Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már megint az a fránya fog!...

Már megint az a fránya fog! Miért recseghet a háta és a mellkasa, ha veszi a levegőt? Elvigyem dokihoz?

Figyelt kérdés
14 hónapos kisfiam hat napja náthás. Elég durván kezdődött,de folyamatos orrszívás, tengervizes orrcsepp és nasivin mellett lelassult és hamar zöld helyett fehér lett a váladék. Ezek mellett cebiont kap (ezt már szeptember óta) baby lufot a hátára este,és dr. teiss szirupot 2×1 teáskanállal. Láza, hőemelkedése nem volt. Rendesen eszik, játszik, nevet. Viszont, ha veszi a levegőt sípol az egész mellkasa és háta. Vagy inkább recseg. Anyukám szerint ez a felszakadó váladék, és még legalább egy hét mire meggyógyul. Közben pedig fogzik. Szerintetek mit tehetek még érte? Muszáj egy náthával dokihoz menni?
2011. okt. 21. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én elvinném, vagy telefonon konzultálnék a dokival. De jobb lenne, ha meghallgatná a kis mellkasát.

Én Sinupretet adtam a gyerkőcnek, az felszakítja a lerakodott váladékot is.

Erre (is) érdemes lenne rákérdezned, hogy esetleg adhatod-e melléjük?

2011. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már ennyi ideje tart, akkor inkább doki (nehogy valami más baj legyen)

Lehet egy lazább megfázás, az én 13 hónaposom is taknyos, köhögős, és fogzik. Ambroxol szirupot kaptunk az orvosnál...

2011. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Énszerintem biztos, hogy már az alsó légutait (hörgők, tüdő) éri a fertőzés. Valóban az lehet, hogy a hurut szörcsögését hallod. Sípol a gyerek mellkasa és nem viszed orvoshoz? A "nátha" kategóriában a sípoló mellkas nálam nincs benne!
2011. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 fotucsok ***** válasza:
Simán vinném. Volt olyan, hogy úgy éreztem a kisfiam háta, ahogy veszi a levegőt rezeg. Két dokihoz is elvittem, de normálisnak mondták. Az egyik legfontosabb az volt,hogy a lakásban inkább hűvös legyen, mint meleg, mert a meleg melegágya az ilyen orrváladékképződésének.
2011. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!