Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akaratos 21 hónapos kisfiammal...

Akaratos 21 hónapos kisfiammal kapcsolatban tudtok nekem segíteni? Anyukám szerint rosszul nevelem, mert olyan igazi minden lében kanál gyerkőc.

Figyelt kérdés
Röviden: kisfiam mindenben benne van, persze mindig az kell neki, amit gyereknek nem szabad pl. olló, DVD nyomkodás, piszkavas, mobiltelefon, laptop stb. Ha valamit nem kap meg, vagy nem úgy van ahogy ő szeretné, hisztizik, földhöz vágja magát. Ez irtó kellemetlen tud lenni, főleg közönség előtt. Nincs ráhagyva minden a gyerekre, szeretetet is kap bőven, mégis ezt csinálja. Mivel tarthatnám kordában ezt a viselkedését? Tényleg én vagyok a hibás, hogy hisztizik?

2011. nov. 27. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Dackorszakról még nem hallottál?

Sürgősen nézz utána... :o)

2011. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Semmi baj nincs a fiaddal, egészségesen fejlődik.

Mondd meg anyukádnak, hogy ha nem lenne akarata a gyereknek és csak ülne magába fordulva, akkor meg az lenne a baj.

Természetes, hogy ezt csinálja. Mi felnőttek is csináljuk, csak megtanultuk magunkba fojtani, mi is dühöngünk belül, ha valami nem sikerül, nem kapjuk meg stb...

Rendben van a fiad! :)

2011. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Dackorszak:-)

Tévesen azt gondolják, hogy 3 éves korban kezdődik.

Talán lehet hogy onnan, mert elképzelhető, hogy akkor a ,,legrosszabb".

Valójában már 1,5 éves korban kezdődik.

Emellett az egészséges érdeklődést sem kéne kiölni a gyerekből, persze az egészséges keretek között!!!

A gyerkők ilyenkor vizsgálják a tárgyak tulajdonságait és ezért van ez a ,,túlzott" érdeklődés.

Persze, ami már veszélyes Rá, azt nyilván igyekszik tiltani a szülő.

Régen azért a tárcsás mosógépen és a tévén kívül nem igen volt más és talán ezért is furcsa ez a mai nagyszülőknek.

2011. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne beszerezni ilyen tárgyakat csak műanyagból,mármint amik gyermekjátékok.Ha a DVD-t kikapcsolod,úgy nem lesz semmi baja,akárhogy nyomkodja. Amit megfog,azt utána földhöz vágja? Mert ha nem,akkor pl mobilt,távirányítót miért is ne foghassa meg? Ha eldobja,az más tészta persze. El kellene rakni az ilyen dolgokat a szeme elől,hogy ne is vágyjon rá,hogy hozzáérjen. Pl a bébikörömollóval nem tudja megszúrni magát,ha még megvan,az lehetne alternatíva a te ollód helyett. De mindent azért ne tilts neki,tényleg csak a rá veszélyes dolgokat,meg ha valami értékes,de ezeket ne is lássa!
2011. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem hinném, hogy van olyan dolog, amit gyereknek nem szabad, nálunk sosem volt ilyen.

Vagy alternatívák-műanyag dolgok, gyerekolló- felügyelettel vagdoshat, műanyag késsel vághat-pucolhat krumplit, jó ezzel is elvághatja a kezét, de nem szokta vagy csak egy cseppet, épp annyira hogy megtanulja a kés veszélyes is lehet, DVD-t bekapcsolhatja, van saját mobilja-persze gyorsan rájött az enyém világít, az övé nem, de beéri vele.

És túl azon, hogy egyrészt utánoz a gyerek, azt akarja csinálni amit a körülötte levő felnőttek, kiváncsi is.

Te végigmész a boltban úgy, hogy csak azt veszed le, ami neked való és meg akarod venni? Vagy leveszel a polcról dolgokat megnézni, ha elmész egy sál mellett, megérinted, hogy milyen tapintású? Megszagolsz, ízlelsz dolgokat? Hiszen maga a termék kóstoltatás is erre a kiváncsiságra épít.


