Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell a bábszínházban...

Hogyan kell a bábszínházban egy kisgyereknek, illetve az őt kísérő szülőnek viselkedni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a kisfiammal először nagytermi bábelőadáson. Eddig csak az úgynevezett kamarateremben tartott, kimondottan kicsik (2-3 éveseknek) való előadásra mentünk el. Ott a gyerekek kis párnákon ültek, figyelték az előadást, tapsoltak, ha a bábosok kérdeztek, akkor válaszoltak, ha valami váratlan történt meglepődtek, nevettek - ez képezte az alapzajt. Felnőttként is élveztük az előadást, a zaj, amit a gyerekek csaptak, egyáltalán nem volt zavaró, pont annyi volt, ami ilyen idős gyerekektől várható.


Tegnap nagytermi előadásra mentünk, ami már a nagy óvodásoknak való, rendes, paravános, széksoros terem. A gyerekek kiabálásától alig lehetett érteni az előadást. A kicsik felét ki kellett vinni vécére. Volt olyan, aki percekig sírt, hogy haza akar menni. Voltak gyerekek, akik felálltak a széken.

A szülők egy része teljesen társalgási hangerővel beszélgetett a terem több pontján. Voltak szülők, akik a mobiltelefonjukon játszottak (ezt onnan tudom, hogy kettő pont előttünk ült).

Ez így van rendjén? Csak azért kérdezem, mert eddig a kicsiknek való előadásokon ilyet nem tapasztaltam. Sem azt, hogy a gyerekek futkároznak, felállnak a széken, kiabálnak, sírnak, kimennek, sem azt, hogy a szülők nem foglalkoznak se a gyerekükkel, se az előadással.

Lehet, hogy ez a gyerekeknél életkori sajátosság? Mármint az, hogy így viselkednek? Ezt sem tudom, tényleg nem, mert az enyém még nem akkora.

Senkit bántani nem akarok, csak kíváncsi vagyok, hogy ez így normális-e? Erre kell számítani minden alkalommal?


2011. dec. 5. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az enyém így viselkedne, én kivinném a teremből, és hazamennénk.

Nem hagynám, hogy a többi gyerek szórakozása tönkremenjen.

2011. dec. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt a többség viselkedett így... Azért kérdezem, hogy normális-e ez?

Az én kisfiam ült az ölemben, és időnként megjegyezte, hogy nem lát (mert az előttünk ülő kisfiú felállt a széken), vagy azt mondta: csssss, ha már végképp nem lehetett semmit sem hallani.

2011. dec. 5. 06:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem normális szerintem, hogy a szülők nem figyelnek a gyerekeikre. Én is elvittem volna a gyerekem ha így viselkedik, hiszen van akit mondjuk érdekel a műsor, és nem azért fizetett, hogy más neveletlen gyerekét figyelje... Nálunk ez sose volt szokás, ez a mindent megengedek, mert hát gyerek, és az se baj ha ezzel mást zavar. És a mi gyerekeink is, én is tudtam kiskoromban normálisan viselkedni...
2011. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez véletlen nem Debrecenben volt,csak mert mi is készülünk,viszont eddig mi is csak a kiselőadáson voltunk,remélem nem lesz ilyenben részünk,mi valószínű felálltunk volna és elmegyünk onnan...
2011. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kétszer voltam eddig ilyen színháztermes, "normál" bábelőadáson a lányommal. Nem tapasztalatam semmi ilyesmit, amit írtál, pedig igencsak vegyes volt a közönség, egészen a pici, egy-másfél évestől 8-10 évesekig, plusz a szülők. Ha egy-egy kicsi elkezdtett sírni, a szülő magától értetődően egyből kiosont vele. Egy-egy hangosabb, vagy izgalmasabb résznél persze megélénkültek a gyerekek, volt néhány bekiabálás, de egyébkén nyugodtan, csendben, szépen figyelve nézték végig az előadást. És egyetlen szülő sem beszélgetett...
2011. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem Debrecen.

Közben én is azon gondolkodtam, hogy felállunk, és elmegyünk, mert igazság szerint nagyon felment a pumpa:( Csak nem akartam az én gyerekemet büntetni azzal, hogy elmegyünk...

2011. dec. 5. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!