Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt fordítasz 2,5-3...

Mennyi időt fordítasz 2,5-3 év körüli gyermeked fejlesztésére egy nap?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban azt értem, amikor nem házimunka közben beszélgettek, vagy boltban bevásároltok, hanem csak és kizárólag az ő fejlesztésével foglalkozol? Pl: rajzoltok, kirakóztok, mesélsz...stb.
2011. nov. 13. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap csinálunk valami hasonlót, hétköznap max. 1 óra jut erre, hétvégén több.
2011. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jövő hónapban lesz 3 éves. Van 1éves kistesó is, így eléggé megoszlik a figyelmem. Viszont a nagyobb a főnök, úgyhogy az van, amit ő akar, a pici meg jön utánunk.

Reggel rajzolok vele kb fél órát, amíg fő a kaja, vagy várom, hogy lejárjon a mosógép, utána indulunk le a játszótérre. Van hogy gyurmázni akar. De ha elvan magában, akkor megyek dolgomra. Csak sokszor kéri, hogy rajzoljak vmit, hogy utána ő azt lemásolja, vagy kiszínezze. Vagy gyúrjak neki vmit a gyurmából, pl egy fejet, ő meg csinál rá szemet, szájat, stb.

Ha feljövünk a játszótérről, utána ebéd, alvás. Alvás/ébredés után kb egy óráig tök koki, hozzá se lehet szólni, bámulja a mesét. Ha jó idő van, lemegyünk, de most már nem sokat, mert utálok lent lenni sötétben. Szóval most nem mindig, ha itthon vagyunk, akkor játszunk, legozunk, kirakózunk, rajzolunk. Nagyon szeret bevásárlóst játszani, én vagyok az "anya" aki elküldöm őt a piacra, és osztom az igét, hogy mit kell hozni :) ilyenkor a kis bevásárlókocsijával kőröz a lakásban :)

Este 8-kor a pici már alszik, a nagyra ilyenkor még jut 1 óra. Jobb szeretek ilyenkor kirakózni,mert akkor a pici nem hordja el és nem eszi meg a kirakó darabokat. Festeni is ilyenkor szoktunk, mert ha a pici ébren van, akkor tuti felborul a festékes vizes bödön. Fél 9 fele megyünk az ágyba, olvasok neki kb fél órát, én unom meg előbb, ő még hallgatná, de én már hulla vagyok, úgyhogy alszunk kb 9-től.

Mostanában többet igényel engem, vagyis nem igazán engem, hanem azt, hogy mutassam neki, mit hogy kell lerajzolni vagy meggyúrni a gyurmából. A segítségem kell neki, nem a személyem. Már nem elégíti ki az, hogy csak úgy firkáljon. Amúgy nagyon ügyes, már tök sok mindent le tud rajzolni, de fejből is, nem csak úgy, hogy engem másol. Nagyon kis kreatív lányka. Kirakózás is megy neki, nagyon ügyes és nagyon leköti ez a játék.

2011. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

én semmenyit.

az enyém fejlödik annélkül is.


ja hogy emnnyit játszunk annélkül hogy fejlesztésre gondolnék? hát napi 1-2 órát attól függ hogy jön ki.

de ha bele gondolsz egy bevásárlás is már fejlesztés, ahol látja a pardicsomot, paprikát, új dolgokat stb...


szóval én nem fejlesztem, mert az enyém rendesen fejlödik, de szoktunk játszani együtt van hogy többet van hogy kevesebbet.

2011. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem se jön be ez a fejlesztő-mánia, én csak simán játszom vele, beszélgetünk, "főzünk" (játékból), színezünk meg ilyenek. Szerintem a labdázás is fejleszt, pláne a beszélgetés, de még a bevásárlás is, hisz viselkedni tanul, megtanulja, hogy csak egy dolgot kérhet, megtanulja, hogy a pénztárnál fizetni kell, csak utána eheti meg a kiflit, hogy a gyümölcsöket együvé pakolják, a kenyereket meg máshova és még egy sor nagyon hasznos tapasztalatra tesz szert. Magyarán szólva az együtt töltött idő teljes egészében fejlődik a gyerek. HA egyedül játszik, akkor is. Az enyém pl. állati ügyesen öltöztetei a babáit, ehhez pedig sztem nem kis térlátás kell, hogy az a masni a pulcsin felhúzás után pont oda kerüljön, ahova kell. Na nem ragozom tovább.
2011. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
2 órát biztos.de szerintem többet.persze egész napra elosztva.és igen bárminemű foglakozás fejleszt még a takarítás is.igy én sem szeretem ezt a kifejezést,de rengeteget játszunk együtt.
2011. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

SZiasztok! KÖszönöm a válaszokat!

Tisztában vagyok azzal, hogy minden fejleszt, még a bevásárlást is. Lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam, tehát arra az időre gondoltam, amit kizárólagosan vele töltesz, nem pénztárosok és vásárlók között, vagy más gyerekek és barátnők társaságában, még ha ezek is remekül fejlesztenek. Biztos fejleszt a közös tergetés, és porszívózás is, de azt nem érzem a gyerekre fordított kizárólagos "időnek". Én fontosnak tartom, hogy legyen ilyen is. Nálunk is kb. 2-3 óra az, amit mesével, gyurmázással, színezéssel, szerepjátékokkal, legozással töltünk. Köszi mégegyszer!

2011. nov. 13. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:

azér is fölpontoztam minden lepontozottat

szerintem minden válasz kulturált, hasznos és értelmes volt

2011. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!