Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanácsra lenne szükségem?...

Alinaaa kérdése:

Tanácsra lenne szükségem? Családi probléma? Teljesen ki vagyok? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 éves fiam és egy fél éves. A probléma a keresztszülőkkel van. Az előzmények hosszúak és bonyolultak. Úgyhogy csak röviden.

Augusztusi szülinapon említették, hogy talán hozzájuk nem jön a Jézuska(akkorra volt kiírva).

Nem sok mindent járnak hozzánk, nem nagyon érdeklődnek, nem hívnak-ha összefutunk anyóséknál mintha naponta dajkálnák a gyerekeket úgy viselkednek velük.

A sógornőmmel konkrétan megbeszélték, hogy nincs Jézuska és Mikulás meg szülinap.(tavaly szülinapra csak egy smst küldtek a fiamnak).

A mostani probléma a következő: Karácsonyra én vettem az ő gyerekeinek és nekik is készített a fiam valamit. Most született meg a kicsi úgyhogy babalátogatóba is illene menni. Az ajándékokat át akarjuk adni.

De több mint valószínű az én fiaimat még egy kisautó sem várja a fa alatt náluk. A fiam pedig folyamatosan előhozza a témát arról, hogy még hozzájuk kell menni a csomagért(mivel a rokonságot már bejártuk).

Nem tudjuk mit mondjunk neki-hogy oda nem hozott? Nagyon érzékeny és azt hiszi hogy ő roszz volt, vagy...

Ha el is megyünk és ott nem lesz a fa alatt semmi, az szerintünk megviselné....

Egyszerűen tanácstalan vagyok.....

Mit tennétek?????

A keresztanyuka a férjem unokatestvére, amikor megkértük nagyon jóba voltunk-most sincs baj ha találkozunk, csak nem járnak a gyerekekhez sem,a keresztapuka a kapuból ment haza úgy hogy be sem jött puszit adni a fiúknak.

Bocsi hogy hosszú lett, de valakikkel meg kell beszélnem-és itt már sok jó tanácsot és vigaszt kaptam:)))


2011. dec. 27. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát miért nem veszel ajándékot a fiadnak?Nem igaz hogy valami apróságra nem telik , még nagyon fiatal , lehet lelki sérült lesz ez miatt.Gondolj bele , a többi hasonló korú gyerek kap ajándékot de a fiad meg nem, biztos rosszul fog neki esni.
2011. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mármint a keresztszülők nem vesznek. Nálunk volt ajándék, meg az egész családban-mindenhol kapott valamit, csak a keresztszüleitől nem fog. Pedig nagyon emlegeti hogy oda is menjünk mert biztos vitt oda is ajándékot a Jézuska.
2011. dec. 27. 23:19
 3/12 anonim válasza:
82%

Hát lehet, hogy nem túl jó az ötlet, de jobb nem jutott az eszembe.

Ha az anyagiak engedik akkor valami kis apróságot vegyél a gyereknek és beszéld meg a keresztszülőkkel, hogy tegyenek úgy mintha ők adnák neki. Így nem fogja azt hinni, hogy rossz volt.

2011. dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Jaj , elnézést , félre értelmeztem a kérdésedet, túl gyorsan olvastam.Azt meg lehetne csinálni hogy te veszel valamit aztán azt oda adod a keresztanyukának az pedig majd odaadja a fiadnak hogy ezt kapta.
2011. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez nekünk is eszünkbe jutott, de a probléma nem az anyagiakkal van, hanem azzal, hogy ők úgy döntöttek nincs szülinap, Mikulás és Jézuska-habár a másik keresztfiáról soha nem feledkezik meg.

Gondoltam megyünk és becsempészek hozzájuk ajándékot és ha a fiam kérdezi akkor megmutatom, hogy ott van - nem biztos hogy lenne hozzá pofám(más fája alá tenni ajándékot a tudta nélkül)

2011. dec. 27. 23:23
 6/12 anonim válasza:
76%
Nem tudod velük megbeszélni, hogy azt az ajándékot amit te veszel tegyék be a fa alá és mondják azt, hogy azt neki hozta a jézuska? Szerintem ez nem egy olyan kérés, amit ne lehetne teljesíteni, elmagyarázhatnád nekik, hogy a gyereknek ez nagyon sokat jelent. Ha egy csepp emberség is van bennük akkor teljesítik ezt a "kérést" a "nincs szülinap/mikulás/jézuska" ellenére is.
2011. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel kapcsolatban szerintem elég bunkó dolog elvi alapon kategórikusan kijelenteni,hogy nem tartom meg - főleg bunkó dolog,ha mindezt nem a szükség,a nyomor,a nincstelenség készteti az emberre,hanem csak úgy nem ad,mert mondjuk helyette Xbox-ot,Ipod-ot,stb. vesz...
2011. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Erről van szó, mert tényleg az én fiam a 1-2db kisautónak tud örülni, a kicsinek meg meg tudnák oldani egy csomag törlőkendővel.

Anyagilag jól vannak, nem tudom milyen mánia ez. Nálam pl a gyerekek és a keresztgyerekek a leglényegesebbek a karácsonykor-a felnőttek mindig csak kicsinységet kapnak, de szerintem a Karácsony az az ünnep amikor - főleg - a gyerekekről szól.

2011. dec. 27. 23:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy bunkó vagyok, de én ezek után nem mennék el hozzájuk. A gyerkőcnek megmondanám, hogy a keresztszülőkhöz nem vitt a Jézuska semmit, mert oda most egy picibaba érkezett. Vagy valami mást kitalálnék. A ksz-nek pedig nyíltan megmondanám, hogy azért nem megyünk, mert a kicsinek nem tudom megmagyarázni miért nincs ajándék, ezért inkább nem megyünk. A babalátogatást meg lehet oldani később is, amikor a gyerkőc már elfelejtette a karácsonyi ajándékozást.

Megsértődnek vagy nem, nem érdekelne, nekem fontosabb a gyerekem lelkivilága.

2011. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Óóóó, az én keresztanyám is egy kretén, az unokatesómról már nem is beszélve. Bár én már felnőtt vagyok, de karácsonykor mindig összejött a család, volt ajándékozás. A keresztanyámék szó szerint dúsgazdagok. Én akkor is adtam nekik ajándékot, mikor munkanélküli voltam és havi 20.000.Ftból kellett megéljek, ami a rezsimet sem fedezte. De készítettem saját kezűleg gyönyörű festett vázákat. Ők meg egyszer csak kijelentették, hogy anyagilag már nem bírják. Minden évben valami tusfürdőt meg csokit kaptam kb. 1000 Ft értékben. Ők Spanyolban meresztik a seggüket, meg 50.000.-Ft-os ruhákban járnak. Állandóan sírnak, hogy milyen szarul megy nekik. Már undorodtam tőlük, úgyhogy meg is szakítottam velük a kapcsolatot.
2011. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!