És persze hogy hisztizik, te mit csinálnál ha egy olyan világban kéne élned, ahol semmi nem a te méreted, nem éred el a villanykapcsolót, nem tudsz simán odaülni egy asztalhoz, akkorák a tárgyak, hogy a többségét megemelni nem tudod. És akkor még valamihez nehezen hozzáférsz, egy óriás azt is elveszi.

2011. nov. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A tévedés elkerülése végett nem tiltok mindent a gyereknek és nincs agyonfgyelmezve. Van 3 saját mobilja is, de egyik sem jó neki, csak az apjáé kell stb.stb. A tárgyakat durván kezeli, sok minden tört már össze, csak ma tönkretette a DVD-t, eltört egy vázát és atomjaira szedett egy tűzőgépet.

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ha pl. az utcán földhöz vágja magát mert pl. nem engedem ki az úttestre az autók közé, hogyan helyes viselkedni? Ilyenkor felveszem és arrébb viszem, megpróbálom elterelni a figyelmét, de csíp,rúg stb. Otthon meg nem is figyelek rá, ha elkezdi ezt, akkor gyakran abbahagyja.

2011. nov. 27. 18:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Kiskoromban én is ilyen voltam ,sőt még ennél is rosszabb, de a szüleim sosem vertek meg értem, pedig sok hülyeséget tettem.Érezze hogy rátok akármikor számíthat, sőt te is beszállhatsz a hülyeségeibe!
2011. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Enyém pont ennyi idős és pont ilyen. 1 hónapja durvább volt. Azóta ha égő, ha nem, a boltban sem kapja meg amit akar, az útra sem szaladhat, és utána jön a hiszti. Jó hosszú szívszaggató,váltakozó stílusú, sőt néha olyan, mintha egészen önkívületbe lenne(2-szer volt)Boltba már ismernek, tudják, hogy majd megtanulja, láttak már hasonló gyerekeket, az utcán meg hadd dobálja magát méterenként hasra feküdve, ellenkező irányba tartva, ha van időm, hagyom, elmondom, hogy nem szép, nem szabad, és kivárom a végét.(Közben feltűnően mást figyelve, valami érdekeset nézegetve jól elvagyok látszólag)

Szóval ezzel a módszerrel, kitartóan mindig ugyanúgy csinálva már látom a javulást. Kevesebb és rövidebb a hiszti. Jól csinálod szerintem, csak ne add be a derekad!

2011. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, már megijedtem, hogy nem komplett a gyermekem. Van egy nagyobb lányom is, ővele nem volt ilyen gondom, és sok hasonló korú baráti kisgyerek van a környéken, egyikük sem ilyen vadócka.

Anyukám szerint egy ekkora gyereknek már szót kellene fogadnia, ha valamire azt mondjuk, hogy nem szabad, nem lenne illő hozzányúlnia. Szerintem még kicsi ehhez, ezért is kérdeztem, ti mit gondoltok erről.

2011. nov. 27. 22:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszer a spektrumon láttam, hogy 9 hónapos gyerekeket ültettek le. A feladat az volt, hogy van egy mérgező növény a szobában és anyukának el kell érnie inkább játsszon a gyerek, de ne nyúljon a virághoz.

Azért 9 hónapos, mert még olyanok, mint anyukád szerint sem kell szót fogadniuk.

És volt olyan akire ránézett anyuka és kislány, forgatta a képeskönyvét, volt akit el lehetett terelni, és volt egy kisfiú, aki átmászott, szinte ütötte az anyukáját, hisztizett és azt mondta a pszichológus, ilyen habitusú gyerekkel mást nem lehet, a virágot kell eltávolítani, mert ő megérinti és kész.

És a habitust nem növi el az ember, nyilván idővel belátóbb, de nézd meg az extrém sportokat, még ebben sem vagyok biztos, úgyhogy a fiad is ilyen tűzön-vízen keresztül habitus.

Nyilván nem könnyű vele, de ez van. ezt megváltoztatni még veréssel sem lehet.

neked kell figyelned, előre gondolkodnod.

2011. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!