Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 21 hónapos kisfiammal át...

Ha 21 hónapos kisfiammal át akarok ugrani fél napra Ausztriába, neki kell vlm külön okmány? Vagy csak a lakcím kártya, és a tb kártya?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát nekünk azt mondták, kell neki útlevél, mivel abban van fénykép, azzal tudja "igazolni" magát amíg nincs személyije.
2012. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom apai beleegyező nyilatkozat, hogy elhagyhatjátok az országot. Mármint magaddal viheted.

Valamint az iratai és ha minden igaz, akkor személyit is kell csináltatnod neki.


Legalábbis nekem 2 éves még kellett a 2 hónapos lányomnak. Azóta nem tudom, hogy ez változott -e vagy sem.

Okmányirodában csinálták és vinnem kellett fényképet róla, amin az arca teljes egészében látszik és ébrenléti állapotban. Az árára már nem emlékszem. Nem merek megesküdni rá, hogy ingyen volt :|

2012. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A te irataid, és az ő lakcím-, tb kártyája. Több okmány nem kell. Mi legalábbis így járunk ki Szlovákiába az anyukámhoz, több napra is. Nem is tudom, mi kellhetne még?


Gondolom ilyesmire gondoltál, hogy régen beleírták az anya útlevelébe a kisgyerekek adatait. De EU-n belül ez ugyebár nem játszik.

2012. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia

személyi igazolványt kell csináltatnod neki. 14 éves korig ingyenes, és pár nap alatt megvan.

Igényléskor mindkét szülőnek és a gyerkőcnek is ott kell lenni, születési akk, lakcímkártyára van szükség.

Utazás előtt, célszerű uniós tb (kék kártya) kiváltani, ingyenes, helyben elkészül, és egy évig érvényes. Sose lehet tudni mikor kell előkapni.

Jogszabály szerint az unióba személyi igazolvánnyal lehet utazni, a határon megállíthatnak és igazoltathatnak.

2012. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi, igen, mert én is úgy gondoltam, hogy az eu-n belül nem kell más. de hát akkor be kell mennem az okmányirodába érdeklődni. köszi még egyszer
2012. jan. 3. 22:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mi most voltunk az osztrákoknál és csináltattunk személyi igazolványt. Az okmányirodában gyorsan megcsinálják. Nem kell fényképet vinned mert ott helyben lefényképezik. 3évig érvényes.
2012. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Harmadik vagyok. Meglepnek a válaszok, nekem eszembe sem jutott volna, hogy személyi kell egy ekkora gyereknek. Merthogy én igazolom az ő kilétét. De akkor majd most megkérdezem itt nálunk is az okmányirodában.


Hol van ez leírva? Belinkelné valaki? Szívesen elolvasnám a jogszabályt.

2012. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Te azért nem tudod igazolni a gyereket, mert nincs a személyidben semmi adat róla. Sajnos ennyi erővel bárki kiviheti a gyerekeket az országból, ezért kell fényképes igazolvány. Legalábbis nekünk ezt mondták.

2012. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megint első...


[link]

2012. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2012. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!