Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggódom a 2,5 éves kislányom...

Aggódom a 2,5 éves kislányom viselkedése miatt. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Heti 3 napot jár családi napközibe, szeptembertől.Szóltak, hogy nem beszélget senkivel. Ha kérdezik válaszol ugyan, de nem szól ha pisilnie vagy kakilnia kell. Tegnap akkor sem szólt amikor már bekakilt.(Itthon szobatiszta nyár óta.Nem kér enni , inni. Azt mondták, ha hagynák, beülne a sarokba, és ott ülne egész nap.
2011. dec. 14. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezted a lányodat, hogy mi a baj? Új környezet, új emberek, neki idegen helyzet állt elő. Kérdezgesd, hogy szeret e oda járni, aranyosak e az óvónénik, a gyerekek. Talán rájöttök közösen, hogy mi a baj. A bepisilés, kakilás is emiatt van, főleg, ha otthon szobatiszta.
2011. dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megviseli az elválás. Vannak érzékeny gyermekek, akik így reagálnak. Összeszoktatás volt? Amikor együtt voltatok a napköziben? Hiába kis létszámú egy családi napközi, akkor is szükség van szoktatásra. Szorongást okoz benne ez az új helyzet. A szorongását nem tudja elengedni, ezért nem kakil és pisil ott. Nem beszél senkivel, ez gyakran van, ha a gyerkőc belül (tudattalanul) úgy érzi, hogy a napköziben levő emberek szakítják el őt anyutól. Az evés, ivás elutasítása szintén anyahiány. Csak anya ad biztonságot, csak neki eszek. A kislányod, teljesen normális, csak neki nagyon sok ez a változás.
2011. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Amikor kérdezem ,azt mondja, hogy nem szereti a bölcsit, de felsorolja a gondozónéniket, és gyerekeket, hogy Őket nagyon szereti...

Csak aggódom nagyon hogy ennyire nem beszél , pedig itthon be nem áll a szája.

2011. dec. 14. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugalom, életkori sajátosság, hogy idegen helyen ez jellemző rá, pontosabban: a 4 év alattiak legalább 80%-ára ez jellemző valamilyen szinten.


Az pedig ,h magától nem szól, h pisilnie, kakilnia kell, csak ha rákérdeznek, szintén gyakori, 4 év alatt; türelmesnek kell lenni, és gyakran kell erről kérdezni őt.


Három év alatti gyermeknek LEHETŐLEG MINDIG a szülője mellett a helye; a bölcsi, a napközi stb : kényszermegoldás, ha a mindkét (vagy a gyermekét egyedül nevelő) szülő munkába jár.


Sokan azt hiszik, 3 év alatt célszerű társasághoz, gyermek- és/vagy felnőtt társasághoz szoktatni a gyermeket. Ez tévedés. Semmiről nem marad le, ha a szülővel van, és nem társaságban. Azonban SAJNOS "lemarad" a szülő közelségéről, ha idegen helyen hagyják. Azonban ha a szülője is vele van egy társaságban, az rendjén levő.

2011. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, vannak ilyen gyerekek. Kérd meg a gondozónőket, hogy sűrűn kérdezgessék, nem kell-e pisilni, kakilni, sűrűn nézzenek rá, amíg nem oldódik fel teljesen és nem mondja magától. Kaját mindig rakjanak elé, ha megoldható, adja neki a gondozónő, mivel csana, gondolom kevesebb gyerek jut egy gondozónőre, mint a normál bölcsiben. Az én lányom is ilyen visszahúzódó, bár mindig mondja, hogy ezzel és ezzel játszott, de szerintem magában játszadozik, nem mer közeledni a társai felé, én mindig egyedül láttam játszani, ahányszor érte mentem. Tudom, hogy ilyen típusú, én is ilyen voltam, idő kell, amíg feloldódik. Ami muszáj, azt próbáljátok a fent leírt módon megoldani, a társasági életet pedig bízd rá, fel fog oldódni ő, csak idő kérdése. Az én lányomnak sem áll be itthon a kelepelője egyébként, a férjemmel 2 mondatot nem tudunk beszélni, mert már beleszól. Itthon van feloldódva, máshol gátlásos. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!