Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A másfél éves kor, egy nehezeb...

A másfél éves kor, egy nehezebb időszak? Vagy én vagyok nagyon béna?

Figyelt kérdés

18 hónapos a kislányom,nagyon okos ,ügyes,szinte mindent beszél,elég szófogadó is.DE 3 percnél tovább semmi nem köti le.Bármit csinálunk az 3 percig érdekli és vége.A fő gondom,hogy mikor be vagyunk szorulva a házba(eső,köd),nem tudok annyi féle dolgot kitalálni,hogy egész nap lekössem:(

Én vagyok szerencsétlen,vagy más hasonló korú babák is ilyenek?


2011. dec. 16. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

igaz én fiam 14 hónapos, de én is le vagyok zsibbadva estére...már nincs ötletem, ő még nem beszél, csak nyűgösködik.

Szóval nem vagy szerencsétlen, nem vagy ezzel egyedül.

Mi ráadásul 36 nm-en lakunk,elég pici a hely...

2011. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam. Nekem most könnyű, eddig nehezebb volt, őt sem köti le sokáig semmi, és egyedül nincs el, de velem együtt csinál mindent. Bepakoljuk a mosógépet, teregetünk, hozza viszi az öblítőt szekrényből, mert a mosásnál az az ő dolga:D Ha nagyon nem megy a játék,mert belefáradtam, akkor jön a 2 csodafegyverem, egyik a portörlő rongy, még a falat is törölgeti vele, másik a porszívó, elég csak elővennem és azt játsza porszívózik, "kapcsolgatja". szóval a házimunkát élvezi, mert akkor mindig kap feladatot és olyan büszke magára.
2011. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen normális ebben a korba.Hogy hosszabb időre lekösse valami ahhoz még kicsi,ismerkedik a világgal,szeretne mindent kipróbálni.Sajnos sok türelem kell hozzájuk és nagy odafigyelés.nekem nagyon beváltak a konyhai eszközök.jött velem főzni,kiapkolt alulról majd visszapakolt,kevert kavart,és vettem neki sok hútúműgnest,formákat bewtüket,színeket,és azt pakolgatja fel le a hüttőre.aztán megyünk mostni,adogatj a ruhákat,majd kifelé is.sokat sétáltunk,csvarogtunk.ha rossz idő van,bizony nehezebb,de ha nincs ötleted egyszerüen hancurozz egy nagyott vele,játszatok bújócskát,fogocskát,autózzatok,építs alagutat,manjenek azon át az autók.beszélgessetek a plüssökkel,ki hogy van mit csinál,esetleg gyógyitsd meg egyiket.rajzoljazok alakzatokat,tegyél a falra egy hatalmas nagy paprirt,csomagolópapír a legjobb,és oda firkáljatok.imádni fogja.de az régi eltett kátékok mindig egy fél óra szusszanást hagytak nekem,ilyenkor mionidg elővettem és mint egy új játék úgy játszott velük.érdemes 2.3 játékot minidg eltenni.azok minidg jó aduk lesznek.
2011. dec. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mindent ki fogok próbálni,amit írtatok...egyedül a konyha nem "menő"nálunk.Ott valamiért nem szeret lenni:(

2011. dec. 17. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem fordítva van, egyre könnyebb. Amióta betöltötte a 18 hónapos kort teljesen megváltozott, jó irányba. Nekünk eddig volt katasztrófa.
2011. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!