Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet földolgozni, hogy...

Hogy lehet földolgozni, hogy nem lesz másokdik gyereked?

Figyelt kérdés
Majdnem egy évig próbálkoztunk, nem sikerült. Most annyira súlyos anyagi problémáink vannak, hogy emiatt kizárt a második gyerek. Elmúltam 35. Kiderült, hogy a kolléganőm terhes a másodikkal, tudom, ronda dolog, de tök elszúrta a napomat, magam alatt vagyok, semmihez sincs kedvem, világgá mennék. Nem kívánok nekik semmi rosszat, de be kell valljam, nagy irigység van bennem, tudom, nem helyes, nem szép, nem kéne, de ez az igazság. Hogy jezeljem, mit gondoljak, mit kéne éreznem? Utálatos vagyok? Ne kíméljetek, hadd szóljon!
2011. dec. 12. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy éreznék. Aki mást mond, hazudik.
2011. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, és nem vagy utálatos emiatt. Próbálj arra gondolni, hogy jobb lesz az anyagi helyzet, és összejön a második baba nagyon gyorsan. Nem tudok ebben az esetben sok okosat írni, csak együtt érezni Veled.
2011. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy utálatos, és ha vigasztal, egyre tolódik a gyerekvállalás életkori határa, ráadásul 2. gyereknél nem annyira kockázatos 35 felett szülni. Még pár évig próbálkozhattok, ha kicsit változna a helyzetetek....
2011. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Miért vagy benne, hogy nem lesz? Egy évig próbálkoztatok, nem jött össze, most anyagi gondjaitok vannak… de mi van, ha egy-két év múlva gondok nem lesznek, és összejönne? Szerintem ha nagyon szeretnéd, miért ne? Nem lennél még túl idős hozzá!
2011. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ember vagy! Teljesen természetes,hogy így érzel! Én sem éreznék máshogy!
2011. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor sógornőm terhes lett, én elsírtam magam, de nem örömömben. Pedig nagyon szeretem őket, és persze hogy örültem is nekik, de közben utáltam a világot, hogy én miért nem vagyok terhes!!! Ez első babával volt.

Aztán sikerült, és lett egy szép babám!

De megértelek, és elhiszem, hogy rossz, ha akarod és neked nem jön össze!

Egy percig sem vagy ettől rossz, csak az érzelmekkel nehéz megküzdeni.

De ne add fel a reményt, manapság annyian szülnek később is. Hátha!

2011. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még ha később válalsz második babát,akkor se vagy lemaradva semmiről.Ma már ez a kor kitolodott.Én is 35 vagyok 4 gyerkőc anyukája.A legnagyobb 14 a legkisebb 2 éves.

Sajnos nekünk is összejött a sok adósság s azt nyögjük 4 gyerek mellett.Ráadásul emiatt olyan szorongásos betegségem alakult ki,hogy még gyógyszert is kéne rá szedjek antidepresszánst!

Szerintem előbb álljatok helyre anyagilag s még akkor is belefér mégegy baba.


Kitartást és minden jót kívánok!

2011. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nemtom, elég sötéten látom a helyzetet ebben a percben. Talán holnapra kialszom. Köszönöm a biztatást.


Mikor az elsővel nem estem egyből teherbe, akkor is elfordítottam a fejem, ha kisgyereket vagy terhes nőt láttam. Utáltam a világot, úgy éreztem, mindenkiből potyognak a gyerekek, én meg itt görcsölök mint egy hülye. És utáltam magamat is, amiért nem jön össze, meg amiért ártatlan embereket utálok, csak mert boldogabbnak tűnnek, mint én. Elég bonyolult érzés.


Azért ha ránézek a kislányom fényképére (itt a munkahelyemen), mosolygok belül... Csak tudjátok, nekem is van testvérem és tudom, hogy egy testvér semmi baráttal nem pótolható.


Azzal próbálom magam vigasztalni, hogy nem a mennyiség a lényeg.

2011. dec. 12. 17:20
 9/11 anonim ***** válasza:
sZERINTEM SIMÁN LEHET MÉG BABátok!5-6 éved max még van rá!
2011. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia,nem vagy egyartalan utalatos,ez egy termeszetes reakcio amit erzel.Ha vigasztal,lanyom 3 eves mult,en 2 hete lettem 39 eves es jovore szeretnenk egy kistesot kislanyom melle.Nem erzem magam oregnek,sot!Szoval,nyugi van meg idod!
2011. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!