Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudom hogy korai. Mit vennétek...

Tudom hogy korai. Mit vennétek 2 éves kislánynak karácsonyra?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 05:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2. karácsonyra a lányomnak duplo farmot és duplo babaházat vettem. Ehhez kapott még egy nagy duplo alaplapot és 1 vödör duplo kockát. Mesekönyvet is vettünk mellé és még néhány apróságot, de a duplo a legnagyobb sláger azóta is.
2011. nov. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

2éves a kislányom, hatalmas micimackót kap,könyveket és hajcsatokat, meg duplot.Most micimackó mánia van.

Pennybe 4000ft lesz a chou chou baba(egyébként15-20 ezer ft-ért láttam) olyant vennék neki,ha már nem lenne.

2011. nov. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2 éves lesz a kislányom karácsony előtt nem sokkal. A bátyjával közösen duplo nagy farmot kapnak:) szintén egy kisebb doboz kockával és egy alaplappal, valamint egy dobozka kisállatos kiegészítővel.( a már meglévő, mindkettőjük által nagyon szeretett duplóinkat bővítjük).

Azonkívül a csajosom kap egy babakonyhát olyat ami egyik fele "szupermarket" másikfele konyha.

Igazából ezzel is szerintem mindketten fognak játszani.

Előtte levő szülinapjára jobb minőségű nagyobb fajta babakocsit kap illetve kis beteg babát.

Igazából ez így soknak tűnik, de igazságtalannak tartanám hogy "összevonjam" az ajándékokat, csak azért mert szegény dec.ben született:)

Egyébként csak és kizárólag alkalomra kapnak ajándékot (karácsony, szülinap, gyereknap) a húsvéti nyuszi, a télapó csak csoki féléket hoz,és a névnap is csak jelzésértékű.

Illetve nálunk nincsenek nagyszülők és semmilyen rokon, így már februártól apránként erre gyűjtöttem a pénzt hogy ezeket megvehessem, mivel a duplót pl. tuti sokáig használják majd és sokszor elővesszük,illetve mivel minőségi,nem fog tönkremenni.

Nekünk könnyű a lányomnak vásárolni,mert mások nem árasztják el ajándékokkal.

2011. nov. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A kislányom dec. 30-án született és mi sem vonjuk össze a karácsonnyal.

Már nézelődtem, mi inkább több apróságot veszünk neki. Puzzle, szigorúan Micimackós, orvosi táska (fél a gyerekorvostól, hátha ennek a segítségével nem tart majd tőle), domper vagy kamion, amibe pakolhat és tolhatja, mágnesek, gyurma, szőnyeg, éjjeli lámpa, kisszék, kisasztal.

Már van neki konyhája, szerintem az nagyon jó ötlet. Mesekönyvek, gyurmaszett, takarító felszerelés, baba, amit pelenkázni, etetni, tologatni tud. Kb. ebben a korban a szerepjátékok a legjobbak és a készségfejlesztők, pl. puzzle, párkereső kártya, lehet kapni olyat is, amivel a szineket tanulja.

2011. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Babakocsi babával, konyha, hófehérke a 7 törpével, ez volt tavaly. Chou Chou babát is kapott, de nem szereti.

Idén Aqua beeds gyöngy /ő kérte/, meg porszívó, mesekönyv.

Ő is decemberi, de mi se vonjuk össze. Most lesz 3 éves.

2011. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 22 hónapos lesz karácsonykor, ő is Duplot fog kapni még nem tudom melyiket, hozzá az alaplapot. Könyveket, mágneses rajztáblát, Crayola filctollakat, nyomdát, fp-os orvosi szettet (kapot a nagyitól nem rég, imádja gyógyítani az állatokat, de nem túl jó minőség és nem is lehet rendesen játszani vele), fa játékokat, porszívót, jó éjt Dora babát, fürdős játékokat. Még pár apróságot....persze nálunk ezek szét lesznek osztva nagyiknak, dédinek, kereszt szülő, nagynéni. Elég sokan vagyunk :) de így egyszerűbb, ha én veszem meg és tuti őrülni fog neki és nem lesz 2 egyforma sem :D
2011. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves.

Tavaly nagyon elapróztam a dolgot, sok-sok kisebb értékű ajándékot kapott, zavarta a bőség, sok mindennel nem is foglalkozott.

Idén egy komolyabb ajándékot tervezünk. Veszünk neki egy mini szupermarket féleséget, még nem tudom melyiket, de a Smoby tetszik eddig a legjobban.

2011. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim alapján elsősorban fából készült játékot kellene "vadászni", mert tapintásra is kellemesebb, mint a műanyag. Ebben a korban imádják az olyanfajta játékot, amit maguk után húznak és valamit csinál. Pl. lepke csattogtatja a szárnyát, vagy cintányéros majom, vagy csipegető csirke stb.

Persze hol élek én, ezek a múlt századbeli játékok már régen eltűntek.

Ha sportos alkatú a pici, akkor labda a legjobb.


Soha nem felejtem el, amikor az unokáim ilyen picik voltak, a legjobb "játékuk" a bordásfal, valamint a labda volt. Képesek voltak egy műanyag flakont is rugdalni. Vagy az ajtókereten másztak fel, utána leugrottak. Hát, esete válogatja.

Minden esetre csak azt javasolom, hogy meg kell figyelni, mivel foglalatoskodik legszívesebben a baba. Onnantól kezdve már nem a játék horribilis összege számít, hanem a kreativitás.

2011. nov. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Mi a 3-4 éves unokahugomnak egy babát vettünk szülinapjára aminek,ha megnyomjuk a hasát énekel ,meg ilyen eper szerű jelmezben van.Nagyon örült neki.
2011. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Kis asztalka kis székekkel, meg egy nagy plüss (ha még nincs). Nem kell túlzásba vinni a mai világban!Csak érezze, hogy fontos nektek, de tudja azt, hogy nem kaphat meg mindent!
2011. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!