Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fontos szempont, hogy egy...

Fontos szempont, hogy egy általános iskola milyen messze van?

Figyelt kérdés

Iskolaválasztás előtt állunk idén. Rengeteg szempont, rengeteg érv és ellenérv csatázik bennünk és körülöttünk. Egy dolgot viszont eddig biztosnak véltem, hogy jó a gyereknek, ha az általános iskola a lakhelyünk közelében van, mert így az osztálytársai (legalábbis a zömük) is közel lesznek, illetve nem kell reggelente-délutánonta egy órát utazni, ami már magában is fárasztó. No meg nekünk sem egyszerű, ha minden nap ennyivel többet kell rohangásznunk… de most elbizonytalanodtam ebben is.

Vagy ennek nem szabadna szempontnak lennie? Egy igazán jó iskoláért megéri?


2011. okt. 26. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nehéz. Én is a közeli iskolára szavazok, mert egy elsős, meg másodikos kicsit gyereket még nem kell szerintem buszozásnak kitenni, én kocsival nem tudom vinni. Viszont azért az sem mindegy, hogy színvonalra milyen az iskola. Sajnos a mi közelünkben levőt nem nagyon dicsérik, szóval nem tudom, hogy mit fogok csinálni.
2011. okt. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorló anyukaként a véleményem az,hogy nagyon fontos az iskola közelsége.

Hozzáteszem, szerintem nincs jó vagy rossz iskola, csak jól vagy rosszul tanuló gyerek, akinek a szülei az iskolát minősítik a gyerek helyett. Az én fiam járt nagyon jónak mondott iskolába, nagyon rossz eredménnyel, és járt rossz megítélésű iskolába, szintén rossz eredménnyel.

Viszont a közelséget nem bántam meg, mert a gyerek bármikor haza tud menni egyedül, legyen az egy esetleges betegség vagy bármi más. /nyilván egy-két év múlva, hisz még csak elsős lesz/ Ez a tudat, felbecsülhetetlen.

2011. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Jó szemont a betegség esete, valóban nem mindegy, hogy ha ne adj' isten rosszul lesz a gyerek, egy órát még ott kell vergődnie, vagy 10 perc múlva ott lehetünk érte. Meg az is szuper, ha egyedül járhat haza majd később.

Azzal nem egészen értek egyet, hogy az iskolák közt nincs jó és rossz, lehet, hogy általánosítani nem lehet, de egy adott gyerek számára lehet valami megfelelő vagy nem megfelelő szerintem. Úgy értem, hogy pl. van gyerek, aki „terhelhetőbb”, szereti a versenyhelyzeteket, bárhol feltalálja magát, könnyen alkalmazkodik, és van, aki akkor tud kibontakozni, ha érzi, hogy biztonságban van, ha figyelnek rá.

Nekem elsődleges félelmem, hogy egy szadista tanítónő elveszi a gyerekem kedvét a világ megismerésétől. :)

2011. okt. 26. 09:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is szempont volt, pontosabban úgy, hogy vagy a munkahelyünkhöz (egy környéken dolgozunk), vagy az otthonunkhoz legyen közel, mert ha egy harmadik helyre kell érte rohangálni, az nehezebben kivitelezhető.


Mi végül az otthonunk közelében lévőt választottuk.

2011. okt. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!