Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodába kell vinni munkáltatói...

Óvodába kell vinni munkáltatói igazolást? (mindkét szülőnek)

Figyelt kérdés
A gyerekem nem aludhat ott, csak ha mindkét szülő munkáltatói igazolását beviszem.
2011. okt. 6. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez nem igaz, ilyet még nem is hallottam. Mik vannak.

Ha ovis a gyerek, akkor ott is aludhat, akár dolgozik a szülő, akár nem.

Esetleg szólhatnak, hogy kevés az ágy, legyen kedves hazavinni a szülő a gyereket alvás előtt.

2011. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én gyesen vagyok,mégis egésznapra bevették a lányom
2011. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy a túljelentkezés akkor kérhetnek munkáltatói igazolást.Nálunk is csak annak a gyerekét veszik fel egész napra,aki 8 órában dolgozik.
2011. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Kell munkáltatói igazolás, de nem az ott alvás miatt szokták kérni.


OFF

Ha nem dolgozol, miért okoz gondot ebéd után elhozni?

2011. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, Kedves Második! Hogyhogy bevették? Kis tesóval vagy gyesen?
2011. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kicsim most 1.5 éves, a lányom 3 lett szeptemberben (szoba- és ágytiszta, teljesen önálló szinte mindenben, stb), simán felvették az oviba, mondtam a jeletkezéskor, hogy februárban lesz 2 a kicsi és megyek vissza dolgozni, mondta a vezető óvónő, hogy semmi gond, de azt mérlegeljem, hogy itt nincs évközbeni kezdés, tehát akkor most ősszel kell elkezdenie járni és nem a köv félév kezdésekor. Így aztán elkezdtük amint betöltötte a 3-at.

A szomszéd településeken viszont fullon vannak az ovik, sokszor az egyke gyerekeket sem tudják bevenni, nemhogy a gyeses/gyedes szülőkét.


nálunk nem kértek munkáltatóit egyik szülőtől sem, viszont megkértek, hogyha megoldható akkor vigyem haza ebéd után

Ám azt is hozzátette, hogy erre ő NEM utasíthat, törvény szerint ha felvették, az egész napos ellátást jelet, tehát nem küldheti haza ebéd után, ők csak kérhetnek...

2011. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell munkaáltatói az oviba.Nem tudom hol laktok,de valami furfang van a dologban.Miért nem akarják,hogy ott aludjon?Ne hagyd magad!
2011. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
A 15.07-es vagyok.Az én kisfiam csoportjába is legalább 2-3 olyan gyerkőc jár,akinek 1 év alatti kistestvére van,mégis teljesen természetes,hogy ott alszanak.Nem is értem miért ne alhatna ott,attól,hogy anyukája otthon van a kicsivel.A nagynak szüksége van a korosztályából a gyerekekre.
2011. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Már hétfőtől dolgoztam volna, de szerencsére maradt még szabim, így még ezen a héten maradhattam. Hétfőtől viszont megyek vissza dolgozni. (Nagyon izgi!)

Első körben 3 oviba jelentkeztünk, de helyhiány miatt elutasítottak. Szerettünk volna kistesót, de nem jött össze. Februárban vetélésem is volt. Aztán fellebeztünk. Kedves polgár mesteünk úgy gondolta, hogy mivel rengeteg fellebbezés érkezett, csinál még két ovis csoportot (egy használaton kívűli iskola szárnyból). Fellebezés hatására felvették a gyermekemet. Ezután a tesó is sikerült. Ja, és közben már a munkahelyemen is megbeszéltem, hogy megyek vissza, aminek nagyon is örülnek. Sőt, az egyik főnököm már szervezi is, hogy össze hívja a céget és átszervezés lesz. Közben persze ott is tudják, hogy terhes lettem, de ennek ellenére nagyon számítanak rám. Ez egy kicsit ijesztő is számomra.

A szabijaim már elfogytak, most már hétfőtől tényleg mennem kell.

2011. okt. 6. 15:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem kérhetnek (én úgy tudom), de nálunk is úgy van, hogy ha anya otthon van kistesóval, akkor megkérik, hogy vigye haza a csemetét ebéd után. Ez alól kettő kivétel van, az egyik, ha szociálisan rászorulók, vagy ha egy bizonyos utcán túl laknak.

Az ok pedig sajnos pofonegyszerű: ÁNTSZ előírás van, hogyan lehet altatni a gyerekeket. Anno a mi időnkben senkit nem érdekelt, hogy egyik gyerek lába szinte beleér a másik gyerek szájába, oda rakták le az ágyakat, ahol hely volt. Most ha így alszanak a csemeték és jön egy ÁNTSZ ellenőrzés, akkor az ovit jól megbüntetik.


Én is itthon vagyok a tesóval és eszem ágában sincs a nagyért ebéd után menni. Egyrészt azért, mert nagyon igényli a korabeli és idősebb gyerekek társaságát, másrészt meg akkor egész napunk abból állna, hogy jövünk-megyünk. Sajnos elég messze lakunk az ovitól :(

2011. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!