Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4.5 évesen normális még hogy...

4.5 évesen normális még hogy így beszél "Mikor visszajössz? " "Mit eltettél? "

Figyelt kérdés

Mikor jössz vissza, és Mit tettél el helyett.Tehát nem a végére teszi az igekötőt hanem így egyben.

Ezen logopédus tud segíteni vagy ez valami más probléma?


2011. okt. 22. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Meg nem kell neki segitseg. Tobb mint valoszinu ki fogja noni. Varj iskolas korig. Figyelj arra, hogy Te helyesen mond neki es javitsd ki. Sokszor csak megszokasbol mondjak igy. Nehany gyerek varja a reakciot.
2011. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem javítjuk ki így kifejezetten de mégis kezdetektől így mondja.Más beszédhibája nincsen az r-et bizonyos szavakban nem mondja jól de amúgy szépen beszél.
2011. okt. 22. 12:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha igy mondja elejetol, akkor azt hiszi azt ugy is kell. Kezdjetek el kijavitani, de ne leszidoan, de nem is tul oktatoan. Csak ugy "mellekesen', beszelgetes kozbe. Peregjen a tema tovabb, ne legyen zavaro a javitas.
2011. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az állandó javítgatás, túl azon, hogy rohadtul idegesítő, elveszi az ember kedvét attól, hogy megszólaljon vagy akár gátlásokat is kialakíthat (igene nyelvet beszélőknek ezt nem kell magyarázni). Ha ti jó példát adtok neki, szerintem egyértelműen el fog múlni a probléma (keresztfiam is így volt), de néha ha visszakérdezel (mit tettem el? a cipődet.) vagy a válaszodba beépíted a helyes alakot (A cipődet tettem el.), az nem árthat.
2011. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na de miért hiszi azt hogy úgy kell? Senki se beszél így nálunk, értelmesen, normálisan beszélünk vele, hallja hogy nem úgy mondjuk (gondolom én...).
2011. okt. 22. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyerekek még nem használják tökéletesen a nyelvtani szabályokat, mert most tanulják a nyelvet. A te gyereked nyelvtani hibája pl elég gyakran előfordul másoknál is kisgyerekkorban. Az enyém meg azt szokta mondani: aludunk, kenyért meg ilyenek. És?
2011. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a kedvencem: azzal (valamivel) -- azval vagy pirosval vagy késvel. Majd kinövi... Mindennek eljön szerintem az ideje.
2011. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így megy a nóta: eznek a kislánynak nem jutott párja :)
2011. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!