Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Márciusig leszokik erről?...

Márciusig leszokik erről? Akkor megy majd bölcsibe.

Figyelt kérdés
Kisfiam kicsit fél a gyerekektől, főleg az aggresszívektől és a hangoskodóktól. Járunk heti 2x játszóházba sok gyerekhez kb 3 hete, de még nem játszik velük, csak mellettük és ha közel mennek hozzá (pl odaülnek az ölébe) akkor megijed és majdnem sír, ha nem lennék ott, sírna is talán. Félek, hogy nagyon megviseli majd, ha addig nem szokik ehhez hozzá, szerintetek márciusig van esély, hogy megszokja?
2011. nov. 30. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kisfiad? Az én fiam is ilyen/ilyen volt, most már jobb a helyzet. Ő nyáron volt 18-21 hónapos, amikor a játszózást is elkezdtük, ugyanezt csinálta, ő még akkor is elsírta magát, ha indult a csúszdához, és egy másik gyerkőc, akár kisebb akár nagyobb mindegy gyorsabb volt, és ő is csúszda felé szaladt. Akkor megtorpant és inkább nem ment.

Ha felmászott a csúszdára, és utána ment egy másik gyerkőc, akkor le kellett vennem, mert elkezdett sírni, és nem akart lecsúszni sem. Később, nyár vége felé már a sírás elmaradt, akkor már csak annyit mondott nyafogva, hogy neem, nem nem, (a másik gyerkőc nem mászhat fel).

Azután rájöttem, hogy ismerős gyerekkel nem ilyen, sőt nagyon is elvannak, de sokszor kell ahhoz találkozniuk.

Jártunk mi is babaklubba, ott is akkor oldódott fel, mikor már menni készültünk, 1-1,5 óra múlva. Ősszel már azt is észrevettem, hogy végre nem adja oda ész nélkül a játékot, ha kiveszik a kezéből, hanem kicsit küzd, vagy mondja, hogy neeem, neeem (de a végén jobb a békesség alapon mégis ő engedett) :o))

1 hónapja bölcsis, nincs vele probléma, játszanak, persze nem együtt, mert a két évesek még csak egymás mellett játszanak. Majd 3 év után kezdenek együtt játszani.

Szerintem függ attól is, hogy milyen habitusú a fiad, mert az enyém alapvetően nyugodt természet, mindent meg lehet vele beszélni, és minden érési folyamaton lépésről lépésre végigmegy, ki nem hagyva egyet sem, szóval kiszámítható.

Ja, és még azt vettem észre a fiamnál, hogy a nagyobbakkal (6-10 évesekkel) egyből el van, talán mert az ő viselkedésük sokkal kiszámíthatóbb, mint a korabeli társaié... nem tudom.

2011. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!