Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Száraz, irritáló köhögésre a...

Száraz, irritáló köhögésre a robitussin szirup bevált nálatok?

Figyelt kérdés
3,5 éves kislányom nagyon köhög, szárazan, bár már most délután kicsit talán kezdett átváltani hurutosba, de aztán lefekvéskor ismét száraz köhögése volt. Próbáltuk a stodalt, illetve ma délután hozott a párom robitussint a száraz köhögésre valót. Tapasztalatokat várnék, hogy ettől valóban nyugodtabb alvásra számíthatunk? Nagyon elkélne már neki, sem az elmúlt éjjel nem aludt sokat és nap közben sem tudott aludni, csak kb. negyed órát. Lefekvés előtt kapott a szirupból. Vagy ha van olyan szer száraz köhögésre, amit ajánlotok, megköszönöm. Ja napközben a fürdőszobában kamillás vizet eresztettünk és bejártunk "szaunázni" pár percekre, szerintem ettől egy kicsit talán javult a helyzet.
2011. okt. 23. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

éjszakára ne adj neki köptetőt,mert akkor nem fog aludni.én legkésőbb ötkor adok neki.(gyógyszerész mondta).

és a rózsaszín rinathiolt vettem most a két éves fiamnak,nekünk ez bevált.nekünk ilyenkor az esti rituálé:hát bekenése baby loof balzsammal,sterimár az orrba,orrszívás,orcsepp,hideg párásítás.így tud aludni éjjel.illetve méz,és utána fél óráig nincs evés ivás

2011. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. A száraz köhögésre való robitussin az nem köptető. Éppen azért van száraz köhögésre, vagyis csillapító. A rinathiol sajnos nem vált be nálunk. Az ízét imádta, de a hatás elmaradt. :(
2011. okt. 23. 20:56
 3/11 anonim ***** válasza:
A kislányom is szárazon köhögött mindig, főleg reggel.Meg hajlamos a hurutos betegségekre.Most vettem mindkét gyerkőc szobájába párásítót és azóta nem köhög.Pedig én is már majdnem vettem robitusint.
2011. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is. Az az igazság, hogy van párásítónk, de mi eddig semmi hasznát nem láttuk. Bár a legolcsóbbat vettük, lehet, hogy be kéne ruháznunk egy komolyabbra. :)
2011. okt. 24. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:

azt megkérdezhetem hogy aki párásít, hogyan??? Mert nekem hidegpárásítóm van. Azjó a száraz köhögésre?? (köszönöm előre is)

Egyébként nekünk úgy-ahogy a Stodal szirup vált be és ami kefejezetten száraz köhögésre van, az izlandi zuzmó. Az nagyon jó volt! Még nekünk, felnőtteknek is! Jobbulást!

2011. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen, hidegpárásító kellene mindenképp, mert a radiátorra tett vizes edényekkel az a baj úgy tudom, hogy az arra hajlamosaknál elősegíti az asztma kialakulását.

Ezt az izlandi zuzmót hol lehet beszerezni és milyen formában?

Ja egyébként már felszakadt neki most reggelre, így reggel már köptetőt adtam neki (paxirasolt, ez a férjemnek pl. nagyon használ), majd este adok neki köhögéscsillapítót, hogy éjjel ne kínozza. Mondtam a férjemnek, hogy a délutáni alvása után adja csak oda neki a másik adag köptetőt, hogy most tudjon aludni valamicskét.

2011. okt. 24. 12:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a mellkas és hát kenegetés mellett a Lándzsás Jó éjszakát szirupja vált be!!
2011. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok.a radiátorra tett vizes edény vagy a száradó ruha,az meleg pára,az nem jó köhögésre,csak a hideg.én ezért vettem hideg párásítót.egy vagyon volt,de megérte,mert alszunk éjszaka,és nem hány a köhögéstől ahogy szokott,és kevesebbet is köhög.éjszaka és a déli alváskor is megy a szobájában
2011. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is. A lándzsás útifűről már én is sok jót hallottam, azt hiszem a következőkben kipróbáljuk!
2011. okt. 24. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Száraz köhögésre nálunk csak a SINECOD vált be, semmi egyéb itt felsorolt termék.

De ez receptköteles! Viszont tényleg jó!

2011. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!