érdekében, de ne úgy hozzák meg a törvényt, hogy minden 3 évesnek KÖTELEZŐ az óvoda.

2011. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is van törvény, KÖTELEZŐ 5 éves kortól, és az iskola is 18 éves korig,de ha nem akarod nem járatod.

Például a Polgár lányok (tudod a sakkozók-csak hogy egy hírességet említsek) soha nem jártak iskolába, de számtalan ember van még, aki otthon tanítja a gyerekét vagy nem tudom mit csinál vele. És megteheti.

2011. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

A tervezet szerint csupán 4 éves kortól lenne kötelező-.

DE: ahhoz, hogy minden gyereket, aki betöltötte a 4. (szociálisan hátrányos helyzetűeknél) a 3. évet fel tudjanak venni, az óvodákba, ahhoz a mainál sokkal több óvodára, óvodai férőhelyre és óvodapedagógusra van szükség. ehhez pedig nem kevés anyagi ráfordítás is szükséges. Néhány éve százával zárták be az óvodákat, küldték el az óvónőket... az állítólagos kihasználatlanság miatt. Aztán az óvodai csoportokat szépen feltöltötték 28-30 fősre.. Pedig az ilyen kicsik megfelelő fejlesztéséhez, az egyéni és differenciált bánásmód végzéséhez ennyi gyereek iszonyúan sok.. Főleg amellett a rengeteg adminisztreáció mellett,. amit ma végezni kell (egy teljesen normálisan fejlődő gyerekről is majd 100 oldalnyi akta van).

Tehát, ha megoldják a feltételeket, nem gond, hogy a 4 éves is járjon óvodába... de ehhez még szerintem sok víz lefolyik a Dunán..

Különben a valóban hátrányos helyzetű gyerekeknek jót tenne az óvoda, hisz ott megtanulhatják az alapvető egészségügyi szokásokat, az alap közösségi szokásokat, lenne idő a fejlesztésükre is.. amikre esetleg a szülőknek nincs lehetősége vagy akarata.. Ki lehetne pl. mondani, hogy azok, akik ilyen-olyan segélyt kapnak az önkormányzattól (gyermekvédelmi támogatás), azok kötelesek minimum napi 4 órában óvodába hordani a gyereküket... Így azok, akik jó szociális és normális anyagi körülmények között élnek, máris kikerülnek a körből...

2011. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

az utolsó válaszolónál a pont.

én is úgy tudom,hogy 4éves kortól akarják kötelezővé tenni.

2011. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most is ez a törvény, az óvódai nevelés kötelező 5 éves kortól, de !!! hátrányos helyzetű gyerekeknél (akik fejlődése otthoni környezetben nem biztosított)3 éves kortól. Már pénzt is adnak ezeknek a szülőknek, és még így sincs elég motiváció bennük. Hiszen mondj egy rossz szülőt, aki belátja önként, hogy rossz szülő és be kéne adnia a gyerekét- szerintem egy sincs. És nincs olyan gyermekvédelem, ami felérné ezeket a gyerekeket és kiemelhetné. Gondolj arra a gyerekre, aki éhen halt, állítólag látta védőnő, orvos...


Úgyhogy kijelenthetjük, ez így ebben a formában nem működik.

Viszont az általános kötelezettség, lehet fog.

2011. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
MOST 5 éves kortól kötelező, ebből kifoylólag velem közölték, hogy csak akkor kötelesle bevenni a ygreket. vagyis és hiába dolgoznék 3 éves korától, magyarul le vagyok xarva.
2011. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nem! a törvény 2014-től lép életbe, tehát azoknak, akik idén szeptember után születtek. átfutási idő kell, hogy legyen, mert nincs elég óvoda, addig létesíteniük kell nem keveset.
2011. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!