Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik nem főznek minden nap?...

Akik nem főznek minden nap? Gyermeketek hányszor eszi meg ugyanazt a kaját?

Figyelt kérdés
Nagy gondban vagyok, mert én is minden másnap főzök csak.Elvileg.Gyakorlatilag már jó ideje minden nap muszáj főznöm, mert 2 éves gyermekem nem eszi meg a kenyeret, így vacsira ugyanazt kell adnom neki, amit ebédre kapott.Igen ám, de így másnap ebédre már nem eszi meg amit előző nap főztem, és új kaját kell csinálnom.Nagyon nehéz megoldani, hogy minden nap főzzek, mert hamarosan megszületik a kistesó is, nagyon nehéz már minden házimunka:(És valószínüleg szülés után sem tudom minden nap megoldani, segíteni senki nem tud, rendelni pedig nincs pénz...Esetleg van valami jó ötletetek?A ti gyerkőcötök megenné 3x ugyanazt a kaját?Köszönöm a segítséget!
2011. dec. 5. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lányom megenné, de van, hogy a köretet variálom hozzá, hogy mégse egye ugyanazt állandóan.

Vagy egyik nap megfőzök több mindent, és akkor tudom felváltva adni, egyik nap ezt, másik nap azt.

Nem egyszerű minden nap főzni (és főleg kitalálni mi legyen a kaja...én ezzel vagyok bajban).

2011. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, az én fiaim megeszik többször is. Általában 2x adom ugyanazt, nagy ritkán 3x.

Nálunk mondjuk ritkán kapja vacsira az ebédet,Ők most már esznek kenyeret. Amikor nem ették meg a kenyeret, akkoriban én is trükköztem. Néha az ebédből kaptak, néha variáltam kicsit rajta, néha meg plusz készítettem valamit. Tejberízs/gríz, bundáskenyér, rántotta, kalács, stb.

De amikor nem ették a kenyeret, akkor is időnként kínáltam, hátha, és egyszer csak megették már.

2011. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Vacsira:tejbegríz,fött tojás-föttkrumpli egy kislábosba hamar megvan.Esetleg bundáskenyéret próbáltad?
2011. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja,és fözök tésztát kis adagot pici reszeltsajtot és pár csepp ketschapot rá.
2011. dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is megenné, megeszi, de én a köretet szoktam variálni általában, és én is többfélét főzök.

Szerintem is érdemes megpróbálni, hogy vacsorára tejbegrízt, kalácsot stb. (nem akarom a 2. válaszolót ismételni) adsz, így másnap ebédre hátha megenné az előző napi kaját.

2011. dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
az én kisfiam mostanában elég rosszul eszik, talán ezért van az, hogy 2 nap egymás után már nem akarja ugyanazt megenni. Első nap két pofira tömi be a krumplislaskát, másnap ugyanaz már nem kell neki. Ilyenkor úgy szoktam csinálni, hogy ha magunknak kétnaponta főzök, akkor levest eszik egyik nap ebédre, másodikat pedig másik nap ebédre. De így is van, hogy nem kell neki. Ha nagyon nem akart enni semmit sem egész nap, akkor jön este a jól bevált tejbegríz, azzal legalább megtelik a pocija.
2011. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Korábban nem volt gond a kenyérrel, sőt nagy kedvenc volt, volt, hogy egyszerre 2 karéj belsejét megette a lányom.Imádta a szendvicseket, és minden kenyeres dolgot.

2 hónapja viszont nem eszi meg.Se a szendvicset, se a bundáskenyeret, ha virslit főzök akkor csak a virslit, ha májkrémes kenyérrel kínálom, akkor csak a májkrémet eszi meg.Így a reggeli is problémás.Azért kínálom kenyérrel is mindig,nem adom fel, de egyedül úgy eszi meg, ha főzelékbe csempészem.

Tehát marad vacsira is a főtt kaja, ha úgy van időm én is megpróbálok egyszerre 2 fajtát főzni, de már tényleg nagyon nehéz megoldani, és érzem, hogy csak egyre rosszabb lesz.

Gyakran próbálom azért harmadszor is megkínálni, de kiköpi az ételt, vagy csak 2 kanállal eszik meg belőle.

2011. dec. 5. 13:31
 8/14 anonim ***** válasza:
csak a kenyeret nem eszi meg? mert akkor kifli, zsemle, bagett, briós, kakaós csiga, fonott kalács, pizza
2011. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 krisztivan ***** válasza:
Nekem még csak 15 hós a fiam és én amíg csak elfogadja addig este sinlacot adok.Több vitamin van benne mint az általam főzött bármiben.Dokival kiiratom és nagyon szereti is .De kb.2X eszi meg ugyanazt.
2011. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem meg mindig ugyan azt enné. Másfél éves kora körül hónapokig csak a zöldséglevest ette meg nokedlivel, semmi mást. Már azon variáltam, hogy a nokedlibe májat, húskrémet kevertem hogy egyen valami fehérjét is. (Persze a reggel-esti tápszer mellett.)
2011. dec. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!