Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esett már úgy el kisgyereked,...

Esett már úgy el kisgyereked, hogy pár másodpercig nem vett levegőt az ijedtségtől?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, akkor gyorsan elkezdünk neki énekelni, magamhoz ölelem, stb. Előfordul ilyen.
2011. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is volt már kétszer...,elesett a lányom, odaszaladtam hozzá, és azt láttam, hogy nem tudott sírni, számomra az a pár másodperc, egy örökkévalóságnak tűnt.Én ijedtemben elkezdtem rázni, és nagyon hangosan a nevén szólítottam. Nem is tudom, hogy ilyenkor mi a helyes cselekvés? :-(
2011. dec. 9. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. Nem veszélyes állapot, én is a neten találtam rá, hogy mi lehet: affektív apnoé.


[link]

2011. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előfordul. Nálunk is van ilyen, de az enyém előbb ordít, aztán nem vesz levegőt, majd újra ordít.

Én finoman rá szoktam fújni, akkor általában azonnal vesz levegőt.

Rázni nem javaslom, nem hiszem, hogy jó lenne neki. Meg ha véletlenül túl erősen rázod, még meg is sérülhet.

2011. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se rázzad meg a gyereket!!!

Fújj rá levegőt vagy vizes kézzel mosd meg az arcát.

Nálunk ezek váltak be.

2011. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, és tanácsokat!

Remélem azért már ilyen többet nem fordul elő, de ha mégis akkor már tudom, hogy hogyan kezeljem!

2011. dec. 9. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!