Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyafogós kis gyereket hogyan...

Nyafogós kis gyereket hogyan lehet "megváltoztatni"?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves és mindenért és szinte egész nap nyafog. Ha felébred már nyafog az innivalóért, utána azért, hogy fölvegyem, aztán az öltözés miatt, aztán azért mert nem tudja lekötni magát, aztán mert valami nem jön össze vagy elesik, stb. stb. Szinte mindenért és megállás nélkül. Próbáltam nem oda figyelni, próbáltam neki "elmagyarázni", hogy ne nyafogjon mindenért, de egyre rosszabb a helyzet. Idegölő a dolog és pláne nem tudom, hogy vajon miért alakult ki ez az igen rossz szokás. Ötleteket vagy hasonló tapasztalatokat várnék.Köszönöm!
2012. jan. 1. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

szerintem majd kinövi, másrészt meg értesd meg vele, hogy akkor érted, mit akar, ha normálisan mondja.

Nálunk pl. működik, hogy mondja: teát. Én meg mondom rá, hogy anya kérek teát. Ő megismétli magától. Így tanul. Vagy köszönésnél: mondd: szia, mama. És akkor tudja, hogyan kell mondani.

2012. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző ne haragudj, de mit mondjon egy másfél éves? Ő még nemnagyon ért meg ilyen összefüggéseket, beszénli is alig tud, ha egyáltalán. Lehet, hogy szeretné megértetni magát, de még nem megy neki jól és ezért ilyen. Nem tudom ugyan mennyire beszél, de még biztos nem elég jól ahhoz, hogy mindent kifejezzen amit szeretne. Lehet, hogy az sem mindig tiszta, hogy mit szeretne. Nehéz tanácsot adni: légy következetes (ha valami nem akkor az legközelebb is nem legyen, kényelemből ne engedj), határozott, de azért szeretetteljes. Sokat nem tehetsz, ilyenkor hamar változnak.
2012. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nehéz időszak ez neki. Belül gondokkal küszködik, csak nem tudja kifejezni, miért. De az is lehet, hogy sok stressz éri, és így vezeti le a feszültséget... Öleld meg, mondd el neki, hogy te mindig mellette leszel, hogy segíts neki, éreztesd vele, hogy számíthat rád. Ez az egyetlen, amit tehetsz. Sok sikert!
2012. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak egy rosz szokás, sok gyereknek van ilyen időszaka. A lányom lassan 3 éves és nagyon sokat nyafog, a keresztfiam 7,5 éves és most szokott rá a nyafogásra. Én is sokat nyafogtam gyerekkoromban, ma is hallom a Nagymamám hangját, hogy "ne nyarvogj!" :)
2012. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat beszél gyermekem, simán megérteti magát, mindig vagy szinte mindig tudom mi a "baj". Sokat szeretgetjük, játszom vele, stressz szerintem nem nagyon éri, itthon nem igazán rendszeres a veszekedés vagy ilyesmi. Igazából azt gondolom ilyen típus, mert a testvére is ilyen volt és két éves volt mire úgy ahogy kinőtte, csak gondoltam hátha van valakinek egy arany ötlete :-) mivel néha elég nehéz elviselni az állandó nyafit.

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

2012. jan. 2. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!