Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 es fel eves kisfiamnak 1 ev...

Pinky1981 kérdése:

2 es fel eves kisfiamnak 1 ev alatt harmadjara van hanyasos, hasmeneses virusa, ez normalis?

Figyelt kérdés

Bölcsibe jar fel eve. Valahogy nem lehet megelözni ezt a virust ? Nektek is elöfordult, hogy többször kapta el ugyanazt a betegseget ? Rotavirus elleni szerumot is kapott babakoraban.Kezet szokott mosni.

:(


2011. okt. 5. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb fiam pont ugyanilyen, őt egy egyébként rendesen ki is ütötte, autoimmun folyamatot indított be nála.

A kicsit sosem kapja el semmi ilyen vírus, illetve simán átmegy rajta. Még lazább széklete sincs. Teljesen jól volt, ROTA fertőzés, Calici fertőzés és a többi hányásos-hasmenéses fertőzés esetén is.

Én is nagyon elkeseredtem mivel mi alapból ilyenkor kórházba rohanunk, megkérdeztem ugyanezt, levezették én tehetek róla, mert nem is tudom milyen anya vagyok-talán aki szereti, ha beteg a gyerek. És aggódós meg stresszes úgy egyébként az életben. És forduljak pszichológushoz és kezeltessem magam, hogy ne aggódjak, ne stresszeljem magam. De ebben nem hiszek, mert ha nekem gondom van az életben, márpedig sajnos van, mint sok másnak, akkor az szaporítja a ROTA vírust?

Szerintem egyébként genetika, ilyen típus, de anyukám szerint majd 6 éves korára el fogja nőni és megedződik.

2011. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Általában a fehér bőrű, allergiás, v. esetleg enyhébben asztmás gyerekek kapják el könnyebben a fertőzéseket. Fiamnak ezért vették ki az orrmanduláláját, de tök feleslegesen, utána is mindig beteg volt. Allergiásoknál az orrnyálkahártya duzzadt, és ezért kapnak könnyebben el mindenféle nyavalyát. Nézesd meg. Mert ha allergiás, azt kezelhetitek, és akkor talán ritkábban lesz beteg.
2011. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom merre felé laktok, de sajna mos van egy ilyen járvány. Láz, hányás, hasmenés. Nem csak a picik körében, hanem mindenki elkapja. Nálunk a bölcsiben már 4-en elkapták. Ma már az én lányaimnak is ment a hasuk.

Egyébként ez egy olyan betegség amit sajnos sokx elkaphatnak. Sajna megelőzni nem nagyon lehet, max a stokásos óvintézkedések. Gyakori kézmosás, zöldség, gyümölcs alapos mosása stb.

2011. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!