Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol tudom kilövetni kisbabám...

Hol tudom kilövetni kisbabám füllét nem túl drágán? Lyukasztás tűvel, vagy kilövés?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb?
2009. máj. 13. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A lövés az mindeképpen jobb kevesebb ideig tart és sokkal higénikusabb.Gondolj bele a tüvel elöször átszurják aztán utána bele a füllbevalót a lövéssel meg rövid idő alatt a tisztán kicsomagolt füllbevalót lövik be.:)
2009. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyerek orvos is válal tűvel , v. kozmetikában lövik.
2009. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


3,5 éves lányomnak 3 hete lövettük ki a fülét.

Már többször kérte, hogy legyen fülbevalója, és én mindig elmondtam neki, hogyan lehet. (Ül az ölemben, kicsit le kell fogni majd a fejét, egy pisztolyszerű dologgal kilyukasztják, ami kicsit fájni fog és hangos lesz stb...) Neki így is kell. Oké.

Láttam, hogy a körzeti is vállalja, de a közelünkben volt egy ékszerész szaküzlet, ott is ugyanazon az áron vállalták a belövést. (2.000,- Ft - zalaegerszegi ár, ami a fülbevalót is tartalmazza).

Kicsi lányom választhatta ki az ékszert, beült az ölembe, fejét nem kellett fogni (azt mondta tartja - úgy is volt). Fertőtlenítés, bejelölés, lövés. - Jujj, ez kicsit fájt! - mondta a lányom. - Kicsim, én mondtam előre, még egy ilyen és készen vagyunk, rendben?! - Rendben!

És már benn is volt.

Még tisztáztuk, hogy forgatni kell, és ezt 3 hétig nem lehet kivenni, mert ha kiveszi,akkor beforr a lyuk, és nincs fülbevaló.

Azóta is büszkén viseli, és közli, hogy "nem sírtam". :)


Lukasztani inkább újszülötteknek szokták a kórházban, szülés után(i napokban).


Üdv!

2009. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, a lényeg kimaradt: a lövést javaslom!


Üdv!

2009. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én utána jártam mi a különbség.A fülbelövés gyorsabb,de ott a fülbevaló amit belőnek,átpréselődik a szöveteken,így sérűlhetnek,és gyulladást is okozhatnak,az átszúrás tűvel lassabb,de nem roncsolja a szöveteket.Mind a kettő érzéstelenítéssel történik,higénikus körülmények között.Tehát mind a kettőnek van előnye,és hátránya.Én biztos,hogy a tűvel való átszúrást választanám.
2009. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!