Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hurutos köhögés elmulhat egy...

Hurutos köhögés elmulhat egy hét után úgy, hogy ha nem adok neki antibiotikumot?

Figyelt kérdés
21 hós lányom szombaton múlt egy hete,hogy köhög hurutosan.Voltunk orvoshoz egy hete,de mondtam neki,ha egy mód van rá nem szeretnék neki antibiotikumot adni,mert egy hónapja két héten keresztül kapta,meg az előtt is egyszer.Erre azt mondta,hogy megírja a receptet,/Amoxicilin/és ha belázasodna,akkor kezdjem el adni neki.Hát nem lázasodott be,de azóta is köhög,főleg éjszaka.Lándzsás utifüvet adtam neki,meg teophyllin kúpot,ma reggel átváltottunk a Stodal-ra,hátha jobb lesz.Éjszaka már azon gondolkoztam,hogy lehet el kéne kezdenem adni az antibiotikumot.Nem tudom mit csináljak.Nem akarom gyógyszerrel tömni,a mi háziorvosunk már egy kis torokpirosságra is gyógyszert ad,és ez miatt már elég sokszor szedett antibiotikumot.De úgy félek,hogy a végén meg valami szövődménye lesz ennek a köhögésnek,vagy tüdőgyuladást kap.
2011. okt. 31. 12:41
 1/6 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem,hogy adom neki a C vitamint,és calcimuskot is,meg a hátát éjszakára be szoktam kenni luuf balzsammal.
2011. okt. 31. 12:43
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen elmúlt a köhögés? Ha levegőt vesz, nem hörög? Tehát nem hallod, hogy lenne benn váladék? Mennyi váladék jön az orrából? Természetesen lehet, hogy elmúlt antibiotikum nélkül is, nekünk sem kellett antibiotikum, pedig a tavalyi téli időszakban kb. 8x kellett antibiotikum, most szeptembertől, amióta ovis, egyáltalán nem kellett még antibiotikum, pedig már 4x volt beteg, de mindig elmúlt különböző enyhe szerek hatására.
2011. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát pont ezaz,hogy mint írtam is,nem múlt el a köhögés.Valamivel jobb,de még mindig köhög.
2011. okt. 31. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg a prospan szirupot. Nálunk a stodal nem segített, ez viszont igen. Mondjuk éjszakára ne, mert az köhögteti. Éjszakára valami köhögéscsillapító kellene. De ugye ez azért nehéz, mert nyilván sem te sem én nem vagyunk szakemberek, ha elhúzódó, akkor én óvatos lennék és kikérném az orvos véleményét. Mondd meg neki, hogy eddig nem akartad adni az antibiotikumot, de mivel elhúzódó a köhögése, ezért kezdjétek-e el. Hidd el, még mindig jobb egy antibiotikum megfelelő probiotikummal együtt, mint egy betegség, ami elhúzódó és esetleg valamire ráhúzódik.
2011. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ.Már csak szerdán tudok beszélni az orvosunkkal,mert csak akkor lesz rendelés.Az azért megnyugtató nekem,hogy már az étvágya egyre jobb,még pár napja az sem volt az igazi.Szerintetek az Amoxicilin az jófajta antibiotikum?Csak annyi van ráírva a betegtájékoztatóra,hogy egyes baktériumok által okozott fertőzések kezelésére.Semmi olyan,hogy alsóléguti megbetegedésekre vagy ilyesmi,azért sem kezdtem el adni neki,mert nem nagyon bízok meg ebbe a gyógyszerbe. Szerdán,ha még mindíg így lesz,bár remélem nem, akkor lehet,hogy inkább iratok egy másik fajtát.
2011. okt. 31. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem igazán ismerem ezt a fajta antibiotikumot, szerintem nem az ismertebbek közül való. Akár egy ügyeletet is felhívhatsz, mi is azt szoktuk, ha éppen akkor kellene orvosi vélemény, amikor nincs a dokink. És ugye mint tudjuk általában akkor kell.....
2011. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!