Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel foglaljátok le 2 és fél...

Mivel foglaljátok le 2 és fél éveseteket?

Figyelt kérdés
Mivel kötitek le otthon 2 és fél éves gyerkőcötöket ha már uncsi a rajzolás,szinezés,gyurmázás,épitőkocka,babázás. Új játékot vesztek? Miket ajánlotok a fentieken kivül. Itthon vagyok a kisebbel,a nagyobbat ezért nem veszik fel oviba és szörnyen unatkozik. Nem mindig tudunk kimozdulni a játszóra mert a kicsi még nagyon kicsi és ordit a kocsiban. És jön a tél is,akkor már nincs játszótér,de még játszóház se influenza szezonban,meg térdig érő hóban. Már előre félek ilyenkor mihez kezdünk itthon? Ötletek?
2011. szept. 27. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

ha szoktál sütni-főzni akkor vond be őt is valamennyire,vagy segíthet adogatni a ruhát amikor teregetsz.ha van kedve "takarítson" a magamódján.


ha leköti a mesenézés,akkor néha azt is kapcsolhatsz neki.

2011. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld néha "egyedül hagyni",persze nem szó szerint. Foglalja le magát egy kicsit. Én a játékokat cserélgetem neki kb havonta.A felét elrakom,a másikat meg odaadom neki. És ezeket cserélgetem. Mindig az újdonság erejével hat rá a régi új játék.

Amikor ezeket megunja, jön velem mosogatni,felmosni. Igaz,nekem 2x annyi munkám lesz,de ő élvezi,hogy segít.

2011. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Babázásból gondolom,hoyg kislány, ugye?

Az én lányom nagyon szeret olvasni, akár úgy hoyg én olvasok neki, akár úgy hoyg ő "olvas" nekem.

Van hoyg egyedül is leül a kedvenc könyveivel.

Van vagy 50 könyve, azt hittem felesleges ennyi,de nem mert cserélgetni, és mindet olvassa.


Abszolút kedvencek: Trixi könyvek, nem tudom ismered-e, illetve az Anna Peti Gergő könyvek.


Van egy-két dvd-nk is, elsősorban Bogyó és babóca a kedvenc, néha ha már tényleg nem tudom lekötni akkor beteszem.


Szokott segíteni is, rengeteget. Totyogós kora óta úgy nevelem, hoyg megengedem neki mindenben hoyg segítsen, és nagyon szereti csinálni - akár főzés akár teregetés, stb...


Ezen kívül olyanok jutnak eszembe amiket teis meg az előttem válaszolók is soroltak már, illetve kinti programok.


Mi gyakran elmegyünk itthonról, igazából egész pici kora óta gyakran mentünk el kocsiba betettem és a Duna-parton sétáltunk stb...


Szoktunk táncolni is, ha éppen olyan kedve van, olyankor beteszek valami zenét.


Aztán van hoyg interaktív játékokat játszunk itt:


www.egyszervolt.hu


Vagy mondókákat próbálunk megtanulni könyvből vagy szintén erről az oldalról.


Kb ennyi jut eszembe, remélem segítettem.

2011. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

17:50 vagyok, még eszembe jutott, hogy van egy játék-konyhája rengeteg edénnyel és zöldséggel műanyagból. Először azt hittem felesleges vétel volt, mert nem játszott vele, de mostanában elkezdett rajta főzni, olyankor soká elvan, csak néha kiszalad hozzám és megkérdezi hogy jó e már, kóstoljam meg, és hogy még mit főzzön.


Aztán ha olyan a házatok vagy lakásotok, hoyg tudsz feltenni benti hinát (persze csak ha szeret hintázni) akkor azt is lehet, és esős időben tudod bent hintáztatni.


Na, elhallgatok. :-)

2011. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Segít a házimunkában, lemegyünk a játszóra, aszfaltkrétázunk, babázunk, macikkal dobáljuk egymást, agrálunk, táncolunk, dögönyözöm, olvasunk, kirakósozunk, "főzünk", állatos kártyákat nézegetünk (imádja, 290 ft a 100 ftosban), vagdosunk-ragasztgatunk, kergetőzünk, bújócskázunk (mindig ugyanoda "bújik"), bábozunk, labdázunk, gyöngysoraimat felaggatjuk a nyakába, kirámolja a ruháit és össze-vissza öltözködik, veszünk 30 ft-ért egy nagy csomagolópapírt és állatkertet/repülőteret/balatoont stb rajzolunk rá, aztán azon játszunk a műanyag állatokkal, repülőkkel stb....
2011. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, és youtube-on hallagtunk zenét! meg bunkit építünk (asztalta tett takaró, lepedő segítségével) és oda "beköltözünk"
2011. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Mind tetszik amit felsoroltál,csak van egy 2 hónapos tesója is,így már nehezebb...
2011. okt. 14. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!