Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tisztítjátok a gyereket...

Hogyan tisztítjátok a gyereketek fülét? Milyen fültisztítót használtok?

Figyelt kérdés
Kisfiam vakarja a bal fülét, a mutatóujjával megpróbál egészen benyúlni. Naponta négy-ötször csinálja ezt. Most kezdte néhány napja, korábban soha nem láttam nála. Most 12 hónapos. Lehet, hogy nem tisztítom jól ki? Vagy fájhat neki? Vízzel körbetörölgetem belül is, de egészen be nem szoktam vizet lögybölni. Biztonsági vagy hagyományos fültisztítót használtok? Mennyire nyomjátok be? Furán hangzik a kérdés, de kicsit bizonytalan vagyok. Köszönöm a segítséget!

2011. nov. 1. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem dugott bele semmit? Jól hall rá?
2011. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományossal tisztítom, és nem túl gyakran. Befelé nem nyúlok, mert a fülzsírnak védő szerepe is van (persze nem szabad, hogy eltorlaszolja a járatot! de ha kicsit zsíros, az nem olyan nagy baj) Ami a fülkagylóban van, azt távolítom el első sorban, annyira nyúlok csak be, mint magamnak is. És maximum havonta, de lehet, hogy még ritkábban.


Nem lehet, hogy seb van a fülében?

Másik lehetőség: nekem amikor a torkom fáj, akkor érzem úgy, hogy viszket a fülem belül. ez lehet egy betegség kezdete is... (Ne legyen igazam!)

2011. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jól hall, ez ma is pont nagyon egyértelmű volt, többször is (de azt nem tudom, hogy mindkét fülével-e). Reggel jobban belenézek, de szerintem nem dugott bele semmit.
2011. nov. 1. 21:58
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaz, lehet, hogy a torka fájhat, bár erre utaló jel sincsen. Remélem, hogy nem lesz beteg. Ezek szerint azt nem tartjátok valószínűnek, hogy viszket neki? Mondjuk, fura, hogy csak az egyik.
2011. nov. 1. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Én minden nap kitisztogatom biztonsági (dm-es) fülpiszkálóval. Persze csak kívülről a lyukba nem nyúlok bele.

Nem lehet, hogy a foga jön a kissrácnak?

2011. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is fogzásra tippelek.

A fülfájásnak más tünetei is vannak /levertség, fül alatti nyirokcsomó megduzzad, fülvörösség, váladékozás, fájdalmas nyelés, orrdugulás, csak hogy párat említsek/ Gyerekkoromtól nagy fülfájós vagyok sajna, ezért ismerem jól a tüneteket.

2011. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon!

A foga simán lehet. 6-8 hónapos kora között kijött gyorsan 8 foga, azóta egy se jött, úgyhogy most már nagyon küszöbön lehet. Bár a szájában változást nem tapasztaltam, már nagyon régóta meg van duzzadva az ínye, de még nem bújt ki fog. Lehet, hogy tényleg a foga lesz. Nagyon remélem. Köszönöm!

2011. nov. 1. 23:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálta, és akkor rászoktam arra, hogy heti 1-2-szer pucolom csak neki, ill. amikor koszos. A fülkagylót le szoktam mosni, de víz nem mehet a fülébe, a belsejét meg fültisztító pálcikával óvatosan. Amikor kicsi volt, csak nedves törlőkendővel töröltem neki körbe, belül koszos volt.
2011. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!