Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 órás állásban dolgozó...

8 órás állásban dolgozó anyukák, hétvégén/szabadnapokon mennyi időt foglalkoztok a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés

2-6 év körüli gyerekekre gondolok főleg ill. olyan együtt töltött időre amikor csak rá(juk) figyelsz, tehát az nem tartozik bele hogy pl. főzés közben melletted van a gyerek.


Nálunk 2,5-3 ilyen óra van szombaton is és vasárnap is, de ha pl. megyünk rokonokhoz (gyakran), játszóházba, más egyéb program, akkor egész délután az övé vagyok. Mégis egész álló nap a közös játékért nyaggat és már nem tudom mit csináljak. Csak kell főzni, takarítani, vasalni, teregetni, bevásárolni, stb., anyukám 3 gyerek mellett is megcsinálta. Szerintem nem kevés az az idő amit csak vele töltök, de az állandó nyaggatás miatt folyamatos lelkifurdalásom van h még többet kellene, rossza anyja vagyok. Közben a férjemre, magamra ennek a töredéke sem jut, örülök ha a nincs a feje tetején a lakás vasárnap estére.

Nálatok hogy van ez?


2011. nov. 20. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg lelkifurdalást kelt a gyerekek kérincsélése, de szerintem pont azt jelzi, hogy jól csinálod a dolgot, és nagyon élvezik az együtt töltött időt. Persze, hogy akkor sose elég belőle. Ahhoz meg még kicsik, hogy belássák, "anyu ma már sokat foglalkozott velünk, nincs több ideje, úgyhogy békén hagyjuk." Próbálkoznak, hátha bejön, meg különben is még "ami a szívén, az a száján" korszakukat élik, és tényleg azt szeretnék, hogy "hagyja a dagadt ruhát másra...."

Nem tudom, pontosan mekkorák a gyerekeid, én újra és újra el szoktam mondani a hatévesemnek, hogy értem, hogy velem szeretne játszani, de nekem most ezt vagy azt kell csinálnom, és majd ekkor vagy akkor érek rá. És megpróbálom arra terelni a beszélgetést, hogy akkor majd mit csináljunk. Meg hogy ha segít megcsinálni valamit, akkor hamarabb készen leszek. Ez van, hogy bejön, és nekiáll a gyermek mosdót sikálni, teregetni vagy ilyesmi, máskor meg hirtelen eszébe jut, hogyan tudja magát önállóan elfoglalni.

A nagytestvérei pedig a csörgőórát húzzák fel, és előre közlik vele, hogy addig játszanak míg az óra nem jelez. Érdekes módon ezt kicsi kora óta elfogadja az öccsük. Ha szólt az óra, a nagyoknak sajnos nincs több idejük.

2011. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi általában hétvégén mamázunk, dédizünk és akkor ők foglalják le a kicsit. Ha itthon vagyunk nagyon szépen eljátszik magában, sosem kér, hogy most csak vele foglalkozzak, azért amikor tudok, akkor megyek játszani, de nehéz ügy, főleg mert ugye mint írtam a hétvége nagy részét nem otthon töltjük, tehát vasárnap délutánra marad minden munka, de azért megoldjuk.
2011. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, inkább úgy írom, hogy ritkán kér, hogy csak vele foglalkozzak.

Egyébként pedig februárban lesz 4 éves.

2011. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!